Peklo / Reporty / Devils stratili náskok o dva góly a prehrali aj druhý domáci zápas v rade

Devils stratili náskok o dva góly a prehrali aj druhý domáci zápas v rade

Diablov čakalo druhé domáce stretnutie v rade, tentoraz do Newarku zavítal súper z Minnesoty. New Jersey si v priebehu zápasu vypracovalo sľubný náskok o dva góly, ktorý dokázalo zahodiť počas niekoľkých minút v druhej tretine, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúci moment zápasu. Hostia na čele s brankárom Alexom Stalockom odrážali útočné výpady domáceho celku a dokráčali ku víťazstvu 4:2.

Do zostavy Devils sa dnes vrátil Miles Wood, jeho rýchlosť, bojovnosť a najmä tvrdosť v osobných súbojoch tím potrebuje v tomto období, keď sa bojuje o postup do play-off. Jeho prítomnosť na ľade bola od začiatku evidentná. Prv, než sa zápas oficiálne začal, prišiel na ľad večne vysmiaty Patrik Eliáš a vhodil slávnostné buly medzi kapitána Andyho Greenea a útočníka Minnesoty Zacha Pariseho. Eliáš oboch veľmi dobre pozná a v drese Devils s nimi odohral peknú porciu zápasov.

Po ceremoniáli sa mohlo oficiálne začať, oba celky si počínali v prvej fáze stretnutia dobre, zodpovedne bránili a do útoku šli zo zabezpečenej obrany. Veľkú príležitosť na skórovanie malo domáce mužstvo, keď sa Ryan Suter previnil nedovoleným zákrokom a Diabli si zahrali prvú presilovú hru. Domáci hráči v nej zaznamenali 3 strelecké pokusy, držali puk na hokejkách a obe presilovkové formácie pôsobili sebatisto pri tvorení šancí. Odzrkadlilo sa to o pár minút neskôr, Diabli hrali opäť presilovku, ktorú tentoraz využili. Úvodný gól zápasu strelil Taylor Hall. Diabli tak vďaka nemu viedli po 20 minútach 1:0.

Druhá tretina začala výborne, Diabli dokázali zvýšiť svoj náskok vďaka gólu Stefana Noesena, ale obraz hry sa následne zmenil na nepoznanie. Hostia našli rýchlo spôsob ako sa vrátiť späť do zápasu, najprv sa strelecky presadil Mike Reilly, čím dodal potrebný impulz svojim spoluhráčom. Čoskoro prišlo aj vyrovnanie, tentoraz sa gólovo presadil Joel Eriksson Ek a vrásky na čele trénera Hynesa pribudli po tom, čo sa hneď v ďalšom striedaní presadil aj Chris Stewart, čo prekvapilo asi všetkých fanúšikov v hale aj pri televíznych obrazovkách. Brankár Alex Stalock vytiahol niekoľko dobrých zákrokov a spolu s defenzívou Wild udržali pre svoj tím vedenie o jeden gól aj do začiatku tretej tretiny.

Diabli vstupovali do poslednej časti hry s vedomím, že musia streliť minimálne gól na to, aby aspoň vyrovnali nepriaznivý stav stretnutia. V stretnutí premárnili vedenie o dva góly, čo by sa v tomto období nemalo stávať mužstvu, ktoré pomýšľa na postup do play-off. Stalock naďalej pôsobil v bráne Wild pokojným dojmom a hráči Devils ho neprestávali zásobovať streleckými pokusmi, v dobrej šanci sa ocitli Nico Hischier a Taylor Hall, ale obrana hostí bola dôrazná a pozorná pri dorážkach a odrazených pukoch. Minnesota si ustrážila výsledok a vďaka gólu Erica Staala do prázdnej brány poistila zisk dvoch bodov.

NEW JERSEY DEVILS 2:4 MINNESOTA WILD

Góly: 11. PPG – Hall (Vatanen, Palmieri), 25. Noesen (Zajac, Wood) – 28. Rielly (Niederreiter, Dumba), 33. Eriksson Ek (Winnik, Granlund), 34. Stewart (Seeler), 59. EN – Staal (Coyle)

Strely na bránu: 40-25 (18-6, 6-13, 16-6)

ZOSTAVY

New Jersey Devils – Läck (Kinkaid) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy, Müller – Hall, Hischier, Palmieri – Wood, Zajac, Noesen – Bratt, Zacha, Hayes – Coleman, Boyle.

Minnesota Wild – Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Seeler, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, Koivu, Granlund – Ennis, Staal, Niederreiter – Parise, Cullen, Coyle – Foligno, Eriksson Ek, Winnik

ZAUJÍMAVOSTI

• Taylor Hall = stroj na body! Kanadský útočník strelil prvý gól zápasu, čím predĺžil sériu zápasov, v ktorých získal aspoň jeden kanadský bod, na okrúhly počet – 20!
  • Sami Vatanen získal bod v 5 z ostatných 7 zápasov
  • Miles Wood sa vrátil do zostavy, pri návrate zaznamenal asistenciu pri druhom góle Devils
  • Diabli prehrali aj svoj druhý domáci zápas v tomto týždni, najbližšie ich čaká ďalšie domáce stretnutie, tentoraz proti NY Islanders, pred ktorým sa uskutoční slávnostné vyradenie dresu legendárneho útočníka Patrika Eliáša
  • Pred zápasom sa dostavil na ľad aj spomínaný Eliáš, ktorý pred oficiálnym začiatkom zápasu vhodil slávnostné buly

Devils dnes čeká odveta proti Wild!

Devils a Wild se utkali minulý týden, bohužel pro Ďábly neúspěšně přesto, že vedli už 2-0. Wild však utkání otočili ve svůj prospěch 4:2 a z Prudential Center odvezli oba body. Devils dnes zkusí zvládnout odvetu a odvézt body z Minnesoty zpět do New Jersey. Pro Devils to však bude náročné. Únor je velmi nepodařený …