Peklo / Ohlasy / Kyle Palmieri: Byl to velký den pro Patrika, chtěli jsme vyhrát za každou cenu

Kyle Palmieri: Byl to velký den pro Patrika, chtěli jsme vyhrát za každou cenu

Pokud jste náhodou zapomněli, jak vypadá atmosféra na zápasech play off (což by se za tu dobu nešlo divit), v noci jste si to zcela jistě připomněli.

Před utkáním totiž došlo na dlouho očekávaný ceremoniál, během kterého vystoupal ke stropu haly dres s číslem 26. Dres, který patřil Patriku Eliášovi. Českému hráči, který se narodil v Třebíči. Kterému řekli, že na NHL nemá. Který měl žloutenku a málem skončil (nejen) s kariérou. A z kterého se stal nejlepší střelec týmové historie, nejlepší nahrávač týmové historie, hráč s nejvíce body v týmové historii a hráč s nejvíce zápasy v týmové historii. 1240 zápasů v základní hrací době s bilancí 408+617, 162 zápasů v play off s bilancí 45+80. To vše v jediném týmu! No uznejte, už jen při čtení tohoto vám naběhne husí kůže…

Ale zpět k utkání. Pozitivní vliv ceremoniálu na hráče pocítil i hlavní trenér John Hynes. „Ceremoniál byl skvělý, úžasný. Byl jsem z něj naprosto unešený. A moc mě potěšilo, že to motivovalo i náš tým,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci.

Od 24. minuty Devils prohrávali, ve třetí třetině se ale dvakrát trefil Kyle Palmieri a v parádní atmosféře pomohl k důležitému obratu proti diviznímu rivalovi.

V ďábelském dresu debutoval rakouský útočník Michael Grabner. Odehrál 13:34, připsal si dvě střely a další dvě mu byly zblokovány. Prezentoval se navíc skvělou rychlostí, tak, jak se čekalo.

„Byl to velký den pro Patrika a rád jsem byl jeho součástí,“ prozradil po utkání. „Jak zápas plynul, hrálo se nám lépe. Moc mě těší, že jsme při mém debutu vyhráli. Navíc nám hrozně pomohli fanoušci,“ pochvaloval si Michael Grabner.

Ďáblové devětkrát zblokovali střely soupeře, Andy Greene rovnou třikrát. Důležitý blok si také v závěrečné minutě připsal Brian Boyle. „Moc jsme jim toho nedali. Hráli jsme, jakoby to bylo play off,“ těšilo brankáře Keitha Kinkaida.

New Jersey ví, jak uctívat legendy. Když byl vyvěšen dres Stevense, vyhrálo se. Stejně jako v případě Daneyka, Niedermayera a Brodeura. „Byli jsme v těchto zápasech neporažení, v tom jsme prostě museli pokračovat,“ věděl Kyle Palmieri, hlavní strůjce úspěchu. „Bojovali jsme. Byl to velký den pro organizaci, pro Pattyho a my jsme prostě chtěli zvítězit za každou cenu,“ doplnil dvougólový střelec.

Diabli sú ochotní vymeniť voľbu v prvom kole tohtoročného draftu

GM Ray Shero povedal, že by mohlo prísť k výmene, v ktorej by bol zahrnutý aj výber Devils v prvom kole draftu 2018. Stalo by sa tak jedine vtedy, ak by sa našiel tím so zaujímavou protihodnotou. Tím z Newarku má šesť výberov na drafte, ktorý začne 22. júna/června. Medzi nimi je aj ten v …