Peklo / Ohlasy / V play off se může stát cokoliv. Tým na to máme připravený, myslí si Patrick Maroon

V play off se může stát cokoliv. Tým na to máme připravený, myslí si Patrick Maroon

Na závěr základní části NHL prohráli Ďáblové s Washingtonem v okleštěné sestavě 3:5. Bez Halla, Zajaca, Palmieriho, Vatanena a Kinkaida tak zakončili 82zápasovou cestu bilancí 44-29-9. A co je na tom nejlepší? Že se bude pokračovat dál! Devils čeká play off buď proti Bostonu, nebo proti Tampě. Pojďme ovšem na ohlasy po zápase s Capitals…

V obraně to nebylo ono. A ví to i hráči. „Dle mého názoru jsme si v defenzivě nepočínali dobře, a to všichni,“ řekl útočník Blake Coleman. „Hráči soupeře měli několikrát dost prostoru k zakončení. Nestávalo se nám to v mnoha zápasech, každopádně je to něco, čeho se v play off nesmíme dopustit,“ uvědomil si.

Prostor dostalo několik náhradníků, trenér John Hynes tak měl možnost vidět i hráče, kteří se v poslední době v sestavě tak často neobjevovali. O sestavě pro play off má ale trenér víceméně jasno. „Někteří hráči dnes dostali prostor se ukázat a z mého pohledu se potvrdilo několik věcí, které jsem si myslel. Mám poměrně jasno, koho vyšlu do prvního zápasu play off. A to je dobře,“ pochvaloval si trenér Hynes.

Těšit ho může zejména souhra formace Wood – Zacha – Maroon. Z posledních pěti gólů měli podíl hned na čtyřech, v noci proti Capitals zaznamenalo toto trio dohromady sedm bodů. „S Pavem (Pavlem Zachou) a Woodym (Milesem Woodem) jsme si už před naším prvním společním zápasem proti Torontu řekli, co budeme hrát. Chceme využít Woodyho rychlosti a Pavlova hokejového přehledu, já se zase snažím bojovat v předbrankovém prostoru a za bránou,“ popisuje Patrick Maroon spolupráci této formace.

„Myslím si, že postupem času se v té spolupráci zlepšujeme a jsme za to odměňováni. I dnes proti Washingtonu jsme odvedli dobrou práci,“ těší ho.

Maroon posílil Devils během uzávěrky přestupů. V 17 zápasech nasbíral 13 bodů za 3 góly a 10 asistencí. „Moc mě potěšilo, jak mě všichni přijali. Jsem rád, že jsem součástí této cesty s takovým týmem. Dle mého názoru je to tým, který tvrdě dře a je postaven na play off,“ soudí rodák ze St. Louis.

Přínos devětadvacetiletého forvarda si pochvaluje i John Hynes. „Je těžké ho bránit. Má skvělou postavu, výborně pracuje s hokejkou. Je jedním z těch hráčů, kteří umí soupeře obrat o kotouč a hned ví, jak bude hra pokračovat. To nedokáže jen tak někdo, a proto hraje tak dobře. Zakládá spoustu akcí,“ říká na jeho adresu trenér New Jersey.

Nyní je na čase přepnout na play off. „Musíme být lepší v obraně, chytřejší při několika rozhodnutích. Musíme si to užít a vlítnout do toho, bojovat jeden za druhého a pak už se může stát cokoliv,“ hecuje Patrick Maroon.

Čtěte také

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.