Peklo / Reporty / Hráči Devils odohrali ťažký zápas proti Hurricanes, Hall rozhodol v predĺžení!

Hráči Devils odohrali ťažký zápas proti Hurricanes, Hall rozhodol v predĺžení!

Diabli sa po včerajšej výhre museli rýchlo presunúť do Caroliny, kde ich v nedeľu čakal ďalší náročný zápas proti Hurricanes. V domácom prostredí vo štvrtok uspeli a po výhre 5:2 brali dva body. Dnes vyhrali aj druhý zápas, tentokrát na ľade Caroliny, keď o víťazovi rozhodol Taylor Hall v predĺžení!

Carolina nastúpila do zápasu lepším spôsobom ako New Jersey, keď sa v dobrej šanci ocitol Jordan Staal, ale Keith Kinkaid predviedol pohotový zákrok betónom. Brankár Devils si musel dávať pozor aj pri strele Wallmarka, keď sa v dobrom svetle predstavil 4. útok Hurricanes. Na druhej strane predviedol dobré zákroky Cam Ward, ale napokon inkasoval ako prvý. Diabli dostali možnosť presilovky, ktorú využil Nico Hischier po brilantnej prihrávke Samiho Vatanena. Sekundárnu asistenciu si pripísal brankár Kinkaid! Devils si zahrali aj druhú presilovku, ale tá nepriniesla druhý gól a po nej sa nepresadil ani jeden tím, a tak si hostia udržali po 20. minútach jednogólový náskok.

V druhej tretine sa domácim podarilo vyrovnať, Teuvo Teräväinen využil toho, že Kinkaid nemá hokejku a z pravej strany poslal ľahký puk na bránu, ktorý skončil napokon v sieti. Carolina však vyvíjala dobrý tlak a zaslúžila si vyrovnávajúci gól. Diabli čelili niekoľkým nebezpečným akciám Hurricanes, ale Kinkaid spolu s obranou držali vyrovnaný stav. Domáci dostali následne možnosť hrať v početnej výhode, keď fauloval obranca John Moore. Hostia sa ubránili a Moore zabezpečil druhý gól Devils v zápase, keď získal puk v strednom pásme po zlej rozohrávke súpera, prešiel s pukom na hokejke útočnú modrú čiaru, na ľavej strane sa mu ukázal voľný Pavel Zacha a prekonal bezmocného Warda! Hráči domácich sa pokúšali o strelenie druhého gólu, ale márne, nevyšla im ďalšia presilovka, a tak šli Devils do tretej tretiny s vedením o jeden gól.

Posledná tretina sa od úvodu niesla v snahe Hurricanes urobiť niečo s nepriaznivým stavom, takže Kinkaid a hráči pred ním čelili náročnej skúške. Devils sa netlačili príliš do útoku, jedine využívali šancu na prečíslenia a proiútoky. Domáci hráči kombinovali v útočnej tretine, ale hostia držali tesný náskok počas celej tretiny. 2 a pol minúty pred koncom sa rozhodol tréner Hurricanes Bill Peters odvolať Warda a hrať so 6 hráčmi v poli! Caroline to vyšlo, keď sa o vyrovnanie postaral útočník Jeff Skinner. Zápas pokračoval do predĺženia.

Taylor Hall! Kanadský útočník sa postaral o víťazný gól zápasu, keď vyslal puk z ľavého kruhu, ktorú chytil Ward, ale následne dokázal poslať puk za chrbát brankár Hurricanes úspešnou dorážkou!

Carolina Hurricanes 2:3pp New Jersey Devils

Góly: 27. Teräväinen (Rask, van Riemsdyk), 59. Skinner (Slavin, Pesce) – 11. PPG – Hischier (Vatanen, Kinkaid), 36. Zacha (Moore), 65. Hall (Palmieri)

Strely na bránu: 42-21 (13-9, 15-6,  13-3, 3-1)

Zostavy

Carolina Hurricanes – Ward (Darling); Slavin-Pesce, Fleury-Faulk, Hanifin-Van Riemsdyk; Aho-Rask-Teräväinen, McGinn-Staal-Lindholm, Skinner-Ryan-Williams, Nordstrom-Wallmark-Di Giuseppe

New Jersey Devils – Kinkaid (Läck); Greene-Vatanen, Moore-Severson, Müller-Lovejoy; Hall-Hischier-Palmieri, Bratt-Zacha-Stafford, Coleman-Zajac-Noesen, Pietila-Boyle-Lappin

ZAUJÍMAVOSTI

• Nico Hischier strelil prvý gól zápasu, momentálne dal gól vo štyroch stretnutiach v rade!
  • Hischier má v tejto sezóne 13 gólov a 26 asistencií a s 39 bodmi zostáva 2. najproduktívnejší hráč Devils
  • Taylor Hall strelil vítazný gól a natiahol šnúru zápasov, v ktorých zaznamenal aspoň bod, na 18 zápasov!
  • Blake Pietila nastúpil na prvý zápas za New Jersey v tejto sezóne
  • Brankár Keith Kinkaid asistoval pri gól Hischiera a momentálne má na konte dve prihrávky v tejto sezóne. Obe proti Hurricanes!