Peklo / New Jersey Devils / Devils podruhé v řadě bez bodů. Sharks jim nasázeli půltucet gólů

Devils podruhé v řadě bez bodů. Sharks jim nasázeli půltucet gólů

Nebyl to vůbec povedený zápas. Svěřenci trenéra Hynese měli na programu čtvrtý zápas na svém dlouhém tripu, který se jim vůbec nepovedl. Už po první třetině prohrávali 1:3 a stav byl ještě horší po dvou třetinách, kdy to bylo dokonce o pět branek. V závěru zápasu alespoň hosté snížili, přesto padli vysoko 2:6.

Ďáblům se opět nepovedl úplně ideálně začátek zápasu, když inkasovali jako první. V šesté minutě museli poprvé lovit puk ze své sítě. Střela Martina se odrazila k Ericu Fehrovi, který z úhlu vypálil na Schneidera a poslal puk přesně pod horní tyč. Devils poté měli příležitost dvojnásobné přesilové hry, tu se jim ale nepodařilo využít. Vyrovnat však dokázat Taylor Hall, jenž využil toho, že Braun nedokázal zpracovat kotouč a trefil přesně do horního rohu. Ve 13. minutě se ale Sharks radovali podruhé. Labanc vypálil od modré a těsně před hostujícím gólman tečoval přesně Joe Pavelski. A pro San Jose bylo ještě veseleji. Nejprve New Jersey neuspělo v dobré šanci a následný protiútok gólově potrestal Jannik Hansen. Ten zaznamenal vůbec první gól v sezoně. Do kabin tak šli spokojenější domácí s vedením 3:1.

V prostřední části bylo jako první blíže k brance San Jose, konkrétně Pavelski, který bekhendovou střelou trefil tyč. Snížit mohl ve 27. minutě Stafford, který byl v ideální střelecké pozici mezi kruhy, ale nechal pouze vyniknout Jonese. I další velkou šanci měl tým z Newarku, kdy Noesen pálil z mezikruží a jeho pokus snažil dorážet Coleman. Jenže Jones i s pomocí tyčky celou akci ustál. Jenže tlak hostů zmrazila čtvrtá branka Žraloků. Únik dvou na jednoho vyřešil střelou mezi betony Barclay Goodrow. To už bylo na Schneidera moc a své místo přepustil Kinkaidovi. Jenže hned první střela na nového muže skončila v brance. Logan Cotoure nedal Kinkaidovi střelou z levého kruhu žádnou šanci. Půltucet gólů v brance Devils završil v přesilové hře přesnou ranou Mikkel Bødker.

Ve třetí třetině si San Jose v pohodě hlídalo výsledek a necelé dvě minuty před kocenm tak přišla alespoň korekce z hokejky Blaka Colemana, kterého výborně zpoza branky našel Maroon. k bodům však měli Ďáblové hodně daleko, když padli 2:6.

1) Drew Stafford si připsal asistenci a bodoval tak po čtrnáctizápasovém půstu.
2) Cory Schneider střídal po čtvrté brance a přepustil své místo Kinkaidovi v 31. minutě.
3) Blake Coleman vstřelil jubilejní desátou branku v sezoně.

San Jose Sharks – New Jersey Devils 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Fehr (Martin, Burns), 13. Pavelski (Labanc, Burns), 16. Hansen (DeMelo, Goodrow), 31. Goodrow (Dillon), 32. Cotoure (Dillon), 39. Bødker (Burns, Tierney) – 12. Hall (Stafford), 59. Coleman (Maroon, Stafford).

Střely: 25:28. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. Hity: 17:28. Diváci: 17209. Rozhodčí: Joannette, Peel – Nagy, Rody.

Sestavy:
Sharks: Jones (Dell) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Kane, Pavelski, Karlsson – Hertl, Cotoure, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Goodrow,Fehr, Donskoi – Hansen.
Devils: Schneider (31. Kinkaid) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Grabner, Zajac, Gibbons – Maroon, Coleman, Noesen – Stafford, Boyle, Bratt.

Marcus Johansson: Bylo to docela efektivní

Lepší start v prvním domácím zápase si Ďáblové nemohli přát. Zopakovali skvělý výkon ze Švédska a obhájce Stanley Cupu Washington Capitals porazili 6:0!