Peklo / Hráči / Jak vidí Lappinovu budoucnost kouč Binghamtonu Kowalsky?

Jak vidí Lappinovu budoucnost kouč Binghamtonu Kowalsky?

Manažer týmu New Jersey Devils Ray Shero řekl, že Nick Lappin potřebuje udělat ještě další krok k tomu, aby se stal plnohodnotným hráčem NHL. Podle trenéra Ricka Kowalskyho, tedy kouče farmy New Jersey Devils je tento pomyslný jeden krok vlastně doslova jeden krok …

„Musí se naučit rychleji bruslit. Mluvili jsme o tom prakticky celou sezonu a tvrdě jsme na tom pracovali,“ řekl Kowalsky. „Říkali jsme si o startu z mrtvého bodu a v každém tréninku jsme přesně tohle cvičili, abychom se ujistili v prvních třech-pěti krocích. I když se jen zahříváte, právě tyto svaly musí být vždy ve střehu.“

Během dvou sezon od doby, kdy absolvoval na univerzitě, dostal Lappin jen malou možnost nakouknout do NHL. Celkem za tuto dobu odehrál 49 zápasů. V těchto soubojích ukázal, že umí skórovat i v soutěži nejvyšší úrovně. Kowalsky řekl, že Lappin má dovednosti a potřebné předpoklady k tomu, aby byl v NHL stálým hráčem, musí jen další krok zvládnout především fyzicky.

Lappin by se pravděpodobně zařadil k méně vytěžovaným útočníkům NHL, ačkoliv v AHL dostává obrovské množství prostoru nejen při vyrovnaném počtu hráčů, ale i při přesilových hrách. V Binghamtonu se sice speciální přesilovkový tým ještě občas hledá a trenéři zkoušejí různé dílky skládačky, Lappin si však našel své pevné místo. Kde? V předbrankovém prostoru, odkud dostává puky za záda soupeřových brankářů.

„Museli jsme mu najít někoho, kdo bude schopný mu přihrávat puky tak, aby je mohl dostat do branky,“ potvrdil Kowalsky. „S tím množstvím šancí, které měl, mohl být daleko blíže čtyřiceti vstřeleným gólům,“ doplnil trenér týmu AHL.

Samozřejmě, v NHL bude mít Lappin prozatím úplně jinou práci a proto, aby se dostal před branku při vyrovnané hře, bude muset najít další a těžší cesty. Právě jeho mládí a energie ale může Lappinovi pomoci, aby udělal v nejsledovanější soutěži světa dobrý dojem.

„Musí se ujistit, že i bez puku je v defenzivě dobrý. Musí hrát dobře u mantinelů právě v obranném pásmu. Pokud se vydá do forčekingu, musí si být stoprocentně jistý, že na to fyzicky má,“ uzavřel Lappinův dosavadní příběh kouč Kowalsky.

Komentáře

Čtěte také

Diabli, ktorí sa predstavia na MS v Bratislave a Košiciach

Pre Devils sa tento rok sezóna skončila už po základnej časti, a tak niektorí Diabli cestujú na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku v Bratislave a Košiciach. KanadaMacKenzie Blackwood Big Mac, ako je prezývaný tento brankár, zažíva sezónu ako z ríše snov. 22-ročný gólman bol pred sezónou až štvorkou mužstva Devils. Avšak …