Peklo / Hlavní zprávy / Kinkaidova dobrá forma – je potřeba víc než kdy jindy

Kinkaidova dobrá forma – je potřeba víc než kdy jindy

Cory Schneider je na listině zraněných. A ještě nějakou dobu bude. Momentální jedničkou Devils je tak Keith Kinkaid. Osmadvacetiletý nedraftovaný Američan, jenž o této roli vždycky snil, ale čtvrtou sezonu v řadě zahájil jako náhradník.

Od 23. ledna se v brance objevuje hlavně on. Nastoupil již do 22 duelů, ve kterých má ale špatná čísla – úspěšnost zákroků 89,3 % (41. ze 44 brankářů, kteří odchytali alespoň 20 utkání) a průměr obdržených branek 3,24 (40. ze 44 brankářů, kteří odchytali alespoň 20 utkání). Zaslouží si ale Kinkaid tak velkou kritiku? Je to náhradní brankář, nikdy tolik zápasů v řadě nechytal… Navíc, upřímně, obrana ho ne vždy podržela.

Samozřejmě, dostal pár gólů vlastní vinou. Byl špatně postavený, nekontroloval dorážky… Ale podal také několik dobrých výkonů! Vzpomeňme si třeba na nájezdovou výhru ve Philadelphii, kde Ďáblové prohrávali 2:4. Ve třetí třetině i díky jeho jistému výkonu vyrovnali, v prodloužení Kinkaid podržel a v nájezdech již překonán nebyl. Poslední zápas proti Carolině? Navzdory velké střelecké snaze soupeře opět několik důležitých zákroků. A ještě k tomu asistence.

„V čem byl Kinkaid o tolik lepší než předtím? Když jsme potřebovali, aby udělal zákrok, udělal ho,“ chválil ho kouč John Hynes na pozápasové tiskové konferenci.

2017/2018223,2489,3 %

Keith Kinkaid má bilanci 12-7-2, což na náhradníka s jeho čísly není vůbec špatné. Inkasoval 64 branek, ale pozor – jen 15 ve třetích třetinách. V prodloužení se objevil v brance sedmkrát a zde neinkasoval ani jednou!

Cory Schneider stoprocentně vynechá následující back-to-back zápasy s Tampou a Carolinou, tudíž se Kinkaida v akci ještě rozhodně dočkáme. Jeho náhradník Eddie Läck při své šanci příliš nepřesvědčil a Ken Appleby se rozvíjí spíše na farmě v Binghamtonu, kterému se celou sezonu herně vůbec nedaří.

A jelikož New Jersey teď absolvuje jednu divizní bitvu za druhou, bude Kinkaidova dobrá forma potřeba více než kdy jindy…

John Hynes: Je to výborná příležitost, kdy mohu tým opravdu sledovat

Pokud se v zápase zapíšete na tabulku střelců, je jednodušší vzbudit o sobě povědomí. Několik hráčů se v úvodním přípravném zápase proti Rangers snažilo zaujmout a zabojovat tak o možnost zahrát si nejvyšší hokejovou ligu.