Peklo / Ohlasy / Keith Kinkaid: S takovými výkony budeme vyhrávat stále častěji

Keith Kinkaid: S takovými výkony budeme vyhrávat stále častěji

Špatné výkony jsou zapomenuty. Devils vyhráli čtvrtý zápas v řadě a ukazují, že bitvy o play-off se jen tak nevzdají. A to i přes to, že v rozmezí 22 hodin je čekaly dva opravdu velmi složité zápasy.

„Myslím si, že jsme pochopili, jak tvrdě musíme jít za svým cílem, den co den, zápas co zápas,” svěřil se po utkání kouč John Hynes, „Ten zápal a odhodlání, které jsou v našich hráčích, je přesně to, co jsme hledali.”

Devils zůstávají na čtvrté pozici v Metropolitní divizi, Jsou však šest bodů před Islanders na pátém místě a na první Pittsburgh jim schází jen čtyři body. Zajímavost navíc: tolik bodů, kolik mají Ďáblové nyní na kontě, měli na konci minulé sezóny!

Důležitou roli sehrál vyníkající výkon Keitha Kinkaida. Na něj šlo večer hned 40 střel, ve třetí třetině Canes dokonce přestříleli svého soupeře 13-3.

„Poslední utkání byla velmi důležitá,” hodnotil po zápase brankář Keith Kinkaid. „Chceme porážet týmy pod námi a ty nad námi nahánět. Ukazuje to, jací jsme: neústupní. Když budeme hrát tak, jak tento týden, budeme vyhrávat více a více.”

„Někdy prostě musíte přijmout rozpis utkání, a i tak předvést to nejlepší, co ve vás je,” vyjadřoval se po utkání Taylor Hall, jenž rozšířil svou šňůru utkání, ve nichž bodoval na 18. „Byli hodně odpočatí, my naopak relativně unavení. Bojovali jsme však jako lvi a vyplatilo se to.”

Devils v sobotu porazili Tampu poté, co Eddie Läck předvedl 48 zákroků, dnes šlo na Kinkaida 40 střel, brankáři to tak rozhodně neměli jednoduché.

„Někdy je velmi těžké vrátit se zkoncentrovaný po tak emotivním vítězství, jako bylo proti Tampě,” vracel se Kyle Palmieri. „Rozpis byl neúprosný a proti nám stál náš konkurent o play-off. Věděli jsme, že do toho musíme naplno. A to se povedlo.”

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …