Peklo / Reporty / Predators padli: Brian Boyle rozhodl v samostaných nájezdech o zisku dvou bodů

Predators padli: Brian Boyle rozhodl v samostaných nájezdech o zisku dvou bodů

Zápas v Nashvillu byl zahájem ceremoniálem „Hockey Fights Cancer“, úvodní buly vhazoval mladý bojovník s rakovinou Kendall James. Poté v samotném zápase bojovali hokejisté o dva body v boji o play-off pozice a povedlo až v samostaných nájezdech!

Začátek první třetiny spíše vypadal na přesilovou hru domácích, Ďáblové se nemohli dostat ze svého obranného pásma a hned ve druhé minuté obdrželi branku z hokejky Mattiase Ekholma. Devils se po inkasování gólů trochu probudili a za necelých šest minut vyrovnal dělovkou od modré finský obránce Sami Vatanen. Poté si již oba týmy hlídaly svá území, do hry se více dostávali hostující Devils.

Druhá perioda začala přesilovou hrou, ale v té se domácí velmi dobře bránili a nepustili Ďábly k zádné závažné šanci. V polovině zápasu si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru a po skončení té ďábelské se po tvrdé střele Seversona od modré čáry před brankou tečí trefil Brian Boyle. Konec druhé třetiny se zdálo, jakoby Predators zpomalili hru a jen vyhazovali puky, Devils byli o hodně aktivnější a nepouštěli domácí Nashville do hry. Až v posledních dvou minutách Nashville pozlobil Kinakida, ale ten si udržel 100% úspěšnost v druhé části.

Třetí třetina nabídla velmi pohledný a rychlý hokej na obou stranách. Chvilemi to vypadalo jako přesilová hra Ďáblů, ti nenechali domácí ani vyjet z jejich obranného pásma. Důlěžitým momentem byla pravděpodobně polovina periody, kdy byl Damon Severson sice faulován vysokou holí, ovšem od spoluhráče, nicméně byl podražen a Devils mohli hrát přesilovou hru. Obrovskou šanci na zvýšení měl tři minuty přes třetí sirénou před brankou osamocený Taylor Hall, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě. Vyrovnání se dočkali domácí minutu před koncem třetiny, kdy se po několika pokusech po závaru jako poslední opřel do puku Ryan Johansen a poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase muselo zaplesat i nehokejové srdce, tolik šancí a krásných akcí by ocenil i nezaujatý lajk. Trochu to bylo zastíněno vyloučením Michaela Grabnera minutu před koncem nastaveného času, ale Predators přesilovou hru 4 na 3 nevyužili. Zápas tak pokračoval samostanými nájezdy.

Samostatné nájezdy:
1. Palmieri (NJD) – neúspěšný (zákrok betonem)

Nashville Predators  2:3sn  New Jersey Devils

Góly a nahrávky: 2. Ekholm, 59. Johansen (Ellis, Josi) – 8. Vatanen (Wood, Butcher), 32. Boyle (Severson, Maroon), rozhodující nájezd Boyle

Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 17 545  Střely na bránu: 36:27 (5:10, 12:8, 14:7 – 4:2)

Hvězdy zápasu:
1. Brian Boyle (NJD) – 1+0
2. Ryan Johansen (NSH) – 1+0
3. Mattias Ekholm (NSH) – 1+0

• Sami Vatanen zaznamenal v posledních 12 zápasech 12 bodů (2+10)
  • Finský obránce strávil opět největší porci času na ledě (26:52)
  • Keith Kinkaid si připsal velké vítězství, když pochytal 32 střel a zaznamenal 94,4 % úspěšnosti
  • Brian Boyle si připsal třetí bod ve třech zápasech (2+1) a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, a to při Hockey Fights Cancer night!
  • Will Butcher je se svými 32 asistencemi druhým nejlepším nováčkem ligy (první je Matthew Barzal s 51 nahrávkami)
  • Nashville (10) a Los Angeles (8) měli v této sezoně nejdelší série vyhraných zápasů v řadě, Devils je ukončili oběma týmům

Sestava Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Grabner, Gibbons, Palmieri – Maroon, Coleman, Noesen – Wood, Boyle, Stafford.

Sestava Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, Subban, Jemelin, Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, Smith – Hartnell, Bonino, Hartman – Sissons, Fisher, Watson.

Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Rody, Racicot

Další zápas odehrají Devils v noci ze středy na čtvrtek, kdy se představí na ledě nováčka ligy Vegas Golden Knights.

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …