Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové mají další mladou posilu, je jím národní šampion

Ďáblové mají další mladou posilu, je jím národní šampion

New Jersey Devils mají velmi mladý tým a skvělé nováčky v organizaci. Nejnovějším přírůstkem je kapitán národního mužstva USA do dvaceti let Joey Anderson. V neděli podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu.

Ďáblové se navíc pyšní i jedním z nejmladších kádrů celé NHL. Nico Hischier a Jesper Bratt jsou stále teenageři a hrají na vysoké úrovni s ohledem na jejich věk. Miles Wood a Pavel Zacha mají 21 let a už mají za sebou dva roky v nejvyšší soutěži. Will Butcher, Mirco Müller a Damon Severson mají shodně 23 let a okupují modrou čáru na pozici obránce. Všichni víme, že obránci potřebují více času na rozvoj a tito tři ukázali velké naděje i do budoucna.

Joey Anderson zdraví fanoušky při vstupu na led

V organizaci je již několik hráčů, kteří budou v NHL zářit. Michael McLeod se zdá být jistým členem sestavy pro příští sezónu a John Quenneville se již v hlavním týmu objevil. Jesper Boqvist se jeví jako dvojče Jespera Bratta a Aaron Talvitie bude mít možnost ukázat svůj talent v Penn State.

Ale zpět k americkému talentu.

Joey Anderson právě získal svůj první titul v lize NCAA s týmem Minnesota Duluth. Nebyl tak dobrý ve své nováčkovské sezóně, zaznamenal jen 11 branek v 36 zápasech, ale zakončil sezónu přesně tak, jak chtěl.

Není to poprvé, co Anderson vyzdvihl trofej nad svou hlavu na konci turnaje. Anderson byl členem amerického juniorského týmu, který v loňském roce porazil Kanadu a získal zlato na světovém juniorském šampionátu. V letošním roce se stal kapitánem amerického týmu a v sedmi zápasech získal sedm bodů. Stačilo to na bronz.

Na mladém Američanovi je zajímavé to, že nikdy nebude nejtalentovanějším hráčem v týmu. To nikdy nebude jeho role. Bude hrát to, v čem je dobrý – svoji hru. Bude to pro mnoho let jeho osobní styl. Rozdíl mezi ním a většinou hráčů v této roli je, že ví, co to znamená vyhrávat. Zatímco ostatní hráči spadají do této role, protože neplnili očekávání, Anderson bude přesně tam, kde by měl být.

Nico Hischier (33) a Joey Anderson (49) na přípravném kempu Devils 2017

Když si Devils vybrali Joeyho Andersona jako 73. hráče (ve 3. kole) v draftu roku 2016, moc dobře věděli, že si vybírají dobrého hráče. Joey může nyní sám ukázat, v co organizace věří a proč jej vzala do týmu. 19tiletý hráč se skvěle představil na přípravném kempu Devils 2017 a také získal zlatou medaili s týmem USA na Světovém juniorském šampionátu. New Jersey rozhodně neudělalo špatné rozhodnutí. O tom bychom mohli mluvit dlouho, stačí se podívat na výměny a drafty v posledních letech (Taylor Hall, Sami Vatanen, Nico Hischier, Jesper Bratt, Will Butcher a další).

„Byl to úžasný rok se skvělými zážitky,“ řekl Anderson. „Všechny teď znám a vytvořil jsem si pár opravdu dobrých přátel. Nyní se musím dokázat vrátit, rozšířit obzory a začlenit se. Moc pomáhá, když hrajete na ledě a znáte kluky v šatně,“ dodal stále devatenáctiletý útočník.

Čtěte také

Farma si již v této sezoně nezahraje

Americká hokejová liga (AHL) zrušila zbytek základní části sezóny 2019-20 a play off Calder Cup 2020 v důsledku probíhající krize v souvislosti s šíření viru COVID-19. Binghamton Devils si v probíhajícím ročníku vydobyli s bilancí 34-24-4, skóre 189-182 a sérií sedmi výher v posledních sedmi zápasech 4. místo v Severní divizi a celkově 14.místo v …