Peklo / Preview / Osudová noc! Získají Devils s Torontem alespoň bod a budou slavit postup?

Osudová noc! Získají Devils s Torontem alespoň bod a budou slavit postup?

Noc, na kterou čekají všichni fanoušci Devils! Ďáblové mají postup do play off ve vlastních rukou. Pokud dnes v noci v souboji s Torontem získají alespoň bod, mohou se radovat po šesti letech z kýženého postupu do vyřazovacích bojů. Zápas v Prudential Center začíná v 1:00 SEČ.

Aktuální forma Toronta

Hokejisté jednoho z nejslavnějších kanadských celků zaujímají průběžnou čtvrtou pozici ve Východní konferenci, když posbírali už 103 bodů. Play off mají tak už nějakou dobu zajištěné. Maple Leafs z posledních pěti zápasů posbírali šest bodů. Naposledy si doma poradili s Buffalem 5:2, padli s Winnipegem 1:3, vyhráli na Islanders 5:4, doma s Floridou 4:3 a prohráli s Buffalem 2:3.

Na co můžou být v Torontu pyšní, to je útok. S 265 vstřelenými góly mají třetí nejlepší ofenzivu v celé NHL. Obdrželi jich 226, což je lepší ligový průměr. Na co si budou muset dát Devils pozor, tak to je početní výhoda jejich dnešního soupeře. Číslo 24,4% značí druhou nejlepší přesilovku z celé ligy! Úspěšnost oslabení mají 81,3%, což je horší číslo, než jaké má New Jersey (81,9%). Nutno podotknout, že Toronto patří také k jedním z nejúspěšnějších celků na vhazování. Průměrná úspěšnost je 51,7%. To je šesté nejvyšší číslo.

V útoku Toronta řádí Mitchell Marner. Ten posbíral 69 bodů (22+47). Druhým v týmové produktivitě je další centr Austin Matthews (33+27) a je nejlepším střelcem týmu. Třetím je William Nylander (19+40). Nejvíce bodujícími obránci pak jsou Morgan Rielly (6+45) a Jake Gardiner (5+45). V brance je jedničkou Frederik Andersen. Ten nastoupil do 64 zápasů s bilancí 37-20-5. Úspěšnost zákroků má 91,7% a průměr inkasovaných branek 2,83.

Letos se oba týmy potkaly dvakrát. V říjnu New Jersey zvítězilo na ledě Toronta 6:3. O měsíc později, opět na domácím ledě, uspělo Toronto, když vyhrálo nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 v prodloužení.

Aktuality z kabiny Devils:

  • V brance Devils by měl opět začít Keith Kinkaid.
  • Pokud Ďáblové získají alespoň bod, budou se radovat z postupu do play off.
  • New Jersey může i prohrát a radovat se z postupu. To však za předpokladu, že Florida doma prohraje s Bostonem.
  • Taylor Hall má na svém kontě 93 bodů. Nejvíce bodů v jedné sezoně zatím nasbíral Patrik Eliáš (96).

Pravděpodobné sestavy:

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Vatanen, Moore, Müller, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Grabner, Zacha, Maroon – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Boyle, Gibbons.

Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Carrick, Gardiner, Polák, Hainsey, Zajcev – Hyman, Matthews, Nylander – Marleau, Kadri, Marner – Van Riemsdyk, Bozak, Brown – Martin, Plekanec, Johnsson.


Tipovačka 81

Pravidla ZDE
Průběžné výsledky ZDE

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …