Peklo / Ohlasy / V play off se může stát cokoliv. Tým na to máme připravený, myslí si Patrick Maroon

V play off se může stát cokoliv. Tým na to máme připravený, myslí si Patrick Maroon

Na závěr základní části NHL prohráli Ďáblové s Washingtonem v okleštěné sestavě 3:5. Bez Halla, Zajaca, Palmieriho, Vatanena a Kinkaida tak zakončili 82zápasovou cestu bilancí 44-29-9. A co je na tom nejlepší? Že se bude pokračovat dál! Devils čeká play off buď proti Bostonu, nebo proti Tampě. Pojďme ovšem na ohlasy po zápase s Capitals…

V obraně to nebylo ono. A ví to i hráči. „Dle mého názoru jsme si v defenzivě nepočínali dobře, a to všichni,“ řekl útočník Blake Coleman. „Hráči soupeře měli několikrát dost prostoru k zakončení. Nestávalo se nám to v mnoha zápasech, každopádně je to něco, čeho se v play off nesmíme dopustit,“ uvědomil si.

Prostor dostalo několik náhradníků, trenér John Hynes tak měl možnost vidět i hráče, kteří se v poslední době v sestavě tak často neobjevovali. O sestavě pro play off má ale trenér víceméně jasno. „Někteří hráči dnes dostali prostor se ukázat a z mého pohledu se potvrdilo několik věcí, které jsem si myslel. Mám poměrně jasno, koho vyšlu do prvního zápasu play off. A to je dobře,“ pochvaloval si trenér Hynes.

Těšit ho může zejména souhra formace Wood – Zacha – Maroon. Z posledních pěti gólů měli podíl hned na čtyřech, v noci proti Capitals zaznamenalo toto trio dohromady sedm bodů. „S Pavem (Pavlem Zachou) a Woodym (Milesem Woodem) jsme si už před naším prvním společním zápasem proti Torontu řekli, co budeme hrát. Chceme využít Woodyho rychlosti a Pavlova hokejového přehledu, já se zase snažím bojovat v předbrankovém prostoru a za bránou,“ popisuje Patrick Maroon spolupráci této formace.

„Myslím si, že postupem času se v té spolupráci zlepšujeme a jsme za to odměňováni. I dnes proti Washingtonu jsme odvedli dobrou práci,“ těší ho.

Maroon posílil Devils během uzávěrky přestupů. V 17 zápasech nasbíral 13 bodů za 3 góly a 10 asistencí. „Moc mě potěšilo, jak mě všichni přijali. Jsem rád, že jsem součástí této cesty s takovým týmem. Dle mého názoru je to tým, který tvrdě dře a je postaven na play off,“ soudí rodák ze St. Louis.

Přínos devětadvacetiletého forvarda si pochvaluje i John Hynes. „Je těžké ho bránit. Má skvělou postavu, výborně pracuje s hokejkou. Je jedním z těch hráčů, kteří umí soupeře obrat o kotouč a hned ví, jak bude hra pokračovat. To nedokáže jen tak někdo, a proto hraje tak dobře. Zakládá spoustu akcí,“ říká na jeho adresu trenér New Jersey.

Nyní je na čase přepnout na play off. „Musíme být lepší v obraně, chytřejší při několika rozhodnutích. Musíme si to užít a vlítnout do toho, bojovat jeden za druhého a pak už se může stát cokoliv,“ hecuje Patrick Maroon.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …