Peklo / Hlavní zprávy / Reprezentovat je čest, chceme zlato, hlásí z Dánska útočník Blake Coleman

Reprezentovat je čest, chceme zlato, hlásí z Dánska útočník Blake Coleman

25letý útočník Blake Coleman odehrál první sezonu jako regulérní hráč NHL. A po vyřazení Ďáblů pro něj neskončila – následovala totiž pozvánka na mistrovství světa, kterou Coleman bez váhání přijal. A tak nyní v amerických barvách válčí v Dánsku.

„Hned, jak pozvánka dorazila, věděl jsem, že to je obrovská čest,“ řekl Coleman. „Mluvil jsem o tom i s Rayem Sherem a Billem Zitem (GM amerického týmu) a říkali o mně spoustu hezkých věcí, že do týmu dobře zapadnu. Nebylo těžké to přijmout,“ měl jasno.

V Dánsku si to zatím užívá. „Nevěděl jsem, co od toho čekat, ale zatím je to super. Jsem rád, že je mohu poznat jak na ledě, tak mimo něj. Máme tu i rodiny, s nimiž můžeme trávit čas. Navíc jsme sem přijeli vyhrát zlato,“ netajil se s ambicemi.

Během sedmi zápasů ve skupině zapsal Coleman gól a asistenci. V americkém týmu má stejnou roli, jakou měl v New Jersey. „Může hrát centra či křídlo. Může chodit na vhazování. Využíváme ho na oslabení. Je to skvělý univerzál a může nastupovat proti nejlepším hráčům soupeře, protože hraje tvrdě a maká,“ chválí si ho americký kouč Jeff Blashill.

Coleman se již sžívá se širším kluzištěm. „Už jsem to tak měl na univerzitě, ale nejsem toho úplně fanouškem. Moje hra je založena na forčekingu a hře na menším území. Je to rozdílné, ale rád se tomu učím přizpůsobovat,“ vysvětlil.

Čtvrtfinále čeká americký tým ve čtvrtek proti České republice! Čeští fanoušci Devils si tak budou moci užít sledování jejich národního týmu v boji proti Colemanovi, Kinkaidovi, Butcherovi a Gibbonsovi. A teď – komu budou fandit? :-)

Každopádně Blake Coleman si MS nemůže vynachválit. „Je skvělé vidět fanoušky různých zemí, jak podporují své týmy. Jen projít se městem a vidět tolik fanoušků v různých dresech je úžasné. Rozhodně na tuto zkušenost nikdy nezapomenu, ale prvně bychom si rádi odvezli medaili, nejlépe zlatou. Uděláme pro to všechno,“ zakončil rozhovor.

Čtěte také

Devils 2-1 Sharks