Peklo / Reporty / Devils na svoje štvrté víťazstvo na tripe nedosiahli, Ducks so zaslúženou výhrou

Devils vstúpi do zápasu zle, keď už v siedmej minúte prehrávali 0:2. Celku z Newarku sa síce podarilo v prostrednej časti znížiť, ale Ducks si hrali svoju hru a zaslúžene vyhrali. Diabli ukončili tak sériu troch výhier, ale treba zo seba otriasť prehru, lebo boj o PO pokračuje ďalej.

Devils sa presadili hneď v 17 sekunde, ale gól nebol uznaný pre offside. O malú chvíľu sa už skóre menilo. keď Kinkaid vyrazil strelu na hokejku Ryana Getzlafa a ten ponúknutú šancu využil a poslal puk do opustenej brány. Domáci boli aktívnejší a tešili sa opäť. Josh Manson nahodil puk na bránu, kde sa najlepšie zorientoval Jacob Silfverberg a svojim tečom pomýlil Kinkaida, ktorý nemal šancu na zákrok.
Devils mali na začiatku prostrednej časti výhodnú presilovku o dvoch hráčov, ale skóre sa nemenilo. Hostia sa dočkali v polovici zápasu, keď využili svoju početnú výhodu. Taylor Hall poslal prihrávku do medzikružia na Travisa Zajaca, ktorý ešte našiel lepšie postaveného Kylea Palmieriho a ten znížil stav stretnutia.
Na začiatku poslednej tretiny sa v samostatnom úniku ocitol Perry, ale Kinkaid podržal svoj tím. To čo sa nepodarilo Perrymu sa podarilo Ducks v presilovej hre. Ryan Getzlaf spoza bránky poslal prihrávku na Brandona Mantoura a ten presuvajúcemu Kinkaidovi nedal šancu. Hostia, ale expresne rýchlo odpovedali a vrátili sa do zápasu. Sami Vatanen od pravého mantinelu našiel pred bránou voľného Patricka Maroona a ten prekonal domáceho gólmana. Lenže to nebolo všetko domáci sa dostali po 46 sekundách opäť do vedenia o dva góly. Cam Fowler vypálil od modrej čiary a jeho strelu tečom za Kinkaidov chrbát umiestnil Rickard Rakell. Devils to v závere skúšali bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Anaheim Ducks 4:2 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 2. Getzlaf, 7. Silfverberg (Manson, Lindholm), 48. Montour (Getzlaf, Rakell), 51.Rakell (Fowler, Pettersson) – 31. Palmieri (Zajac, Hall), 51. Maroon (Vatanen, Noesen)

Vylúčenia: 5:3 Využitie: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 16 401 Strely na bránu: 36:17(17:6, 7:7, 12:4).