Peklo / Reporty / Devils opět loupili, Kings vynuloval famózní Kinkaid

Devils opět loupili, Kings vynuloval famózní Kinkaid

Hokejisté New Jersey potvrdili skvělou venkovní formu a během devíti utkání přidali již sedmou výhru. Zisk důležitých bodů režíroval americký brankář Keith Kinkaid

Do utkání oba celky vstoupily aktivně a měly několik zajímavých šancí, brankou žádná ovšem neskončila. Domácí poté měli k dispozici dvě přesilové hry a hned v té druhé padla branka. V oslabení uprchl rychlonohý Michael Grabner, jenž famózně překonal Jonathana Quicka – 0:1. Vedením Devils navýšil po parádní přihrávce Damona Seversona přesným zakončením Nico Hischier – 0:2. Poté už hráli jen domácí, jenž měli několik dalších početních výhod. Všechny pokusy ale skončily na famózním Keithu Kinkaidovi.

Druhá třetina byla již herně vyrovnanější. Devils měli dvě kompletní přesilové hry, kde se jim povedlo snížit manko ve střeleckých pokusech. V jedné z výhod zakončoval Nico Hischier do břevna, v oslabení se musel i párkrát činit Keith Kinkaid, jenž po dvou třetinách držel stále čisté konto.

Třetí třetina začala klidnějším tempem, které uklidnila až třetí branka – opět to byla střela hráče New Jersey! Miles Wood ujel a střelou na přední tyčku zvýšil na 3:0. Následně mohl navýšit na 4:0 Taylor Hall, bekhendovým zakončením ale svůj únik nezakončil gólově. Následně hosty držel naprosto fantastický Keith Kinkaid, jenž se nakonec po právu stal první hvězdou utkání a svůj celek dovedl k cenným bodům. Po dvou letech, jednom měsíci a třech dnes navíc podruhé v kariéře vynuloval Krále z Los Angeles.

• Branka Michaela Grabnera v oslabení byla desátou brankou Devils v sezóně během nevýhodné hry. Nejvíce jich dal Brian Gibbons (3)
  • Devils měli po první třetině čtyři střely a dali dvě branky, což činí krásnou 50% úspěšnost střelby
  • Během první třetiny přišla super zpráva. Florida padla s Edmontonem a nesnížila svůj náskok na Ďábly. Rozhodující branku vstřelil bývalý Ďábel Adam Larsson
  • Miles Wood se prosadil přesně po měsíci, jeho gólová impotence trvala deset utkání!
  • Devils drží statistiku 9-0-1, pokud se v utkání prosadili v oslabení
  • Keith Kinkaid si při svém stém startu v NHL připsal čtvrté čisté konto, to první zaznamenal shodou okolností také proti Kings. Stalo se tak 14.2.2016, kdy Devils doma srazili Los Angeles 1:0

Los Angeles Kings 0:3 New Jersey Devils
9. Grabner, 14. Hischier (Severson, Gibbons), 47. Wood (Boyle)

Střely: 38:28 (19:4, 8:14, 11:10). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0 V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Luxmore, Hanson – Nansen, Nagy. Diváci: 18 230.

Tři hvězdy zápasu: 1. Keith Kinkaid (38 zák.), 2. Andy Greene (0+0, +2), 3. Miles Wood (1+0).

Kings: Quick (Campbell) – Doughty, Forbort, Phaneuf, Martinez, Muzzin, LaDue – Iafallo, Kopitar, Brown – Rieder, Carter, Lewis – Pearson, Kempe, Toffoli – Clifford, Thompson, Mitchell.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Zajac, Palmieri – Grabner, Hischier, Gibbons – Bratt, Coleman, Noesen – Wood, Boyle, Stafford.