Peklo / Binghamton Devils / Sezona Binghamtonu očima několika prospektů

Sezona Binghamtonu očima několika prospektů

Hokejisté rezervního týmu New Jersey Devils, Binghamtonu, mají za sebou první sezonu v nižší AHL. Tu zakončili se ziskem 63 bodů a bilancí 25-38-13. Za postupem do play off tak zaostali o 25 bodů.

Kostru týmu tvořili hráči už z předešlých dvou let, ale kvůli velkému počtu zraněných nebyla šance na nějaký lepší výsledek. Nejlepší hokej hrál Binghamton v posledních dvou měsících a to jsou důvody, proč koukat na následující sezonu s optimismem.

„Poslední měsíc a půl byli téměř všichni zdraví a hráli jsme dobře v podstatě každý zápas. Je jenom škoda, že nám to takhle nešlo kolem Vánoc. To bychom se vrátili do hry o play off. Ale z toho, jak jsme hráli v poslední době, si můžeme vzít jenom pozitiva do další sezony,“ prozradil nováček v obraně Michael Kapla.

„Dodali jsme si hodně důvěry a musíme toto všechno převést už do léta. Víme, že můžeme hrát na vysoké úrovni a že jsme lepší, než ukázala sezona,“ věří americký bek.

Kevin Rooney, který strávil v rezervním týmu Devils druhou kompletní sezonu, souhlasí, a dodává, že příchod nových hráčů v průběhu února a března pomohl nejen na ledě, ale také v kabině.

„Jak jsme měli spoustu zraněných, tak nebyla taková konkurence na jednotlivá místa v sestavě,“ vysvětlil Rooney. „Kluci věděli, že budou hrát, i když se jim zápas předtím vůbec nepovedl. Když je více hráčů a někdo jim dýchá na záda, tak ví, že když nezahrají dobře, tak se někdo na jejich místo dostane. Zdravá soutěživost týmu jednoznačně pomůže,“ pokračoval.

Nezapomněl také pochválit fanoušky v Binghamtonu, kteří stáli za týmem po celou sezonu.

„Měli jsme výbornou fanouškovskou základnu. V posledních domácích zápasech jsme jich měli šest nebo sedm vyprodaných. A to bylo v podstatě od ledna jasné, že se do play off nedostaneme,“ doplnil Rooney. „To znamená, že většina hráčů makala daleko víc, aby měli fanoušci co oslavovat. Celou dobu stáli při nás a hodně to napovídá o celé komunitě Devils a o tom, že Binghamton je hokejové město. Velmi si jich ceníme a doufám, že v příštím roce budou mít více důvodů k oslavám,“ rozpovídal se Rooney.

Kapla a Rooney jsou dva ze čtrnácti prvo nebo druhoročních prospektů v týmu, mimo těch, kteří přišli v průběhu sezony jako Michael McLeod, Brett Seney a Cam Johnson. Pro každého hráče je přechod do profesionálního hokeje odlišný. Ale všichni říkají, že je v průběhu sezony vidět obrovský růst jak individuální, tak v rámci týmu.

„Musel jsem se přizpůsobit tempu profesionálního dospělého hokeje. Musel jsem mu přizpůsobit životní styl a to, že se hokejem žije každý den. Myslím, že tuhle situaci si prožilo hodně kluků,“ řekl Kapla, který poslední čtyři sezony strávil v UMass-Lowell hrající v NCAA. „Musel jsem se naučit poslouchat svoje tělo. V posledních čtyřech letech jsem hrál maximálně 40 zápasů za sezonu, takže odpočinku bylo daleko více. Teď se mi ale líbilo, že jsem si mohl užívat hokej daleko více a nestresovat se se školou. Nechodil jsem na Harvard, ale škola je pořád těžká. Některé večery jste byli ze školy vyčerpaní. Měli jste spoustu různých projektů a testů a teď bylo o to úžasnější, jak jsem byl čerstvější, když jsem tohle nemusel řešit. Mohl jsem se soustředit pouze na hokej a být skutečný profík. Mohl jsem se soustředit na všechny drobnosti, abych byl na ledě lepší,“ rozpovídal se Kapla.

Pro Rooneyho bylo důležité, aby se co nejvíce přizpůsobil týmu, aby poté mohl pomáhat ostatním.

„Myslím, že jsem prožil výborný kemp, a když jsem poprvé přijel do Binghamtonu, tak jsem byl součástí vůdcovské skupiny. V nějakých prvních 15 zápasech jsem se snažil být vzorem a pomáhat mladším klukům. Nesoustředil jsem se tak na svoji hru, jak bych měl,“ vysvětlil Rooney. „Když jsem konečně přepnul, cítil jsem, jak se zlepšuji. Byl jsem si jistější a jistější. Jsem s rokem nakonec spokojený, protože jsem i na jeden zápas mohl nastoupit s New Jersey. Za to jsem opravdu vděčný,“ podotkl vítěz NCAA z roku 2015.

Pro hráče, kteří přišli do týmu v posledních týdnech sezony, po jejich univerzitních a juniorských kariérách, je tohle velká příležitost, jak ochutnat profesionální hokej. Všichni doufají, že to pro ně bude dobrá příprava na léto a rychlý start do další sezony.

„Chtěl jsem se co nejvíc naučit a vzít si z těch šesti zápasů, které jsem tu strávil,“ řekl McLeod. „V posledních zápasech jsme hráli proti nejlepším týmům ligy a na těch výkonech můžeme stavět. Je pro mě obrovská zkušenost, že můžu nyní hrát v AHL. Oproti OHL je to hodně odlišné. Je to o hodně chytřejší, ale zároveň musíte hrát jednodušeji. Musíte to před sebou rozbít. Hlavně toto jsem si uvědomil,“ doplnil hráč, který ve většině sezony nastupoval za Mississauga Steelheads.

Jako každý hráč, tak i on se připravuje na posezonní trénink. Setkal se s asistentem generálního manažera Devils Tomem Fitzgeraldem, trenéry Binghamtonu a také s trenéry v oblasti vývoje, posilování a kondice. Ti jim pomohou nalézt místa pro zlepšení, které jim umožní uspět na kempu v červenci a hlavně v kempu pro nováčky v září.

„Rád bych více skóroval z míst kolem branky, měl lepší ruce, rychleji bruslil, snáz si hledal kotouč a lépe také tečoval. To jsou věci, ve kterých se musím zlepšit,“ prozradil Rooney. „Hodně se pohybuji kolem branky, snažím se tečovat, ale musím ještě zesílit. Musím také zapracovat na nohách. Myslím, že bruslím dobře ve volném prostoru, ale například v rozích s tím hodně bojuji. Musím tvrdě pracovat,“ objasňuje svoje nedostatky.

McLeodův seznam je podobný. Chce být rychlejší, agilnější, zlepšit střelbu, práci hole a chce více zesílit své nohy. Chce hodně těžit z videí, která má k dispozici.

„Chci se podívat na nějaká videa New Jersey a vidět, jak hrají jako tým. Chci vidět jednotlivé hráče a jejich návyky. Pokud s nimi budu jednou hrát, musím na to být připraven,“ doplnil McLeod. „Vedení ukázalo, že pokud někdo z nás bude dobrý, může se posunout výše. Vidíte hráče jako Bratt, který hrál výborně v kempu a vybojoval si místo v áčku. Myslím, že tím otevřel oči spoustě kluků, včetně mých. Pokud mám šanci, chci ji co nejvíce využít,“ doplnil McLeod.

Kapla s těmito slovy souhlasí a celá tato filozofie mu dodává spoustu motivace do spousty hodin v posilovně a letním drilu na ledě.

„Manažerský a trenérský tým v Jersey dává jasně najevo, že místo si může vybojovat každý, bez ohledu na věk,“ řekl Kapla. „Je to opravdu motivující, že pokud dřete, vynaložíte úsilí, hrajete dobře a děláte správné věci, budete mít šanci dostat se do týmu. Už se opravdu těším na další rok,“ uzavřel Kapla.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …