Peklo / Ohlasy / Ubránit domácí led je teď na nás, velí Schneider

Ubránit domácí led je teď na nás, velí Schneider

Druhý zápas prvního kola play off začal pro Devils skvělým způsobem. Ačkoliv Brayden Point zařídil Tampě vedení, radost Blesků netrvala příliš dlouho. S rychlou odpovědí totiž přispěchal Nico Hischier, který tak do svých statistik zaznamenal první gól v play off.

Scénář jak ze špatného snu však přišel se začátkem druhé třetiny, v níž Tampa Bay dokázala dostat do sítě Ďáblů hned čtyři puky během deseti minut. Pátý inkasovaný gól vyhnal Keitha Kinkaida z branky, do které se poté postavil Cory Schneider. Ten za svá záda puk nepustil, hokejisté New Jersey však nedokázali ztrátu dohnat, což po závěrečném hvizdu znamenalo ztrátu 0:2 na zápasy.

„Dovolili jsme jim dva přesilovkové góly, ačkoliv jsme věděli, že se budou snažit právě v těchto situacích rozhodnout,“ připustil obránce Andy Greene. „Musíme se zkrátka rychleji usadit a postarat se o prostor před naším brankovištěm.“

Greene, který našel kámen úrazu v podobě neubráněných oslabení, nezapomněl vyzdvihnout vynikající večer Coryho Schneidera. „Cory přišel v pravý čas. Byl sebejistý. S ním máme obrovské sebevědomí, o tom není pochyb. Bylo pro něj velmi těžké, přijít za takové situace a dávat nám stále šanci na přežití,“ připustil Greene.

Svým výkonem si Cory Schneider řekl o svou nominaci do třetího duelu vzájemné série. Ve svém prvním zápase vyřazovacích bojů zastavil všech deset střel. Řeknete si, že to není mnoho, ale nejednou to byl zákrok té nejvyšší kvality. Jako třeba v případě, kdy se na branku Devils řítil Cedric Paquette…

Jak Cory Schneider sebral gól Paquettovi
„Myslím si, že hrál dobře,“ řekl na tiskové konferenci trenér Hynes. „Nebudu ale spekulovat o tom, zda jej postavím ve třetím zápase,“ odmítl jakékoliv předpovědi směrem k domácímu duelu. „Pokud se mě ptáte na Coryho výkon, hrál dobře,“ zopakoval.

„Viděli jsme spoustu puků, které mířily zpoza branky. To byla právě šance dostat Coryho do hry a nutno dodat – do složité situace.“

Hynes však v hloubi duše tušil, že Schneider tento tlak zvládne. „Tvrdě dřel. Je velkou součástí našeho týmu. Dali jsme mu šanci jít do branky a on předvedl několik vynikajících zákroků. Vypadal velmi dobře. To je pro nás velké pozitivum a krok dopředu,“ dodal Hynes.

K výkonu Coryho Schneidera je nutné si připomenout, že se vrátil v nejsilnější formě od svého zranění, které přišlo 1. března. „Nebyly to ideální podmínky, ale to je součást hry. Nemůžete si zkrátka vybrat, kdy naskočíte do hry. Pro mě bylo jedinou možností postavit se do branky a udělat svoji práci, což je dát nám šanci, abychom nadále bojovali,“ připomněl svou úlohu.

Bojovnost se Ďáblům ve druhém zápase play off upřít nedala, obzvláště ve třetí třetině. „V posledních dvaceti minutách jsme odvedli dobrou práci. Přišlo to však příliš pozdě a v malé míře. Myslím si ale, že jsme ukázali naší bojovnost. A o tom to je. Tampa je doma velmi dobrým týmem, který uchránil vlastní led. Teď je na nás udělat to samé v naší aréně,“ zdůraznil Schneider, jenž věděl, že jeho šance může přijít téměř kdykoliv.

„Je to play off, je to žádoucí. Nemůžete být nepřipraven, i když jste druhý gólman,“ připomněl Cory. „To, že nejste v brance od začátku, neznamená, že se tam nedostanete. Tohle vidíte v play off často. Snažil jsem se být připravený a ihned, jakmile jsem vstoupil na led, tak jsem se mentálně zamknul,“ dodal.

Stejně, jako se o gólmanovi pro třetí zápas nechtěl bavit kouč Hynes, nechtěl svůj případný start komentovat ani Schneider. „Podívejte se, vždycky chcete hrát, vždycky chcete v zápase začínat. Keith dělal, co mohl. Ne moc brankářů by si s těmito góly poradilo. Soupeř dnes předvedl velmi dobrý výkon. Nesmíme zapomínat, že Keith je tím důvodem, proč jsme v play-off. Pokud ale kouč přijde a řekne, že mě potřebuje, budu připravený.“

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …