Peklo / Reporty / Dnes to nevyšlo, Devils na domácom ľade podľahli Blue Jackets

Dnes to nevyšlo, Devils na domácom ľade podľahli Blue Jackets

Dnešná noc priniesla posledný vzájomný zápas Diablov proti divíznemu rivalovi z Columbusu.

Hostia sa ujali vedenia hneď v prvej tretine, keď predviedli rýchly prechod cez stredné pásmo, puk dostal na hokejku obranca Zach Werenski, ktorý prekonal brankára Keitha Kinkaida, ale trafil iba konštrukciu brány, puk sa však odrazil do priestoru, kde bol Boone Jenner a bez problémov dorazil puk do odkrytej brány. Diabli chceli streliť vyrovnávajúci gól, vytvárali si šance, ale brankár Sergej Bobrovskij kryl všetky pokusy vyslané na jeho bránu. Okrem toho si domáci museli dávať veľký pozor v obrane, najmä po tom, čo Blake Coleman dostal trest za nedovolené bránenie. Domáci sa ubránili a aktívnym napádaním si vynútili prvú presilovku. V záverečných minútach prvej tretiny predviedol Kinkaid niekoľko dôležitých zákrokov a podržal tím. Úvodných 20 minút napokon prinieslo jediný gól.

Druhá tretina začala tým správnym spôsobom – Diabli strelili gól, ktorým vyrovnali stav stretnutia. Taylor Hall zobral puk v obrannom pásme, prešiel po pravom krídle až do dobrej streleckej pozície a strelou na bližšiu tyčku prekonal brankára hostí! Domáci sa vzápätí ubránili pri hre v oslabení a pokračovali v ofenzívnom ťažení. Hráči Devils pokračovali v aktívnej hre, skúšali sa presadiť rôznymi spôsobmi, ale ani jedna šanca neskončila gólom. Naopak. na opačnej strane sa ku strele z náprahu dostal obranca Scott Harrington, ktorý tvrdou a presnou strelou prekonal Kinkaida a vrátil Blue Jackets vedenie o jeden gól. Zverenci kouča Hynesa vstupovali do tretej tretiny s vedomím, že musia streliť minimálne gól na to, aby v tomto stretnutí bodovali. Aj cez streleckú prevahu sa nedokázali dostať do vedenia, a tak ich čakala náročná úloha.

Diabli začali tretiu tretinu hrou v oslabení. Ubránili sa a zamierili do útoku, kde im chýbal pri niektorých príležitostiach  len malý kúsok na to, aby pridali druhý gól v stretnutí. New Jersey nepomohla ani ponúknutá početná výhoda. Domáci celok bol opäť aktívnejší, zamestnával súperovho brankára strelami z rôznych pozícií, ale hráčom sa dnes lepilo nešťastie na hokejky. V závere stretnutia skúsili hru bez brankára, ale ani tá nepriniesla očakávaný efekt. Columbus nakoniec zvíťazil v Prudential Center 2:1.

NEW JERSEY DEVILS 1:2 COLUMBUS BLUE JACKETS

Góly: 22. Hall (Hischier) – 6. Jenner (Werenski), 34. Harrington (Panarin, Dubois)

Strely na bránu: 31-19 (11-13, 11-2, 9-4)

ZOSTAVY

New Jersey Devils – Kinkaid; Greene-Vatanen, Moore-Severson, Butcher-Lovejoy; Hall-Hischier-Palmieri, Bratt-Zacha-Stafford, Coleman-Zajac-Noesen, Pietila-Boyle-Hayes

Columbus Blue Jackets – Bobrovskij; Werenski-Jones, Johnson-Murray, Harrington-Savard; Panarin-Dubois-Atkinson, Jenner-Wennberg-Bjorkstrand, Calvert-Dubinsky-Anderson, Hannikainen-Sedlák-Dalpe

ZAUJÍMAVOSTI

• Devils dnes odohrali proti Blue Jackets posledný zápas v tejto sezóne, ich konečná bilancia je po 4 zápasoch 1-3-0
  • Taylor Hall je neskutočný! Kanadský útočník pokračuje v nadľudských výkonoch, dnes bodoval už v 19. zápase za sebou!
  • Taylor Hall nazbieral vo vzájomných zápasoch proti Columbusu najviac bodov z hráčov Devils – 4
  • Jednotka draftu Nico Hischier si pri Hallovom góle pripísal asistenciu, čo znamená, že bodoval v 6. zápase v rade!
  • Diabli si pohoršili bilanciu proti tímom z Metropolitnej divízie na 10-8-1 a proti všetkým celkom z Východnej konferencie na 19-13-5
  • Columbus vyslal na bránu domácich len 2 strelecké pokusy v 2. tretine! Diabli si zaslúžili za svoj výkon minimálne bod..
  • Blake Pietila a Ben Lovejoy dnes majú narodeniny, ale pravdepodobne nebudú mať príliš chuť na nejakú oslavu.. Každopádne, všetko najlepšie, Diabli!