Peklo / Ohlasy / Taylor Hall je prostě neuvěřitelný, pochvaluje si trenér John Hynes

Taylor Hall je prostě neuvěřitelný, pochvaluje si trenér John Hynes

Další úspěšný zápas mají za sebou hokejisté New Jersey Devils, kteří si v boji o řeku Hudson poradili bez větších problémů s Rangers v poměru 5:2.

Týmu z Newarku vyšel na výbornou vstup do zápasu, kdy po deseti minutách vedl 3:0. “Předvedli jsme skvělý nástup do zápasu. To nám hodně pomohlo v dalším průběhu. Začátek byla jedna velká show,” byl spokojený s úvodem kouč Hynes. A hned dvě z těchto tří branek dali Devils v početní výhodě. Ve druhé třetině dokonce přidali třetí a úspěšnost přesilových her měli Ďáblové 75%! “Opět se ukázalo, že když budeme hrát jako tým, jsme výborní a budeme vyhrávat,” doplnil gólman Keith Kinkaid.

“Přesilovky byly určitě klíčové. Máme velmi dobře poskládané mužstvo pro hru v početní výhodě,” prozradil trenér. Hned dvakrát se v přesilové hře prosadil Will Butcher. “Will Butcher také předvedl výborný výkon. Věděl jsem, že umí skvěle vystřelit a s Rangers to jen potvrdil,” řekl k třiadvacetiletému obránci Hynes. A své k Butcherovi přidal také Taylor Hall. “Je skvělé vidět skórovat kluky, kteří se třeba běžně neprosazují. To je teď případ Willa, který se krásně prosadil hned dvakrát. Jeho dva góly nám moc pomohly.”

Důležitým aspektem shledal také trenér vhazování, které se New Jersey v sezoně příliš nedaří. Tentokrát však Devils uspěli v 58% případů. “Hráči byli vždy dobře rozestavení a dařilo se nám vyhrávat buly tam, kam jsme chtěli. Kluci navíc dělali správná rozhodnutí ve správný čas. Přesně tak, jak to má být,” chválil americký trenér.

A kouč nezapomněl ani na gólmana Kinkaida. “Samozřejmě musím pochválit také Keitha Kinkaida, který odvedl výbornou práci.“

Jedním z nejdůležitějších hráčů byl ale opět Taylor Hall, který táhne svůj tým do play off a v zápase s Rangers zaznamenal hned čtyři body za dva góly a dvě asistence. “Je jednoduše neuvěřitelný. Miluje hokej, je radost ho trénovat. Navíc je to skvělý týmový parťák. Jeho čtyři body nám neskutečně pomohly. Je to jeden z nejlepších hráčů, co tu kdy hrál. Je úžasné ho sledovat jak na ledě, tak mimo něj. Navíc je Taylor hodně rychlý a je velmi těžké ho bránit,” nešetřil slovy chvály třiačtyřicetiletý trenér.

Hall se může dostat na první místo historických tabulek v počtu bodů za sezonu. Aktuálně jich má 93 a pouze tři body mu chybí na Patrika Eliáše. “Na rekordy ani tak nekoukám. Jsem samozřejmě rád, že se mi takhle daří, ale je to zásluhou celého týmu a já jsem neskutečně hrdý, že můžu být součástí této organizace. Když hraju s Nicem nebo Kylem, je hokej opravdu zábava. Kluci jsou opravdu šikovní. Takže moje body jsou i jejich zásluha,” přiznává tahoun Ďáblů.

Hráč s číslem 9 na dresu chválil také fanoušky v Prudential Center. “Byli úžasní. Po celý zápas byla neskutečná atmosféra a lidi si tento výsledek zasloužili.”

Už po zápase s New Yorkem Rangers mohli Devils slavit postup do play off, ale Florida uspěla v zápase s Nashvillem a oslavy postupu tak oddálila. “Zápas Floridy jsme sledovali. Trošku nás mrzí, že to Nashville nedotáhl alespoň do toho prodloužení a tam k vítězství,” přiznala aktuální gólmanská jednička Keith Kinkaid.

Tomu se ve druhé třetině přihodila menší nepříjemnost, když inkasoval tvrdou ránu do masky, kterou si musel následně nechat opravit. “Byla to fakt velká rána. Trošku mi potom hořel nos. Ale jinak bylo všechno v pořádku. Nijak mě to dál neomezovalo,” doplnil.

Všichni v celé organizaci už své zraky upírají na duel s Torontem a možný postup do bojů o Stanley Cup. “Doufáme, že už si v dalším zápase zajistíme postup do play off. Bylo by to skvělé pro celou organizaci. Myslím, že tu všichni odvádíme výbornou práci a zasloužili bychom si to,” doufá trenér Hynes.

“Do dalších zápasů máme samozřejmě velkou motivaci. Po šesti letech tu může být play off a my si tohle prostě nemůžeme nechat utéct. Zvládneme to,” říká na závěr odhodlaně Kinkaid.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …