Peklo / Reporty / Devils opět prohráli, poprvé v historii padli s Golden Knights

Devils opět prohráli, poprvé v historii padli s Golden Knights

Devils se po sérii porážek utkali na domácím ledě s Golden Knights. Ve vyrovnaném a bojovném utkání ovšem nakonec vstřelili o jednu branku méně, než soupeř.

V první třetině jsme viděli hned na startu velké šance Vegas, obě ovšem zneškodnil skvěle chytající Schneider. Na druhé straně se v individuální šanci zjevil Taylor Hall. Neujalo se ovšem jeho střela ani teč Briana Boylea o pár minut později. Do kabin se šlo za stavu 0:0 poté, co John Moore před brankou neprostřelil Fleuryho.

Bezbrankový stav byl zlomen na startu druhé třetiny, střela Merrilla byla vyražena před Davida Perrona, jenž přehodil beton Schneidera – 0:1. Domácím se povedlo vyrovnat zásluhou přesilovkové trefy Samiho Vatanena, vzápětí si ale Vegas vzalo své vedení zpátky díky přesné ráně Deryka Engellanda. V závěru druhé periody se následně hosté prosadili v přesilovce, důrazný byl Tomáš Tatar – 3:1. Hned po vhazování ovšem vrátil úder Taylor Hall, jenž opět snížil.

Hosté se ve třetí třetině dostali do dvou velkých šancí, jinak hráli domácí. Těm se ale nedařilo proměňovat své šance. Všechny střelecké pokusy skončily na skvěle chytajícím Fleurym, jenž dnes podržel svůj celek a hlavně díky němu Vegas zvítězilo 3:2. V poslední sekundě střílel do odkryté branky Palmieri, ale legenda Penguins skvěle zakročila.

New Jersey Devils 2:3 Vegas Golden Knights

Góly a nahrávky: 29. Vatanen (Hall, Maroon), 38. Hall – 25. Perron (Hyka, Merrill), 32. Engelland (Theodore, Reaves), 38. Tatar (Perron, Hunt)

Vyloučení: 2:3 Využití: 1:1  V oslabení: 0:0  Diváci: 16 514
Střely na branku:
35:27 (11:8, 15:15, 9:4)

• Sami Vatanen v posledních 12 zápasech má jednu branku a 10 asistencí, od 1. 12. má 22 bodů a je nejproduktivnějším obráncem Devils
  • Poprvé se v utkání New Jersey objevil český sudí Libor Suchánek
  • Michael Grabner, Patrick Maroon a Sami Vatanen byli jedinými hráči na soupisce Devils, kteří již proti Vegas nastoupili. Grabner získal dva body (1+1) ve dvou zápasech, Maroon 4 body (2+2) ve třech zápasech a do jednoho vzájemného zápasu nastoupil také Vatanen.