Peklo / Ohlasy / John Hynes: Kinkaid odvedl moc dobrou práci

John Hynes: Kinkaid odvedl moc dobrou práci

V sobotním večerním zápase zvítězili New Jersey Devils již potřetí za sebou a největší zásluhu na tom má Ketih Kinkaid, který nastoupil ke svému 100. zápasu v NHL. Navíc pochytal všechny střely Los Angeles a připsal si tak čtvrté čisté konto v kariéře.

Keith Kinkaid (#1) přijímá gratulace od Coryho Schneidera

„Odvedl moc dobrou práci,“ pravil na adresu brankářské dvojky trenér John Hynes. „Když hráč jako je Cory (gólmanská jednička týmu) není zcela ve formě a snaží se do ní dostat, víme, že máme v týmu pilíř, který jej dělá konkurenceschopný. Keithův dnešní výkon byl rozhodně velkým důvodem, proč jsme v těsném závodě o pozici zaručující postup do play-off.“

Kinkaid pochytal 38 střel a jeho jisté zákroky výrazně pomohly k přehrání domácího celku. Kings nenašli za 60 minut hry žádný recept, jak amerického gólmana překonat. Ďáblové jsou nyní v „play-off“ módu a pokud nezůstanou na vítězné vlně, postup do vyřazovací části je pravděpodobně mine.

Dalším důležitým článkem byl beze sporu Michael Grabner, který otevřel skóre v 9. minutě. Svým druhým gólem v dresu Devils (27. v této sezóně) dal jasně najevo, že bude dělat vše pro to, aby pomohl týmu do vyřazovacích bojů.

Michael Grabner (vlevo) oslavuje svůj druhý gól jako Ďábel

Devils sice byli po zápase na třetím místě Metropolitní divize, ale Columbus (vyhrál posedmé v řadě) a Philadelphia měly své utkání ještě před sebou. Po odehrání všech sobotních střetnutí je ale situace opět jiná, Ďáblové jsou sice na postupových místech, ale pouze jako „divoká karta“. Výhodou je utkání navíc, které bude hodně důležité pro pozici v tabulce. To se odehraje již dnes v noci na ledě Anaheim Ducks (zápas začíná ve 2:00 SEČ).

V posledních třech zápasech porazili Ďáblové dva divizní lídry. Na venkovním tripu to zatím odnesli Nashville, Las Vegas a Los Angeles, kteří také pomýšlí na playoff. Trenér Devils John Hynes řekl, že zaznamenal obrovský rozdíl ve hře jeho týmu.


Keith Kinkaid a jeho zákroky ve čtvrtém shutoutu kariéry

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …