Peklo / Reporty / V Carolině se neslavilo, body zůstávají u Hurricanes

V Carolině se neslavilo, body zůstávají u Hurricanes

Třetí zápas s Carolinou nedopadl dle představ a Devils podlehli po těžkém boji 1:3.

V prvním dějství se zdálo, že Devils nemají po včerejším zápase energii. Hodně nepřesných přihrávek a prakticky žádný forčeking v první desetiminutovce nabádal k myšlenkám na prohraný zápas. V druhé části třetiny se Ďáblové dostali do tempa, měli několik příležitostí, ale koncentrovaní Hurricanes je nepustili k větším šancím. Ani v přesilové hře se neprosadili a do druhé třetiny se šlo bez gólů.

Druhá perioda se hrála v rychlejším tempu, oba týmy chtěly skórovat jako první. Jelikož brankáři obou týmů vytahovali jeden zákrok za druhým, první gól padl až ve 32.minutě, kdy za záda Kinkaida doslova protlačil puk Derek Ryan. Domácí byli střelecky aktivnější, ale na ledě byli spíše vidět Devils. Zdálo se, jako by je obdržený gól nabudil. Tlak se vyplatil a ve druhé přesilové hře zápasu se v poslední minutě trefil Taylor Hall do nahozeného puk a překonal tak nic netušícího Warda.

V poslední třetině se snažili Devils otočit zápas a získat tak třetí skalp od Hurricanes. Jenže v 50.minutě od modré čáry vyoálil Brett Pesce a tečovaná střela spadla do sítě hostující ho gólmana. Tečujícím byl Teuvo Teräväinen. Ďáblové se nevzdávali a doráželi každý puk do branky. Na poslední dvě minuty hry zkoušeli i hru bez brankáře se šesti hráči v poli, což nakonec využili domácí a Justin Williams upravil brankou do prázdné brány na 3:1.

Carolina Hurricanes 3:1 New Jersey Devils

Góly a nahrávky:
32. Ryan (Rask, Hanifin), 50. Teräväinen (Pesce, Lindholm), 60. Williams (Staal) – 40. Hall (Vatanen, Palmieri)

Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1  V oslabení: 0:0  Diváci: 14.337
Střely na bránu:
30:26 (9:6, 13:8, 8:12)

Hvězdy zápasu: 1. Teuvo Teräväinen (1+0), Cam Ward (25 zákroků), Derek Ryan 1+0) – všichni CAR

• Cory Schneider dnes přenechal místo Keithu Kinkaidovi, který odehrál 100 utkání v NHL.
  • Taylor Hall zaznamenal branku a prodloužil sérii zápasů, ve kterých bodoval, na 24.
  • Hall je prvním hráčem Devils od sezóny 2011-12, který překonal hranici 70 bodů. Tehdy tuto hranici  překonali Ilja Kovalčuk (37+46) a Patrik Eliáš (26+52)
  • Sami Vatanen získal v posledních 11 utkáních 10 bodů.

Sestava Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Grabner, Zajac, Noesen – Wood, Zacha, Bratt – Coleman, Boyle, Maroon.

Sestava Hurricanes: Ward (Darling) – Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, Van Riemsdyk, Fleury – McGinn, Staal, Williams – Teräväinen, Lindholm, Aho – Di Giuseppe, Wallmark, Skinner – Stempniak, Ryan, Rask.

Rozhodčí:  L’Ecuyer, Hebert – MacPherson, Nansen

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …