Peklo / Ohlasy / Schneider: Naším cieľom je vrátiť sériu na domáci ľad

Schneider: Naším cieľom je vrátiť sériu na domáci ľad

Hráči Devils poznajú situáciu, v ktorej sa ocitli po domácej prehre v zápase číslo štyri. Mužstvo muselo povinne zbierať bod po bode a počas toho sledovať ostatné tímy takmer do posledného zápasu, kým si zabezpečili istý postup do play off.

Teraz sa ocitli v podobne komplikovanej situácii. V sérii proti Lightning prehrávajú 1:3 na zápasy, keďže v druhom domácom stretnutí prehrali 1:3. Znamená to, že ak chcú otočiť sériu a postúpiť do ďalšieho kola, musia vyhrať dva súboje v Amalie Aréne, domácej arény Tampy Bay.

V bráne Devils bol opäť Cory Schneider, lenže hráči súpera ho dokázali dvakrát prekonať a poistiť svoje víťazstvo gólom do prázdnej brány. Schneider ale určite nie je na vine, že sa zápas skončil takýmto výsledkom. Inkasoval dva góly, ale zastavil 34 z 36 streleckých pokusov Tampy, čím dal Diablom možnosť zabojovať o výhru aj v tomto stretnutí.

Nemôžeme meniť úplne celú našu hru,” začal Schneider. “Všetci v kabíne vieme, že sa môžme zlepšiť v niektorých oblastiach. Máme dva dni na to, aby sme boli pripravení v najbližšom zápase. Musíme vyhrať na ľade súpera. V tejto sezóne sme pár takých zápasov vyhral. Ďalší súboj nebude výnimka. Vieme, s akou myšlienkou do toho pôjdu. Budú chcieť čo najrýchlejšie ukončiť túto sériu, ale naším cieľom je vyhrať a vrátiť ju na domáci ľad.

Americký gólman nemôže povedať o tejto sezóne veľa pozitívnych vecí. Aspoň nie z osobného pohľadu. Približne tri mesiace nevychytal žiadnu výhru a po zranení zostal iba náhradníkom, keď úlohu jednotky prebral Keith Kinkaid. Play off je však o niečom inom – v predošlom stretnutí vyhral zápas a v troch odchytaných stretnutiach má zatiaľ 95,1% úspešnosť zákrokov.

Je úžasný,” chváli spoluhráča Ben Lovejoy. “Je naozaj dobrý. Predvádza veľké zákroky, rovnako ľahké zákroky, má pod kontrolou dorážky. Ako obranca si proste užívate hru pred takýmto brankárom. Je to gólman, s ktorým chcete bojovať až do posledného dychu, pretože je tak brilantný.”

Schneider inkasoval v stredu dva góly v prvej tretine. Bol to momennt, kedy hostia otočili stav stretnutia zásluhou J.T. Millera a Kučerova, ale od tej chvíle ho nedokázal prekonať nikto z hráčov Lightning. Diablom sa podarilo ustáť tretiu najlepšiu presilovku ligy najmä zásluhou Schneidera. Tampa hrala 5 početných výhod a ani raz nedokázala skórovať.

Každý tréner vám povie, že tajomstvom dobrého oslabenia je váš brankár, ktorý robí zákroky,” poznamenal po stretnutí kouč hostí Jon Cooper.

Jednotka Devils bola zaneprázdnená v priebehu druhej a tretej tretiny, keď musel Sami Vatanen opustiť zápas. Schneiderov výkon nestačil na to, aby sa Diabli tešili aj z druhého víťazstva v tejto sérii.

Sme vyrovnaným súperom v celej sérii, nielen pár minút v prvých dvoch zápasoch,” poznamenal Schneider. “Často sme boli v zápasoch lepším tímom, rovnako boli lepším tímom aj oni. Taký je priebeh tejto série. Jasne sme si získali u súpera rešpekt, tak ako máme rešpekt my pred nimi. To je to, čo očakávate od takejto série v play off. Zaslúžili sme si miesto v play off a teraz je len na nás, aby sme si túto cestu predĺžili.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …