Peklo / Ohlasy / Ďáblům začalo play-off!

Ďáblům začalo play-off!

Možná se to někomu bude zdát trochu předčasné, ale Ďáblům po včerejším zápase již opravdu nastal čas podobný tomu v play-off. Po druhé prohře v řadě drží už pouze 1bodový náskok před floridskými Pantery, kteří jsou v závěrečné části k nezastavení. Pro Floridu navíc hraje ještě to, že mají dva zápasy k dobru a nepříliš lichotivý los Devils, který zrovna není z nejsnadnějších.

Trip po stadionech Pacifické divize přitom začal skvostně. Vysokým rozdílem to odneslo Vegas i Los Angeles, ještě předtím lídr konference Nashville. Pak ale přišly prohry, na druhou stranu výhry Panthers a situace se nyní do posledních 9 zápasů značně komplikuje. Devils musí hrát 100%, naopak musí spoléhat na Panthers, že jejich forma nebude udržitelná až do závěru…

Při prohře 6-2 na ledě Sharks se vrátil do sestavy Cory Schneider poprvé od 8. března. Jeho šnůra proher je nešťastná a moc jsme mu přáli dobrý návrat. Bohužel. Po 4 gólu ze 14 střel jej v polovině zápasu střídal Keith Kinkaid a odpověď trenéra Hynese byla trochu vyhýbavá:

Musíme být před ním lepší také my. Nebylo to dnes o jednom hráči. Víte, nějaké zákroky udělal, něco mu prošlo. Ale pro mě nejde dnešní zápas na vrub jednoho nebo druhého gólmana. Náš tým se musí zlepšit v mnohem více aspektech.

Trenérova slova o tom, že spoluhráči dnes své golmany nepodrželi, dokládá také fakt, že i po vystřídání měli Sharks na svém kontě v jednom momentě 6 branek ze 16 střel. Jednoduchá matematika, gólmanem to opravdu nebylo.

Se Schneiderem v brance Ďáblové nevyhráli od 28. prosince 2017. Z posledních 11 startů je jeho bilance 0-9-2 s úspěšností zákroků necelých 87 %.

Světlým momentem byl ve včerejším zápase opět Taylor Hall. Ten rozšířil své osobní maximum vstřelených gólů na 32 branek a ta včerejší znamenala vyrovnání na 1-1. Připomeňme si níže.

Ve druhé třetině nám pořádně zatrnulo. Halla si našel tvrdým hitem Evander Kane, po kterém se Taylor odebral do kabin. Naštěstí se před koncem druhé třetiny vrátil a pokračoval dále bez vážnějších obtíží.

Hall však pochopitelně po zápase nadšený nebyl. Na vině byla také nevyužitá přesilovka 5 na 3. Opět. V minulém zápase stejný případ. A Hall bere vinu částečně na sebe:

Začíná to u mně. Při přesilovce mám puk pravděpodobně nejvíce. Takže to chce lepší výkon, více důvěry, prostě hledat cestu, jak přesilovku zahrát, vytvořit šanci a dostat puk do brány.

Přesilové hry váznou. Ve zmiňovaných dvou posledních zápasech se podařilo proměnit pouze jedinou z celkových osmi, což neuniklo ani trenérovi:

Naše rozhodování, naše provedení není dobré. Musíme mít lepší vstupy do útočného pásma, musíme být mnohem výše. Musíme se dostat na naše místa, jednou dvěma přihrávkami dostat puk do sítě a to jsme prostě nedělali.

O moc lépe na tom není ani druhý speciální tým, který se věnuje oslabením. Dvě vyloučení, dva góly v oslabení. Jedinou oblastí, ve které Devils včera měli převahu, byl počet hitů v poměru 28-17.

Ďáblové tak zápasem proti Sharks ukončili trip po západním pobřeží v poměru 3-2-0, ale ten ještě nyní pokračuje zápasem proti Pittsburghu. Devils čeká čtvrteční trénink v PPG Paints Center, v pátek poslední ze 6zápasového tripu a hurá domů.

Čtěte také

GM Ray Shero zostáva trpezlivý, pokračuje v nastolenom pláne

Diabli nepatrili medzi aktívne tímy po otvorení trhu s voľnými hráčmi, nezískali ani jedno z dostupných zvučných mien a zamerali sa predovšetkým na doplnenie šírky kádra. Ray Shero tak ukázal, že sa naďalej drží vlastnej vytýčenej cesty za úspechom. Generálny manažér Devils Ray Shero ponúkol niektorým voľným hráčom zmluvu, ale ani v jednom prípade prípade …