Peklo / Ohlasy / John Hynes: Pokud tak budeme pokračovat, postoupíme

John Hynes: Pokud tak budeme pokračovat, postoupíme

Je to tam. Ďáblové dokázali odvrátit mečbol Tampy a snížili stav série na 1:2. Důležitou roli měl kdo jiný než Taylor Hall, jenž opět dokázal, že by si Hart Trophy opravdu zasloužil.

Vyprodaný stadion burácel, tleskal, byl u vytržení. Devils po dlouhé době ukázali v The Rock play off hokej, který se musel líbit.

„Byl to jeho třetí zápas v play off, jde vidět, že chce vyhrávat,” chválil Taylora Halla kouč John Hynes.

Hvězdný útočník si připsal tři body. Za asistenci na góla Willa Butchera, Stefana Noesena a za gól. Nebyl to ale pouze on, kdo vyčníval. Pochvalu zaslouží například i Cory Schneider, který nastoupil jako jednička a poprvé v tomto roce vychytal vítězství.

„Potřebovali jsme to vyhrát,” hodnotil po zápase Taylor Hall. „Proti takovému týmu nechcete prohrávat 0:2 a už vůbec ne 0:3. Byl jsem moc rád, že jsem doma vstřelil branku. Moc jsem se bavil, fanoušci byli úžasní. Dopřát jim takový zážitek je pro nás obrovské povzbuzení.”

Na Halla je obrovský tlak, narozdíl od ostatních hráčů si svou výkonost drží po celý rok. A zdá se, že čím větší tlak na něj je, tím lépe ještě hraje.

„Taylor prostě hraje svoji hru,” oceňoval výkon spoluhráče Blake Coleman. „Je tak talentovaný, že je stále nebezpečný. Myslím si, že kdybychom se lépe prosazovali i ostatní, nebyl by na něj takový tlak. Určitě by mu to pomohlo.”

Cory Schneider si připsal 34 zákroků a dokázal, že je kvalitní brankář. Popral se s očekáváním a byl dalším důležitým článkem, který vedl ke snížení.

„Představil se v tom nejlepším světle,” neskrýval radost Blake Coleman. „Pokud byl nervózní, tak to nedal ani trochu vidět.”

„Nejdůležitější bylo, abychom hráli celých šedesát minut náš hokej,” hodnotil kouč John Hynes. „Dobře jsme pracovali, blokovali střely, ale stále je co zlepšovat. Corymu se moc nedařilo v průběhu roku, ale ukázal, že jeho tvrdá práce se vyplatila a dnes zachytal prostě skvěle. Pokud tak budeme pokračovat, postoupíme.”

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …