Peklo / Reporty / John Hynes svým 100. vítězstvím v přestřelce porazil Canadiens

John Hynes svým 100. vítězstvím v přestřelce porazil Canadiens

Fantastický výkon, který musel potešit i toho nejzarputilejšího fanouška. První třetina přinesla 4 góly Devils, které rozhodly zápas.

První dějství přineslo nádhernou podívanou na hokej, kterou jsme dlouho neviděli. Vše započalo v 9. minutě, kdy měli Devils obrovskou převahu nad Canadiens a poprvé překonal hostujícho gólmana Lindgrena Stefan Noesen. Druhou branku přidal v 17. minutě Blake Coleman a poté již začala ZAJACojízda. Travis Zajac se trefil v 19. minutě po přihrávce Kylea Palmieriho a podruhé dvanáct vteřin před první sirénou v přesilové hře, kdy se nejlépe zorientoval před brankou Montrealu a dorážel do odkryté sítě. První třetinu vyhráli domácí Ďáblové v poměru 4:0!

Druhé třetina přinesla o něco klidnější hokej na góly a střely, ale tempo se neměnilo. Devils zahajovali periodu v přesilové hře, v zápětí měli početní výhodu hosté. Skóre se měnilo až polovině zápasu, kdy Kinkaida překonal Brendan Gallagher. O minutu později ale vrátil Ďáblům čtybrankový náskok nováček v dresu Devils Patrick Maroon a zaznamenal tak první gól v dresu New Jersey. Na 6:1 zvyšoval v pádu Brian Boyle a 14 vteřin před druhou sirénou snižoval hostující Jacob de la Rose.

Třetí třetina přinesla několik zajímavých šancí, Devils se snažili jen udržet výsledek. Pět minut před koncem zápasu snižoval na 3:6 podruhé v tomto zápase Jacob de la Rose. Hostující Canadiens byli v poslední třetině aktivnější, podařilo se jim ještě korigovat stav na 4:6 zásluhou Byrona Froeseho. Celou situaci kontrolovali rozhodčí i s videorozhodčím s podezřením na bránění gólmana a nakonec byl uznán jako platný. Ani hra Montrealu v šesti již s výsledkem nic nespravila a tak Devils porazili Canadiens 6:4.

New Jersey Devils 6:4 Montreal Canadiens

Góly a nahrávky: 9. Noesen (Butcher, Zajac), 17. Coleman (Butcher, Boyle), 19. Zajac (Palmieri, Vatanen), 20. Zajac (Hall, Vatanen), 32. Maroon (Hall, Palmieri), 37. Boyle (Coleman) – 31. Gallagher (Petry, Byron), 40. de la Rose (Danault, Benn), 55. de la Rose (Shaw, Reilly), 60. Froese (Carr, Reilly)

Hvězdy zápasu: 1. Travis Zajac (2+1), 2. Taylor Hall (0+2), 3. Will Butcher (0+2) – všichni NJD

Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. Diváci: 14 586.
Střely na branku:
33:33 (17:5, 7:16, 9:12).

• Na soupisce Canadines chyběl nejlepší gólman (Price), obránce (Weber) a útočník (Pacioretty). Do zápasu tak nastoupil gólman Charlie Lindgren, jenž vyhrál svých prvních 5 zápasů v NHL.
  • Taylor Hall se stal teprve osmým hráčem v historii NHL, který zaznamenal alespoň jeden bod ve 26 po sobě jdoucích zápasech.
  • Poprvé od 3. 2. 2018, tedy po 15 zápasech, skóroval Blake Coleman.
  • Brian Boyle zaznamenal první bod po 10 zápasech za asistenci a skóroval po 23 zápasech (naposledy 4. 1. 2018)
  • Will Butcher si připsal dva body naposledy 23. 12. 2017 proti Chicagu.
  • John Hynes dnes pod svým vedením získal 100. výhru v kariéře.
  • Šest branek dali Ďáblové naposledy 11. 10. 2017 při výhře 6:3 nad Torontem.
  • Pavel Zacha neodehrál třetí třetinu, jeho zdravotní stav není znám.
  • Devils se od 7. 10. 2017 drží na pozicích zaručující postup do play off.

Sestava Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Grabner, Zacha, Palmieri – Maroon, Zajac, Noesen – Wood, Boyle, Coleman.

Sestava Canadiens: Lindgren (Fucale) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Valiev, Benn – Galchenyuk, Drouin, Lehkonen – Ščerbak, Danault, Gallagher – Byron, de La Rose, Shaw – Deslauriers, Froese, Carr.

Rozhodčí: Pollock, Nicholson – Mach, Gibbs

John Hynes: Je to výborná příležitost, kdy mohu tým opravdu sledovat

Pokud se v zápase zapíšete na tabulku střelců, je jednodušší vzbudit o sobě povědomí. Několik hráčů se v úvodním přípravném zápase proti Rangers snažilo zaujmout a zabojovat tak o možnost zahrát si nejvyšší hokejovou ligu.