Peklo / Reporty / Velké vítězství! Ďáblové vezou oba body z Pittsburghu

Velké vítězství! Ďáblové vezou oba body z Pittsburghu

New Jersey v Pittsburghu předvedlo velice slušný výkon a vybojovalo zde oba dva body za výhru 3:2! Vítězný gól při 100. utkání v NHL vstřelil Stefan Noesen.

V deváté minutě šel Pittsburgh do vedení 1:0, když se po střele Dumoulina probojoval k dorážce Sidney Crosby. Kouč John Hynes si sice ještě vyžádal přezkoumání u videa kvůli údajnému bránění brankáři, ale branka stejně byla uznána. O vyrovnání se pěknou střelou zápěstím postaral Kyle Palmieri, který vstřelil svůj třetí gól v posledních dvou zápasech. Ve 25. minutě se Ďáblové prosadili v přesilové hře poté, co Taylor Hall dorazil do branky pokus Damona Seversona, který zastavila branková konstrukce!

Druhá dvacetiminutovka nadále nabízela nádherný hokej, především ze strany New Jersey. Gólu se ale dočkal domácí tým, tečí v předbrankovém prostoru vyrovnal Matt Hunwick. Po pěti minutách třetí třetiny šli do vedení opět hosté, nahození Andyho Greenea od mantinelu tečoval Stefan Noesen mimo dosah DeSmithe! 1:40 před koncem zkusili svěřenci kouče Sullivana hru bez brankáře a měli opravdu solidní útočný tlak, jenže vyrovnat už nedokázali!

• Keith Kinkaid odchytal 26. utkání v sezoně, dorovnal tak své kariérní maximum v NHL z minulého ročníku.
  • Trenér soupeře Mike Sullivan měl v den zápasu 50. narozeniny.
  • Stefan Noesen odehrál 100. utkání v kariéře v NHL. A vstřelil v něm vítězný gól!
  • Ďáblové v Pittsburghu vyhráli teprve podruhé za posledních 10 zápasů.
  • Penguins na domácím ledě neprohráli 11 zápasů v řadě, naposledy padli 4. ledna proti Hurricanes 0:4. To se ale díky této výhře Ďáblů změnilo.
  • Taylor Hall bodoval už ve 22 utkáních v řadě! Oficiální série je ale (kvůli zranění, které prodělal) 15 zápasů, čímž dorovnal nejlepší v klubové historii (tu drželi Eliáš a B. Gionta). Je teprve pátým hráčem za posledních 25 let, komu se to podařilo.
  • Taylor Hall vstřelil svůj 27. gól v sezoně a dorovnal tak své kariérní maximum, kterého dosáhl v sezonách 2011/2012 a 2013/2014.
  • Taylor Hall v měsíci únoru během 14 zápasů nasbíral 19 bodů (9+10).

Pittsburgh Penguins 2:3 New Jersey Devils
9. Crosby (Dumoulin, Guentzel), 38. Hunwick (Guentzel) – 13. Palmieri (Severson, Hall), 25. Hall (Severson, Zajac), 46. Noesen (Greene, Zajac)

Střely: 38:38 (17:13, 7:16, 14:9). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Pollock, Walsh – Amell, Tobias. Diváci: 18 581.

Tři hvězdy zápasu: 1. Taylor Hall (1+1), 2. Damon Severson (0+2), 3. Sidney Crosby (1+0).

Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang, Määttä, Schultz, Hunwick, Oleksiak – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheary, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Rowney.
Devils: Kinkaid (Läck) – Greene (C), Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Grabner, Zajac, Noesen – Wood, Zacha, Bratt – Coleman, Boyle, Stafford.

Diabli sú ochotní vymeniť voľbu v prvom kole tohtoročného draftu

GM Ray Shero povedal, že by mohlo prísť k výmene, v ktorej by bol zahrnutý aj výber Devils v prvom kole draftu 2018. Stalo by sa tak jedine vtedy, ak by sa našiel tím so zaujímavou protihodnotou. Tím z Newarku má šesť výberov na drafte, ktorý začne 22. júna/června. Medzi nimi je aj ten v …