Peklo / Reporty / John Hynes svým 100. vítězstvím v přestřelce porazil Canadiens

John Hynes svým 100. vítězstvím v přestřelce porazil Canadiens

Fantastický výkon, který musel potešit i toho nejzarputilejšího fanouška. První třetina přinesla 4 góly Devils, které rozhodly zápas.

První dějství přineslo nádhernou podívanou na hokej, kterou jsme dlouho neviděli. Vše započalo v 9. minutě, kdy měli Devils obrovskou převahu nad Canadiens a poprvé překonal hostujícho gólmana Lindgrena Stefan Noesen. Druhou branku přidal v 17. minutě Blake Coleman a poté již začala ZAJACojízda. Travis Zajac se trefil v 19. minutě po přihrávce Kylea Palmieriho a podruhé dvanáct vteřin před první sirénou v přesilové hře, kdy se nejlépe zorientoval před brankou Montrealu a dorážel do odkryté sítě. První třetinu vyhráli domácí Ďáblové v poměru 4:0!

Druhé třetina přinesla o něco klidnější hokej na góly a střely, ale tempo se neměnilo. Devils zahajovali periodu v přesilové hře, v zápětí měli početní výhodu hosté. Skóre se měnilo až polovině zápasu, kdy Kinkaida překonal Brendan Gallagher. O minutu později ale vrátil Ďáblům čtybrankový náskok nováček v dresu Devils Patrick Maroon a zaznamenal tak první gól v dresu New Jersey. Na 6:1 zvyšoval v pádu Brian Boyle a 14 vteřin před druhou sirénou snižoval hostující Jacob de la Rose.

Třetí třetina přinesla několik zajímavých šancí, Devils se snažili jen udržet výsledek. Pět minut před koncem zápasu snižoval na 3:6 podruhé v tomto zápase Jacob de la Rose. Hostující Canadiens byli v poslední třetině aktivnější, podařilo se jim ještě korigovat stav na 4:6 zásluhou Byrona Froeseho. Celou situaci kontrolovali rozhodčí i s videorozhodčím s podezřením na bránění gólmana a nakonec byl uznán jako platný. Ani hra Montrealu v šesti již s výsledkem nic nespravila a tak Devils porazili Canadiens 6:4.

New Jersey Devils 6:4 Montreal Canadiens

Góly a nahrávky: 9. Noesen (Butcher, Zajac), 17. Coleman (Butcher, Boyle), 19. Zajac (Palmieri, Vatanen), 20. Zajac (Hall, Vatanen), 32. Maroon (Hall, Palmieri), 37. Boyle (Coleman) – 31. Gallagher (Petry, Byron), 40. de la Rose (Danault, Benn), 55. de la Rose (Shaw, Reilly), 60. Froese (Carr, Reilly)

Hvězdy zápasu: 1. Travis Zajac (2+1), 2. Taylor Hall (0+2), 3. Will Butcher (0+2) – všichni NJD

Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. Diváci: 14 586.
Střely na branku:
33:33 (17:5, 7:16, 9:12).

• Na soupisce Canadines chyběl nejlepší gólman (Price), obránce (Weber) a útočník (Pacioretty). Do zápasu tak nastoupil gólman Charlie Lindgren, jenž vyhrál svých prvních 5 zápasů v NHL.
  • Taylor Hall se stal teprve osmým hráčem v historii NHL, který zaznamenal alespoň jeden bod ve 26 po sobě jdoucích zápasech.
  • Poprvé od 3. 2. 2018, tedy po 15 zápasech, skóroval Blake Coleman.
  • Brian Boyle zaznamenal první bod po 10 zápasech za asistenci a skóroval po 23 zápasech (naposledy 4. 1. 2018)
  • Will Butcher si připsal dva body naposledy 23. 12. 2017 proti Chicagu.
  • John Hynes dnes pod svým vedením získal 100. výhru v kariéře.
  • Šest branek dali Ďáblové naposledy 11. 10. 2017 při výhře 6:3 nad Torontem.
  • Pavel Zacha neodehrál třetí třetinu, jeho zdravotní stav není znám.
  • Devils se od 7. 10. 2017 drží na pozicích zaručující postup do play off.

Sestava Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Grabner, Zacha, Palmieri – Maroon, Zajac, Noesen – Wood, Boyle, Coleman.

Sestava Canadiens: Lindgren (Fucale) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Valiev, Benn – Galchenyuk, Drouin, Lehkonen – Ščerbak, Danault, Gallagher – Byron, de La Rose, Shaw – Deslauriers, Froese, Carr.

Rozhodčí: Pollock, Nicholson – Mach, Gibbs

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …