Peklo / Preview / Začínáme! Ďábly čeká první zápas play off po šesti letech, v brance Kinkaid

Začínáme! Ďábly čeká první zápas play off po šesti letech, v brance Kinkaid

Po příletu na Floridu bylo pro Ďábly připraveno speciální přivítání. Hned na sestupových schůdkách od letadla byla plachta s nápisem GO BOLTS! Atmosféra play off tak dýchla na všechny od prvního okamžiku.

Do poslední chvíle nebylo jisté, jestli bude moci naskočit do hry opora Tampy Steven Stamkos. Na včerejčím tréninku ale kouč Jon Cooper oznámil, že kanadský kanonýr bude připraven. „V posledních týdnech jsem se necítil lépe než dnes,“ potvrdil sám Stamkos. A dnes bylo vše oficiálně potvrzeno.

Kapitán Tampy Bay nastoupí ve formaci vedle J.T. Millera a Nikity Kučerova. Na tuto trojici si budou Ďáblové muset dávat obvzlášť pozor, vždyť sám Kučerov nasbíral v základní části NHL 100 bodů (39+61)! Stamkos byl za ním s 86 (27+59).

Tým kouče Coopera hlásí téměř plný stav, zraněný je pouze Adam Erne. Na tribuně zřejmě zůstanou Jake Dotchin, Slater Koekkoek, Andrej Šustr a Cory Conacher.

Mezi náhradníky Devils zřejmě zůstanou třetí gólman Eddie Läck, útočníci Jimmy Hayes, Marcus Johansson, Jesper Bratt a obránci Steven Santini s Damonem Seversonem. Johansson by již do zápasu teoreticky naskočit mohl i co se zdravotního hlediska týče, ale Ďáblové jsou po jeho problémech s otřesem mozku velmi opatrní.

Trenér Tampy Jon Cooper před utkáním velmi pochválil výkony útočníka Taylora Halla a označil trenéra Johna Hynese za muže, který na tom má obrovský podíl.

Sám Hall před zápasem řekl: „Neberu to jako můj první zápas v play off. Beru to jako naši první účast v play off. Naší nejlepší obranou bude útok, musíme soupeře donutit makat na 200 %.“

Kouč Hynes při dnešních rozhovorech prozradil následující: „Těšíme se a jsme všichni soustředění. Máme za sebou několik dobrých tréninků a jsme připravení.“ Dodal také informace k sestavě: „V brance začne Keith Kinkaid, zbytek sestavy bude takový, jako v utkání s Torontem.“

Předpokládané sestavy
Lightning: Vasilevskij – Hedman, Strålman, McDonagh, Girardi, Coburn, Sergačjov – Miller, Stamkos, Kučerov – Palát, Point, Johnson – Gourde, Cirelli, Killorn – Kunitz, Paquette, Callahan.
Devils: Kinkaid – Greene, Vatanen, Moore, Müller, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Zacha, Maroon – Grabner, Boyle, Gibbons.

TIPOVAČKA PLAY OFF 1

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …