Peklo / Ohlasy / Máme šanci, abychom na domácí led jeli za vyrovnaného stavu, věří Blake Coleman

Máme šanci, abychom na domácí led jeli za vyrovnaného stavu, věří Blake Coleman

První zápas play off po šesti letech nedopadl podle představ hráčů a fanoušků New Jersey. Devils nevyšla hned první třetina, ve které inkasovali dvakrát. Poté bylo ještě o gól hůře. A i když tým z Newarku zápas zdramatizoval, nakonec padl 2:5 a v sérii prohrává 0:1. “Máme šanci, abychom na domácí led jeli za vyrovnaného stavu,” věří centr Blake Coleman.

Začátek zápasu Devils nevyšel a Tampa je přehrávala. Po dvaceti minutách vedla 2:0, ale výkon New Jersey se v průběhu stále zlepšoval. “Myslím, že Tampa hrála poměrně tvrdě a my jsme byli trošku váhaví nejistí,” odhalil svůj pohled na věc trenér John Hynes.

Ďáblové v úvodu druhé periody inkasovali potřetí, ale povedlo se jim stav ještě v téže třetině korigovat. “Postupem času jsme se dostávali do hry. Zejména ve druhé třetině. Začali jsme hrát více svoji hru. V druhé polovině zápasu už jsme hráli více tak, jak bychom chtěli hrát,” řekl americký kouč.

Že to bude bojovné utkání, očekával i útočník Blake Coleman. “Potom, co jsme se vrátili do zápasu, to bylo hodně bojovné. Ale my jsme očekávali už od začátku, že Tampa do prvního zápasu na domácím ledě přijde s velkým tlakem,” věděl útočník s číslem 20. “Všichni v kabině by brali, kdybychom se vraceli za stavu 1:1 na zápasy. Musíme se na sobotní zápas pořádně připravit,” burcuje šestadvacetiletý centr.

Druhý gól vstřelili svěřenci trenéra Hynese v přesilové hře. “Je dobře, že se nám přesilovka podařila využít. Hodně nám to v tu chvíli pomohlo. Ve druhé polovině jsme ukázali, jak bychom měli hrát. V útočném pásmu jsme si vytvořili několik příležitostí,” uzavřel útočník Kyle Palmieri.

Druhý zápas mezi Devils a Lightning je na programu v sobotu od 21 hodin opět na ledě Tampy Bay.

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …