Peklo / Hlavní zprávy / Kterým Ďáblům končí po této sezoně smlouva?

Kterým Ďáblům končí po této sezoně smlouva?

Sezona 2017/2018 je definitivně za námi, hráči Ďáblů sice mohou začít trochu více odpočívat, avšak vedení musí být stále v pozoru. Před novou sezonou bude muset přijít hned několik rozhodnutí týkajících se smluv se stávajícími, ale třeba i novými tvářemi Devils. Kdo se vrátí do pekelné kabiny? Kdo ne? Zde je několik hráčů, kteří se budou muset vypořádat se svým novým statusem.

UNRESTRICTED FREE AGENT

Hráči, kteří vedle jména mají právě tento „status“, mohou po prvním červenci podepsat smlouvu s jakýmkoliv jiným klubem.

John Moore, obránce

Právě o tohoto obránce by se Devils měli zajímat asi nejvíce z těch, kteří se stanou volnými hráči. Sedmadvacetiletý hokejista by mohl vstoupit na trh s velkými očekáváními. Určitě většími, než byl jeho příjem 1 666 667 dolarů, které si vydělal během jeho tříletého působení s Devils. Moore odehrál v sezoně 2017/2018 nejvyšší počet zápasů své kariéry (81). Celkem si ve svých 447 zápasech v NHL připsal 99 kanadských bodů.

Bilance v této sezoně: 81 zápasů, 7+11

Brian Gibbons, útočník

Gibbons si v NHL v minulé sezoně vůbec nezahrál. Devils s ním sice podepsali smlouvu, avšak poslali jej do AHL, kde ročník 2016/2017 strávil celý. Na začátku této sezony byl Gibbons největším překvapením tréninkového kempu. Během měsíce října a listopadu nasbíral dvanáct vstřelených branek.

Následně však již gól nevstřelil a to především kvůli zranění. Zlomený palec mu totiž znemožnil bojovat na ledě po dobu pěti týdnu v období od ledna do března. I přesto ale Gibbons dokázal, že si v týmu zasloužil být, oporou byl také při hře v oslabení. Bude jistě zajímavé sledovat, co mu nabídnou nejen Devils a zda jej udrží ve svém dresu.

Bilance v této sezoně: 59 zápasů, 12+14

Ryane Clowe, útočník

Tento hokejista vinnou otřesu mozku neodehrál jediný zápas od doby, kdy jeho zranění ukončilo jeho hokejovou kariéru v sezoně 2014/2015. Jeho smlouva a výplata však zůstaly na bedrech ďábelské rodiny. Tato smlouva v letošním létě skončí, Ďáblové tak budou mít k dispozici 4,85 milionu dolarů, které mohou kdekoliv použít. Clowe v organizaci působí jako asistent trenéra.

Patrick Maroon, útočník

Obě dvě akvizice, které Ďáblové získali během uzávěrky přestupového trhu, budou mít status nechráněných hráčů právě toto léto. Jedním z nich je Patrick Maroon. V sedmnácti odehraných zápasech nasbíral Maroon třináct bodů, což je jistě velmi dobrý počin. Jednou brankou se blýskl také v pěti zápasech play off. Během sezony se stal velmi platným hráčem v předbrankovém prostoru, i proto by jej Devils měli mít na mušce i pro další sezonu.

Bilance v této sezoně: 17 zápasů, 3+10 (za NJD)

Michael Grabner, útočník

Druhou pozdní posilou byl útočník Michael Grabner, který si v rámci základní části sezony připsal v jednadvaceti zápasech dvě branky a tři asistence. Poslední tři zápasy v rámci play off zůstal ale pouze na tribuně jako zdravý náhradník. Pokud týmy vezmou v potaz Grabnerův přínos z dob předtím, než patřil Devils, vzbudí tento útočník na trhu velký rozruch. Vždyť ve dvou sezonách v dresu Rangers nasbíral 52 branek.

