Peklo / Hlavní zprávy / John Hynes: Proces musí pokračovat, neuspokojíme se

John Hynes: Proces musí pokračovat, neuspokojíme se

Ďáblové po šesti letech hráli play off! Že by to ale vyvolalo pocit uspokojení? To rozhodně ne. Proti tomu bude vše dělat i hlavní trenér John Hynes.

„Začínáme znova. Není tomu tak, že bychom v další sezoně navazovali ve všem na sezonu minulou,“ říká důrazně kouč. „Musíme i v další sezoně pochopit, jak být těžkým soupeřem. To, čeho jsme v tomto ročníku dosáhli, nám tolik nepomůže. Každý hráč musí v mimosezonním období makat více než loni,“ dodává Hynes.

Devils se pochopitelně chtějí stát pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů, hlavní cíl je ovšem něco úplně jiného. „Když se podíváte v lize, jsou tu týmy, které se jeden rok probojují do play off a v další sezoně ho nehrají, dle čehož hodnotí úspěšnost sezony. U nás to je trochu jinak – je třeba se pokaždé zlepšit, být hladovější a pokračovat v nastoleném procesu, kdy se tým stává jen a jen lepším,“ vysvětluje John Hynes.

Účast v play off přeci jen mladému týmu Devils mohla dát hodně. Tolik potřebné zkušenosti… Hráči nyní budou vědět, na čem musí v přípravném období makat. Budou vědět, co je třeba zlepšit pro lepší výkony v play off. A hlavně budou vědět, co obnáší tak dlouhá a náročná sezona, kdy bojujete až do posledního utkání.

I z prohrané série s Tampou si Devils mohou leccos vzít. „Poučíme se z toho. Proč to tak dopadlo? Co musí hráči příště udělat lépe? Co my trenéři musíme zlepšit?“ klade si otázky John Hynes. „Musíme nalézt odpovědi. Tampa byla play off tým, my byli tým, co se dostal do play off. A to je rozdíl, který musíme příště eliminovat,“ nabádá trenér.

Na co byl ale Hynes nejvíce pyšný? „Podařilo se nám vybudovat tým, kde každý považoval spoluhráče za bratry. Hodně nám pomohlo, že jsme v rámci tréninkového kempu absolvovali vojenský výcvik ve West Pointu. Jako tým. Důležitá součást skládačky.“

Hlavní oporou New Jersey byl pochopitelně útočník Taylor Hall. „Jeho přístup se oproti minulému roku výrazně změnil, což bylo hlavním důvodem. Podle mě si jednoznačně zaslouží Hart Trophy,“ míní John Hynes.

Foto: John Munson/NJ Advance Media pro NJ.com

Komentáře

Čtěte také

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná. O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned …