Peklo / Ohlasy / 4zápasovou šnůru domácích zápasů začali Ďáblové prohrou

4zápasovou šnůru domácích zápasů začali Ďáblové prohrou

Devils mají před sebou ještě 3 domácí zápasy v řadě. První již mají za sebou, bohužel neúspěšný. I přes tuto prohru však měli ďáblové velkou převahu, ale klíčovým faktorem byl v noci Sergej Bobrovsky. Ten zastavil 30 z 31 střel. Devils se tak nepodařilo napravit nelichotivou prohru 6-1 z ledu Jackets z minulého týdne. Formu Bobrovského potvrdil také trenér Hynes:

Před zápasem Tortorella řekl, že potřebují Bobrovského, aby byl nejlepším hráčem v týmu. Myslel jsem, že máme spoustu tlaku. Tlačili jsme puk do brankoviště. Měli jsme šance. Jeden z nejlepších brankářů v soutěži měl opravdu dobrou noc.

Blue Jackets tedy vyhráli další zápas, ale ten měl i své plusy. Jedním z velmi světlých okamžiků byl Taylor Hall – opět. Ten se prosadil jako jediný střelec a protáhl svoji bodovou šnůru na neuvěřitelných 19 zápasů. Na to v Devils opravdu nejsme v posledních sezonách zvyklí. Během této 19zápasové šnůry nasbíral 27 bodů za 13 gólů a 14 asistencí. Jeho 13. gól této série, celkově 25. v sezoně, si můžete vychutnat níže.

Hall má letos náběh na cca 88 bodů, nyní má bodů 63. V sezoně 13/14, tehdy ještě v dresu Oilers, nastřádal 80 bodů. Letos má tak velmi slušný náběh na překonání svého dosavadního maxima.

V první třetině se mi zdálo, že jsme neudělali dostatečný skok kupředu, jaký bychom potřebovali. Ve druhé a třetí třetině jsme však už byli lepším týmem, ale nedokázali jsme najít způsob, jak vyrovnat. A za to potří komplimenty především Bobrovskému.

New Jersey se podařilo přestřílet soupeře poprvé po třech zápasech. Přestože předchozí 3 zápasy vyhráli, střelecky produktivnější byl vždy soupeř. Byli přestříleni například v neděli při výhře v prodloužení nad Carolinou 42-21 nebo 51-28 v sobotu při výhře 4-3 v Tampě. Minulý týden při prohře v Jackets byli přestřílení také vysokým poměrem 50-35.

Dalším pozitivním bodem byla oslabení Devils. Za celý zápas byli Ďáblové vyloučeni jen třikrát a navíc dokázli všechna tato vyloučení ustát. Nicméně na body to nestačilo.

Poznatky z tohoto zápasu:

• Taylor Hall prodloužil svoji bodovou sérii na 19 zápasů.
  • Nico Hischier má nyní 6zápasovou sérii se 4 góly a 5 asistencemi.
  • Bídné přesilovky. Ve čtyřech zápasech nedokázali Devils proměnit ani jednu z celkem 8 přesilovek.
  • Do sestavy se vrátil po jednozápasové pauze Will Butcher, když byl v minulém zápase veden pouze jako náhradník.
  • Jasper Bratt zaznamenal čtvrtý zápas v řadě bez bodu a má pouze 3 asistence z posledních 15 utkání. Ve včerejším utkání si na ledě odbyl téměř 13. minut a na svém kontě dva záporné body.
  • Bobrovsky byl jednoznačně nejlepším hráčem zápasu, v zápase proti Minnesotě se do brány možná postaví Eddie Läck.
  • Devils měli plánovaný středeční polední trénink. Mezi zraněnými stále zůstávají Gibbons i Schneider.