Peklo / Ohlasy / Cory Schneider po návratu mezi tyče: Cítil jsem se výborně

Cory Schneider po návratu mezi tyče: Cítil jsem se výborně

Nechybělo mnoho a Devils si mohli odvézt z Floridy dva body. Začátek však nebyl nejlepší a soupeř pak měl i o trochu více štěstí.

„Dalo by se s tím souhlasit,” potvrdil kouč John Hynes. „Nezačali jsme dobře a táhlo se to s námi, nehráli jsme totiž vůbec tvrdě. Špatně jsme drželi puk, nemysleli jsme u hry. Vítězství jsme si nezasloužili.”

Ďáblové zůstali dva body za Tučňáky, ale čeká je dnes velmi těžké utkání s dotahující se Carolinou. Do utkání nastoupí jako jednička Keith Kinkaid, který vystřídá Coryho Schneidera, jenž se objevil v bráně poprvé od svého zranění.

„Výsledek z toho udělal neúspěšný návrat,” smutnila jednička New Jersey. „Cítil jsem se výborně, udělal jsem několik těžkých zákroků, někde jsem však možná neměl dost rychlosti.”

Schneider se musel pořádně činit proti úniku Jevgenije Dadonova, který prozkoušel jeho ohebnost. Vše se povedlo a Cory z toho měl o to větší radost, že jeho tříslo v pořádku přežilo.

„Byla to opravdu zvláštní situace,” vzpomínal na okamžik Cory Schneider. „Nevím, jestli jsem něco takového vůbec dělal při tréninku. Vše však vyšlo a snad to teď bude jen lepší a lepší.”

Při absenci brankářské jedničky vyhrál celek z Newarku devět utkání a sedm prohrál. A ta výkon svých kolegů náležitě ocenila.

„Keith (Kinkaid) a Eddie (Läck) nám dopomohli k zisku tolika bodů,” pokračoval Cory Schneider. Díky nim jsme tam, kde jsme. Musím hrát stejně dobře jako oni, abychom se dostali do play-off. Chytali výborně.”

Už je to taková rutina. Taylor Hall se opět prosadil a natáhl svou bodovou šňůru. Moc radosti z ní však na konci utkání neměl, raději by bral výhru svého celku.

„Nemám z toho moc radost, opravdu,” svěřil se hvězdný útočník. „Nehrál jsem dobře. Soupeř hrál rychle, přímočaře a vše bylo otevřené. Mně ovšem moc puk neposlouchal a nemohl jsem dostatečně pomoci, nebylo to dobré.”

Čtěte také

Cory Schneider: Cítím se znovu sám sebou

Druhá výhra v řadě a podruhé byl u jejího zrodu gólman Cory Schneider. Nastala doba zlomu a brankářská jednička se vrátila? V nočním zápase proti Buffalo Sabres se skoro polovinu zápasu čekalo na první gól, ale nakonec jich padlo celkem pět a Devils se radovali z výhry 4:1. Po jednadvaceti zápasech v sezóně, které prohrál, …