Peklo / Preview / Zápas číslo dvě je tady! Dnes od 21:00

Zápas číslo dvě je tady! Dnes od 21:00

Ďáblové dnes odehrají druhý zápas 1. kola play off a to pro Evropu ve velmi atraktivní čas – začínáme totiž již ve 21:00!

První zápas nedopadl podle představ Ďáblů. Vyzdvihnout se z minulého zápasu ale určitě patří návrat Devils do utkání. Ti za stavu 3:0 pro domácí nesložili zbraně a dokázali se dotáhnout na rozdíl jedné branky, pak však domácí přidali čtvrtou trefu a pátou do prázdné. Zápas tedy nebyl tak jednoznačný, jak možná může napovídat výsledek. Tampa je určitě hratelným soupeřem.

Obránce Devils Sami Vatanen podal výborný výkon zejméne proti domácímu kapitánovi Stevenu Stamkosovi. Když byl při hře 5 na 5 Stamkos na ledě proti Vatanenovi, připsal si pouze 30 % ze svých střeleckých pokusů. Obranný pár s Andym Greenem fungoval skvěle a domácí elitní formaci téměř zcela vymazal.

Ve třetí třetině už však New Jersey svému soupeři moc nezatápělo. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě si v posledním dějství nevytvořilo žádnou gólovou příležitost v nebezpečném území. Na střelecké pokusy (tzn. i střely mimo branku) to bylo 22:9 pro Lightning, na šance pak 12:2.

Domácí zadák Victor Hedman taktéž potvrdil roli klíčového muže, když na ledě strávil okolo 28 minut. Nejvíce nastupoval proti trojici Coleman – Zajac – Noesen a opět bylo znát, když Hedman proti nim na ledě je (pod 50 % střeleckých pokusů) a když Hedman na ledě není (nad 50 % střeleckých pokusů).

Dá se tedy říci, že Bolts zaslouženě zvítězili, ale, jak jsme pravili na začátku, New Jersey soupeře ještě může hodně potrápit. Druhý zápas startuje ve 21:00!

Předpokládané sestavy
Lightning: Vasilevskij – Hedman, Strålman, McDonagh, Girardi, Coburn, Sergačjov – Miller, Stamkos, Kučerov – Palát, Point, Johnson – Gourde, Cirelli, Killorn – Kunitz, Paquette, Callahan.
Devils: Kinkaid – Greene, Vatanen, Moore, Müller/Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Zacha, Maroon – Grabner, Boyle, Gibbons.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Trenér John Hynes přiznal, že jsou možné změny v sestavě, odtajní se ale až po konci předzápasového rozbruslení.

TIPOVAČKA PLAY OFF 2
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Průběžné výsledky play off tipovačky ZDE.


Autoři: Nieds & Belly

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …