Peklo / Ohlasy / Díky Hallovi jsme tam, kde jsme, zní na adresu nejlepšího Ďábla

Díky Hallovi jsme tam, kde jsme, zní na adresu nejlepšího Ďábla

Ještě než se budeme věnovat zápasu Ďáblů proti Islanders, zmiňme jeden důležitý fakt… Devils neopustili příčky zajišťující play-off od doby, kdy zahájili sezonu – tedy od 7. října.

Nyní, kdy počet zbývajících zápasů základní části spočítáme na prstech jedné ruky, musí Devils zapnout veškeré přídavné motory, protože by stále ještě mohli o vyřazovací boje přijít. Díky vítězství 4:3 se však svému největšímu pronásledovateli – Floridě Panthers – vzdálili na pět bodů. A to se počítá! Díky této výhře udělali Ďáblové výrazný krok k představení se v letošním play-off poprvé za posledních šest let.

„Není to nejlehčí část naší sezony. Pro hodně kluků v kabině, kteří si něčím takovým prochází poprvé v sezoně obzvlášť,“ netajil své pocity Taylor Hall, který na výkonu proti Islanders našel i přes výhru nějaké ty mouchy. „Výkon, který jsme předvedli nebyl perfektní, ale máme dva body, což nám dává šanci se znovu nadechnout,“ řekl Hall, který by rád nakoukl do play-off poprvé ve své osmileté kariéře v nejslavnější soutěži.

To Kyle Palmieri si na druhou stranu aktuální výkony Ďáblů pochvaloval. „Poslední dny jsme předváděli dobrý hokej, našli jsme v sobě znovu týmového ducha a dokázali vítězit,“ řekl novinářům. On sám se blýskl čtyřmi brankami v posledních třech kláních. Jak sám řekl, důležité je se v případných neúspěších moc nepitvat. „Po prohře s Pittsburghem jsme se museli rychle znovu zvednout a připravit se na víkend, který je pro nás ohromně důležitý. Právě ten nám ukáže, co bude dál,“ připustil.

Po domácím představení proti Islanders čekají na svěřence trenéra Hynese hokejisté Montrealu. Právě proti Canadiens rozehrají Devils poslední týden základní části aktuálního ročníku.

„Je to vzrušující. Každý zápas dostává teď obrovský náboj a fanoušci vytváří znovu a znovu vynikající atmosféru,“ pochvaloval si závěr základní části Blake Coleman. „Právě tyto zápasy pro nás znamenají obrovskou chuť do hry a zábavu. Užíváme si to, že jsme v pozici, v jaké jsme a můžeme odehrát obrovské zápasy,“ neskrýval své nadšení.

Jsou dva hráči, na nichž stojí aktuální bytí a nebytí Devils v play-off. Jedním je bezpochyby Taylor Hall, tím druhým je muž mezi třemi tyčemi – Keith Kinkaid. Právě Kinkaid se postavil do branky v osmi zápasech z posledních devíti. Lze spekulovat o tom, zda by dostal šanci, pokud by se nezranil Cory Schneider, avšak nutno říci, že Kinkaid chytil svou příležitost za pačesy.

V posledních zápasech se Keith rozhodně nenudil. Od 10. března si totiž v každém ze svých vystoupení připsal více než 30 zákroků, a nutno dodat, že některé stály opravdu za to! „Keith je ten, kterému vděčíme opravdu za hodně,“ pochválil maskovaného muže nejproduktivnější hráč Devils Taylor Hall.

Ani bodového lídra Ďáblů ale neminuly pochvaly od spoluhráčů. „On je náš vůdce,“ prohlásil hrdě Blake Coleman. „Hrál skvěle celou sezonu a dávat důležité góly se pro něj staly rutinou. On je naším motorem a důvodem, proč jsme tam, kde jsme.“

Každý bod se aktuálně počítá, to ví i brankář Keith Kinkaid. „Jakékoliv vítězství bude v aktuální době obrovským plusem. My musíme pokračovat ve svých výkonech a my sami si musíme dát možnost kontrolovat svůj vlastní osud. V Montrealu náš čeká velmi těžký zápas, stále ale máme vše ve svých rukách,“ řekl Kinkaid směrem k dalšímu zápasu.

Čtěte také

Devils dnes čeká odveta proti Wild!

Devils a Wild se utkali minulý týden, bohužel pro Ďábly neúspěšně přesto, že vedli už 2-0. Wild však utkání otočili ve svůj prospěch 4:2 a z Prudential Center odvezli oba body. Devils dnes zkusí zvládnout odvetu a odvézt body z Minnesoty zpět do New Jersey. Pro Devils to však bude náročné. Únor je velmi nepodařený …