Peklo / Reporty / Devils bojovali, ale na body to nestačilo

Devils bojovali, ale na body to nestačilo

Hráči New Jersey dnes odchádzajú zo zápasu bez bodu, keď o ich prehre rozhodla posledná tretina.

Zápas od začiatku priniesol veľa nepresností na oboch stranách. Do vedenia sa dostali domáci, keď po ľavej strane potiahol akciu Aleksander Barkov, ktorý nahodil puk na Schneidera pred ktorým si ho do bráný zrazil nešťastne Hischier. Tréner hostí Hynes si ešte zobral coach challenge, ale ani to na verdikte nič nezmenilo a Panthers sa ujali vedenia. Devils postupne zvyšovali tempo a vytvorili si aj tlak, ale Luongo si počas prvej tretiny udržal čistý štít.
Devils na začiatku prostrednej časti dohrávali presilovú hru. Na pravej strane operoval Taylor Hall, ktorý nahodil puk pred bránu, kde ho tečoval Ekblad až za Luongov chrbát. Domáci sa mohli vráťiť do vedenia pri 37 sekundovej prevahe o dvoch hráčov, ale háči v bielych dresoch ubránili aj túto hrozbu.
Do tretej tretiny lepšie vstúpili Panthers. Maxim Mamin nahodil puk na Schneidera takmer z nulového uhla a ani sám nečakal, že puk skončí v bráne. Následne sa Dadonov rútil sám na bránku, no tento krát Schneider čaroval. Domácim sa ale podarilo opäť skórovať. Peknú akciu potiahol Jevgeni Dadonov, ktorý priťukol Aleksandrovi Barkovovi a ten sa nemýlil. Devils to skúsili v hre bez brankára a dve minúty pred koncom sa peknou individuálnou akciou blysol Jesper Bratt, ktorý bekhendom prekonal Luonga. V závere sa hostia ešte pokúšali o vyrovnanie , no bez úspechu.

Florida Panthers 3:2 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 7. Barkov (Dadonov, Petrovic), 49. Mamin (McCann, Ekblad), 57. Barkov (Dadonov, Bjugstad) – 21. Hall (Maroon, Vatanen), 58. Bratt (Maroon)

Vylúčenia: 2:2, navyše Haley (FLA) a Maroon (NJD) 5.min za bitku Využitie: 0:1  V oslabení: 0:0  Diváci: 10 846 Strely na bránu: 29:31 (7:8, 10:13, 12:10).

Zaujímavosti:

• Cory Schneider sa dnes vrátil do brány po zranení, naposledy chytal v drese Devils v zápase 24. 1. 2018 proti Bostonu
  • Patrick Maroon dnes absolvoval premiéru v drese Devils, nová posila bude nosiť na drese číslo 17 (naposledy číslo 17 nosil v sezóne 14/15 Michael Ryder)
  • Andy Greene je tretí v lige v počte zablokovaných striel, jeho číslo sa vyšplhalo na 154
  • Patrick Maroon sa pobil hneď v prvom striedaní v novom drese
  • Taylor Hall sa dostal na prvé miesto v klubovéj histórií, keď bodoval v 16 zápasoch za sebou (celkovo jeho séria trvá už 23 zápasov, ale bola prerušená zranením)