Peklo / Ohlasy / Hallova bodová série – dvacet zápasů? Vypadá to jako věčnost

Hallova bodová série – dvacet zápasů? Vypadá to jako věčnost

Ďáblové se v noci na dnešek střetli s Divočáky z Minnesoty. Po gólech Halla a Noesena však přišly čtyři trefy hostů, kteří utkání dotáhli do výsledku 4:2. My vám přinášíme ohlasy získané právě po tomto duelu.

Hallova forma

Taylor Hall před zápasem s Wild protáhl svojí sérii s bodem už na 20 zápasů. Opora Devils otevřela skóre zápasu v přesilové hře z pravého kruhu. Útočník první pětky trefil levý horní roh branky. Hallova série čítá 28 kanadských bodů, 14 gólů a 14 asistencí. Nejproduktivnější hráč Ďáblů však v prostředku této série vynechal tři zápasy kvůli zranění palce u ruky, proto NHL “zkrátila” jeho bodový příspěvek na 13 utkání. I tak je to ovšem nejdelší série letošní sezóny v celé lize.

Hallovo vyjádření k jeho nádherné bodové sérii: “Dvacet je pěkné číslo. Vypadá to jako věčnost. Nicméně je to hezká série. Bohužel to však nevedlo v tolik vítězství, v kolik bych si představoval. Na druhou stranu od toho tady jsem a vůbec všichni jsme. Chci nadále bodovat a hlavně sbírat více výher.”

Přesilovky fungovaly

Hallův gól v přesilovce byl jediný, avšak přesilovkové jednotky soupeře přehrály a zatlačily tak, že měl problémy. V posledních dnech to byl zádrhel ve hře Devils. V posledních sedmi zápasech dali jediný gól z 21 pokusů / počtu přesilovek. Nicméně i když ve čtvrtek proti Minnesotě dvě přesilovky neproměnili, vytvořili si v nich dost šancí a především vyslali sedm střel na branku.

“Změnili jsme pár věcí, osobního charakteru, a toho, jak a kde hráči stojí,” řekl Hall k situaci. “Myslím, že nám to dalo výhodu a věci začaly hrát pro nás, i když jsme neskórovali. Naše přesilovky nás v poslední době potápěly, doufám však, že ve zbytku sezóny se o ně budeme moci opřít.”

V pozápasovém trejdu získali Devils na svou soupisku rakouského útočníka Grabnera, který jim však v početních převahách moc nepomůže, jelikož ze svých 25 gólů v sezóně, nedal ani jeden v přesilovce.

Rychlé tři góly Wild

Ďáblové nebyli nespokojeni s celkovým úsilím a hrou. Přestříleli Wild 40-25 a byli tvořivějším mančaftem, hlavně v první třetině. Jenže Divočáci skórovali třikrát v méně než sedmi minutách, včetně dvou gólů za 39 sekund, kterými si vzali vedení na  svou stranu. Tento úsek hry byl rozhodující a byl rozdílem mezi vítězstvím a prohrou v tomto duelu.

Důležité je hrát celý zápas, říká Vatanen

Musíte hrát celých 60 minut. “Myslím, že jsme tak 10 minut odehráli špatně,” prozradil Vatanen. “Myslím si, že jsme hráli i ve druhé třetině dobrá střídání, avšak oni prostě nasázeli tři branky. Ve třetí periodě jsme je opravdu zatlačili, ale gól jsme z toho prostě nevytěžili. Každý bod je teď moc důležitý, a proto musíme být hladoví po bodech a jít za nimi,” zdůraznil finský lídr obrany.

Vatanenův brankářský zákrok

Vatanen v zápase zachránil tým od branky. Do konce chyběly jen tři minuty, Wild překvapili Läcka za brankou, když rozehrával, přihrávkou před branku se Minnesota dostala do šance před odkrytou branku, jemnovitě Mikko Koivu, avšak Vatanen zachránil zákrokem jistý gól.

Vyjádření Vatanena k dané situaci: “Nevím, co jsem tam dělal, chvíli jsem gólmana nedělal,” prohodil s nadsázkou Vatanen. “Prostě jsem jel okolo a on byl také finské národnosti, tak mě trefil schválně,” smál se Vatanen.

Stewartův vítězný gól

Wild se dostali do vedení 39 sekund poté, co srovnali stav. Stewart se podíval doprava, naznačil přihrávku, ale vystřelil když se nedíval na branku, což Läck nepředvídal. “Přihrávka se stala jednu minutu předtím, než vyrovnali na 2:2,” řekl Läck. Přihráli si (už dříve), takže nevím, jestli jsem to neočekával příliš. Snažil jsem se být trpělivý a byl jsem až moc trpělivý, takže mě “opili rohlíkem.”

Läckovy statistiky

Läck zastavil 21 ze 24 střel, kterým čelil, ale nebyl oporou, jako v předchozím zápase, kde chytil 48 ran. Za Devils má zatím statistiky 1-2-0, tedy jednu výhru a 2 prohry v základní době.

Nebyl to Läckův zápas

“Cítil jsem, že jsme měli většinu zápasu převahu a kontrolovali hru,” řekl Läck. “Kluci hráli přede mnou v poli dobře, byl to zápas na výhru. Je nešťastné, že mě Stalock přechytal, byl lepší. Měl jsem prostě chytit tu třetí branku. Dva na jednoho, trochu mě přelstili, bylo to od něj chytré, ale to musím prostě chytit. Je to jako poslední domácí zápas, který jsem chytal, myslím, že jsme si zasloužili víc, než co máme,” uzavřel švédský gólman.

Čtěte také

Devils 5-4 OT Golden Knights