Bilance v této sezoně: 21 zápasů, 2+3 (za NJD)

Drew Stafford, útočník

Ačkoliv byl tento forvard v druhé půlce sezony většinou v pozici zdravého náhradníka, byl klíčovou součástí přeměny ďábelské týmové kultury a důležitým článkem rudé šatny. V 59 zápasech zapsal do svých statistik osm branek a sedm asistencí, často ale ukazoval cestu mladým hráčům a pomáhal zapadnout do ďábelské rodiny všem posilám, které přišly v průběhu sezony.

Bilance v této sezoně: 59 zápasů, 8+7

Jimmy Hayes, útočník

Také Hayes byl nedílnou součásti ďábelské kabiny, kterou pomáhal tmelit v časech, kdy se nedařilo. V ďábelském dresu nastoupil ale jen do 33 zápasů poté, co jej Devils podepsali k jednoroční smlouvě po svém kempu. Bývá označován za největšího baviče v šatně.

Bilance v této sezoně: 33 zápasů, 3+6

Eddie Läck, brankář

Läcka získali Ďáblové díky obchodu, který management učinil 30. prosince – výměnou za Daltona Prouta. Läck se ukázal jako velmi výhodnou koupí zvláště v čase, kdy se nečekaně zranili oba brankáři Devils – Cory Schneider a Keith Kinkaid. Pokud Ďáblové nebudou připraveni použít Blackwooda či Applebyho jako třetího gólmana, bude Läck plnit stejnou roli také v nadcházející sezoně.

Bilance v této sezoně: 4 zápasy, úspěšnost zákroků 90,3 %, průměr obdržených branek 3,19

Další nadcházející UFA hráči: Brian Strait, Michael Latta, Bracken Kearns, Ben Thomson

RESTRICTED FREE AGENT

Devils se mohou vyhnout tomu, aby hokejisté s tímto statusem vstoupili na trh s hráči, pokud jim nabídnou prodloužení stávající smlouvy či výhodnější smlouvu před datem 1. července. Ostatní týmy mohou podepsat hráče před tímto datem, avšak musí tento krok Ďáblům kompenzovat například v podobě volby draftu. Tyto nabídky jsou ale v dnešní době opravdu jen výjimečné.

Miles Wood, útočník

Wood zakončil sezonu jednu branku pod hranicí dvaceti gólů. Během této sezony byla radost sledovat jeho růst v oblasti kontroly puku v kombinaci s jeho rychlostí. Je velmi pravděpodobné, že Wood bude další sezonu znovu v New Jersey. Pro tým je důležitým hráčem.

Bilance v této sezoně: 76 zápasů, 19+13

Blake Coleman, útočník

Coleman vlétl do NHL ve velkém stylu a dal o sobě vědět hned při své první sezoně. V 79 zápasech nasbíral 13 branek a 12 asistencí. Jeho hlad po gólech se projevil především v druhé polovině sezony. Coleman vedl také týmovou tabulku v počtu hitů. Momentálně reprezentuje společně s Gibbonsem, Kinkaidem a Butcherem Ameriku na MS. Smlouvu od Ďáblů si zcela jistě zaslouží.

Bilance v této sezoně: 79 zápasů, 13+12

Stefan Noesen, útočník

Také Noesen odehrál svou první kompletní sezonu v dresu New Jersey, po většinu času především po boku právě Blakea Colemana. Ročník zakončil se 13 brankami a 14 asistencemi. Jako platný hráč se ukázal i v play off, kde například vstřelil vítězný gól ve třetím zápase série s Tampou Bay. O smlouvu zabojoval dostatečně.

Bilance v této sezoně: 72 zápasů, 13+14

Steven Santini, obránce

Stejně jako v případě Wooda, bude i Santini hledat svůj nový kontrakt poté, co mu skončí nováčkovská smlouva. Santiniho dosavadní kariéra byla rozdělená mezi AHL a NHL po dobu dvou ročníků. Devils v něm však vidí velký potenciál. Podle expertů to jednou bude obránce, který bude důležitou součástí týmového úspěchu.

Bilance v této sezoně: 36 zápasů, 2+8

Další nadcházející RFA hráči: Michael Kapla, Nick Lappin, Mario Lucia, Christoph Bertschy, Kevin Rooney, Ken Appleby.

Pokud byste byli manažery vy, koho byste podepsali?

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …