Peklo / Reporty / Premiéra ve Vegas na jedničku! Ďáblové zničili domácí Golden Knights

Tak tohle vyšlo! První trip Ďáblů do Las Vegas přinesl po velice dobrém výkonu vysoké vítězství a důležité dva body.

Na první branku jsme moc dlouho čekat nemuseli, padla již v sedmé minutě. V oslabení se do útoku dostal Brian Gibbons, který přes obránce posunul kotouč na Blakea Colemana, jenž do něj jen lehce ťukl a dopravil ho do branky. O chvíli později bylo ještě veseleji, když si přihrávku Nica Hischiera srazil do vlastní branky vracející se Tomáš Tatar – 0:2! Vstup do druhé periody vyšel hostům skvěle, Butcher našel Grabnera, který situaci vylepšil ještě přesnějším pasem na Travise Zajaca. Ten si v mezikruží našel prostor ke střele a překonal Fleuryho. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Stefan Noesen a bylo to už 4:0! To vyhnalo Fleuryho z branky, nahradil ho tedy Maxime Lagacé.

Ve 32. minutě se domácí celek dočkal snížení v přesilové hře. Po ráně Millera dorazil kotouč za bezmocného Kinkaida Erik Haula. Domácí celek zabral a v předposlední minutě druhé třetiny snížil, střela Colina Millera byla ztečována za záda gólmana Devils a rázem to bylo pouze o dva góly. Do třetí třetiny ale vstoupil lépe celek kouče Johna Hynese, Blake Coleman zakončil individuální akci střelou mezi Lagacého betony – 2:5!

Ve 48. minutě přidal hostující tým šestou branku, po skvělé práci Hischiera dopravil kotouč do odkryté klece Michael Grabner. Rakouský útočník se dočkal své první branky v dresu NJD. Chvíli poté se Devils prosadili v přesilové hře po nádherné kombinaci. Vatanen na Halla, ten na Maroona a ten našel Kylea Palmieriho – 2:7! Osmou branku přidal dorážkou své vlastní nepovedené střely Taylor Hall, koncert Devils tak pokračoval. A touto brankou také skončil, už snížili jen domácí, když si přihrávku Erika Hauly v přesilové hře srazil do vlastní branky Damon Severson. Tým z Newarku vyhrál na ledě Vegas Golden Knights snově 8:3!

• Ve vegaské T-Mobile Areně hráli Ďáblové poprvé ve své historii.
  • Devils vstřelili devátou branku v oslabení v této sezoně. V osmi z těchto případů se jim dokonce podařilo dotáhnout zápasy do vítězného konce.
  • Keith Kinkaid vychytal osmnácté vítězství v této sezoně, má jich tedy více než Cory Schneider.
  • Sami Vatanen v posledních 16 zápasech získal skvělých 15 bodů.
  • Michael Grabner si připsal první body v dresu New Jersey, a to gól i asistenci.
  • Na první čtyři góly stačilo hostům pouze 11 střel.
  • Čtyři z šesti obránců si dnes do statistik připsali bod (Severson, Vatanen, Butcher a Greene). Nebodovali pouze Moore s Lovejoyem.
  • New Jersey jako první tým v historii NHL vedlo na ledě Vegas o čtyři góly, navíc jako první vstřelili Golden Knights hned osm gólů na jeho ledě.
  • Blake Coleman poprvé v NHL zaznamenal dvě branky v jednom utkání.
  • V T-Mobile Areně bylo 18 420 diváků, nejvyšší návštěva Vegas v toté sezoně. Asi si to ale příliš neužila, což nám samozřejmě příliš nevadí.
  • New Jersey poprvé v sezoně vstřelilo osm branek v jednom zápase, naposledy se jim to podařilo 12. 12. 2008 proti Rangers.

Vegas Golden Knights 3:8 New Jersey Devils
32. Haula (Miller, Schmidt), 39. Miller, 60. Haula (Perron, Tatar) – 7. Coleman (Gibbons), 9. Hischier (Severson, Vatanen), 22. Zajac (Grabner, Butcher), 23. Noesen (Greene), 43. Coleman, 48. Grabner (Hischier, Gibbons), 51. Palmieri (Maroon, Hall), 55. Hall (Boyle)

Střely: 42:28 (13:7, 17:12, 12:9). Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Dwyer, Pochmara – Cameron, Pancich. Diváci: 18 420.

Tři hvězdy zápasu: 1. Blake Coleman (2+0), 2. Keith Kinkaid (39 zákroků), 3. Taylor Hall (1+1).

Golden Knights: Fleury (od 23. Lagacé) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, Miller, Merrill – Marchessault, Karlsson, Tuch – Perron, Haula, Tatar – Hyka, Eakin, Carpenter – Nosek, Bellemare, Reaves.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene (C), Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Grabner, Zajac, Gibbons – Maroon, Coleman, Noesen – Wood, Boyle, Stafford.

Syn legendy Devils plný úžasných příhod bojuje o místo v týmu

Tréninkového kempu New Jersey Devils se zúčastnil také Bobo Carpenter. Syn Bobbyho Carpentera, jenž vyhrál s Devils všechny Stanley Cupy v historii týmu. Jednadvacetiletý borec popisuje zážitky po výhře v roce 2003 i popisuje svou budoucí cestu.