Peklo / Ohlasy / John Hynes: Můžeme porazit kohokoliv

John Hynes: Můžeme porazit kohokoliv

New Jersey Devils v sobotu v noci porazili silný tým z Floridy. Tampa si z Prudential Center odvezla porážku 1:2 a Ďáblové si tak pojistili tříbodový náskok na Pantery, kteří jim dýchají na záda v souboji o postupovou příčku do vyřazovacích bojů o Stanley Cup.

„Vždycky jsme měli stejnou mentalitu,“ řekl trenér John Hynes. „Naším cílem bylo se dostat do tohoto bodu, kdy můžeme bojovat o play-off a získávat zpět důvěru v tým Devils.“ V minulém roce se Ďáblové nedostali ani do přímých bojů o postup a fanoušci tak měli hodně důvodů vedení Devils nevěřit. To ale udělalo několik razantních změn a dnes můžeme sledovat úplně jiný tým, který rozhodně má šanci na to postoupit.

Newarští hráči se v posledních několika týdnech dostali do soubojů se špičkou NHL. Keith Kinkaid čelil například Anže Kopitarovi, Sidney Crosbymu a naposledy i Stevenu Stamkosovi. Proti Tampě zaznamenal 35 zákroků a 93,1% úspěšnosti. Lightning na něj nenašli ten správný recept.

„Hrál opravdu skvěle,“ řekl Palmieri. „Celý zápas nás držel a předvedl v určitých momentech perfetní zákroky. To nám moc pomáhá. V této sezóně zaznamenal velký progres, věříme, že nám pomůže se dostal dál.“ Palmieri svým gólem ve druhé třetině výrazně pomohl k vítězství.

Jednička draftu 2017 Nico Hischier zaznamenala svůj osmý bod v 8 zápasech. Přidala se tak ke svému spoluhráči Palmierimu a společné zařídili výhru na Tampou.

„Je jako každý dobrý hráč v této lize,“ řekl Hynes před zápasem. „Musíte si uvědomit, jak silní musíte být na puku. To je něco, co se člověk jako on potřeboval učit. Není to tím, že by byl mnohem silnější, nebo že by získal větší váhu během sezóny. Myslím, že je to jeho tréninkem. Sám pochopil, že to už není juniorská liga a že musí zabrat.“

Mirco Müller se vrátil do sestavy poprvé po více než měsíci, když nahradil Bena Lovejoye. Získal plusový bod a odehrál 17:06 času na ledě. Švýcarský obránce má nyní tři body ve 21 zápasech v dresu New Jersey, kam přišel ze San Jose.

Za Lightning skóroval český útočník Ondřej Palát, ale díky skvělému výkonu Keitha Kinkaida byl členem poraženého týmu. Pokud by se play-off rozjelo nyní, Tampa by byla pravděpodobným soupeřem v prvním kole vyřazovací části.

“Máme nyní identitu, s níž chceme hrát dál. Cítíme, že když takto budeme hrát, můžeme porazit kohokoliv,” dodal hlavní trené týmu Hynes.

Devils hrají další zápas v noci na středu od 1:00 SEČ na domácím ledě proti Carolina Hurricanes.

Komentáře

Čtěte také

Co může Pavel Zacha přinést do své čtvrté sezony?

Trénikový kemp začíná za pár týdnů a osud českého útočníka zatím není znám. Co ale způsobuje prodlužování jednání o jeho smlouvě? Co může nabídnout týmu ve své čtvrté sezoně? Pojďme se ale nejprve podívat na jeho působení v lonském ročníku 2018/19. Dalo by se řící, že Zachova sezona byla docela jízda. Poté, co v prvních …