Peklo / Hlavní zprávy / Jsem hrdý, že mohu nastupovat v americkém dresu, nechal se slyšet Will Butcher

Jsem hrdý, že mohu nastupovat v americkém dresu, nechal se slyšet Will Butcher

Druhý zápas na světovém šampionátu v Dánsku mají za sebou hokejisté USA. Podle výsledku 4:0 to vypadá na jednoznačný zápas ze strany Spojených států. Jenže opak je pravdou. Dánové měli několik velkých šancí, které však nedokázali proměnit a Američané tak trestali. Velký podíl na vítězství mají také dva hráči Devils – Will Butcher a Keith Kinkaid. Prvně jmenovaný si připsal gól a asistenci a Kinkaid svoji první nulu na mistrovství.

Gólman Ďáblů ihned po zápase přiznal, že to nebyl vůbec jednoduchý zápas. „Byl to pro nás hodně důležitý a těžký zápas. Ale myslím, že jsme ho zvládli poměrně dobře. Ukázali jsme charakter, stejně jako v zápase s Kanadou,“ říkal po zápase americký strážce svatyně.

Ten se pod vítězství podepsal svou první nulou na letošním mistrovství. „Za nulu jsem samozřejmě rád. Je to takový bonus za dobře odvedenou práci,“ usmívala se gólmanská jednička. A jaké jsou cíle USA pro dánský šampionát? „Letos si chceme dojít pro medaili a uděláme pro to naprosto vše,“ je odhodlaný Kinkaid.

Výraznou postavou druhého zápasu byl opět obránce Will Butcher, který si připsal vítěznou branku a ještě asistenci na poslední gól Nicka Jensena. Dostal jsem pěknou krosovou přihrávku a já to pouze trefil do branky,“ říkal po zápase suše Butcher. Přihrávkou ho našel Johny Gaudreau, pro kterého měl Butcher pouze slova chvály. Johny je neskutečný hokejista. Je opravdu šikovný,“ chválil třiadvacetiletý obránce.

Zadák New Jersey Devils prozradil, jak je vděčný za to, že může svou zemi reprezentovat. „Jsem hrdý, že mohu nastupovat za tento tým a v tomto dresu. Jsou tu neskuteční hráči a já jsem rád, že s nimi mohu nastupovat. Velmi si to užívám. Věřím, že se tu můžu naučit další věci,“ prozradil mladý bek.

Jak sám řekl, zápas s Dánskem byl speciální hlavně kvůli fanouškům. „Ano, bylo to hodně speciální. Domácí fanoušci byli perfektní,“ dodal.

Před Američany je nyní den volna a poté už na ně čeká duel s Německem. „Budeme mít den volna, tak si od hokeje trošku odpočineme. Ale budeme na Německo opět plně připravení. Ještě si něco řekneme ke hře v útočném pásmu. Musíme se více tlačit do branky a musíme makat tak, jako jsme makali do teď,“ uzavřel rodák z Sun Prairie.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …