Peklo / Hlavní zprávy / Diabli sú ochotní vymeniť voľbu v prvom kole tohtoročného draftu

Diabli sú ochotní vymeniť voľbu v prvom kole tohtoročného draftu

GM Ray Shero povedal, že by mohlo prísť k výmene, v ktorej by bol zahrnutý aj výber Devils v prvom kole draftu 2018. Stalo by sa tak jedine vtedy, ak by sa našiel tím so zaujímavou protihodnotou.

Tím z Newarku má šesť výberov na drafte, ktorý začne 22. júna/června. Medzi nimi je aj ten v prvom kole. Diabli majú vyberať z celkovej 17. pozície. Shero si je vedomý, že okrem neho mužstvo nevlastní tento rok žiadny ďalší výber v prvých troch kolách. Manažment a skauti Devils sú v odlišnej situácii ako vlani, keď mali v zásobe 11 výberov na drafte v roku 2017. V predošlej sezóne vyhrali draftovú lotériu a rozhodli sa pre švajčiarskeho mladíka Nica Hischiera.

Ak sa rozhodnete akceptovať takúto výmenu pre to, aby ste sa na drafte posunuli vyššie, fajn, ale akú cenu ste ochotní obetovať?“ povedal Shero. „Hej, prijali by sme aj možnosť posunu opačným smerom, a týmto spôsobom získali ďalšie možnosti, ale je pravda, že v tomto prípade nemáte najmenšiu predstavu o tom, ako to napokon dopadne. Zistíte to až vo chvíli, keď ste na rade a kráčate na pódium.

Hráči Devils zakončili sezónu vo veľkom štýle, keď v posledných 15 zápasoch zaznamenali bilanciu 10-4-1, čo im zabezpečilo postup do play off po šiestich sezónach. Faktom je, že ich v prvom kole vyradila silná Tampa Bay, keď sa v sérii ujala vedenia a Diabli nenašli recept na mužstvo trénera Jona Coopera, a tak sa porúčali už po piatich zápasoch. Tím sa ale pod taktovkou dvojice Shero-Hynes zlepšil a uplynulá sezóna priniesla prvé plody ich odvedenej práce.

Sezóna priniesla viacero pozitívnych momentov, ale treba si uvedomiť, že v každom tíme príde ku zmenám a je úplne jedno, či ste vyhrali Stanleyho pohár alebo nie,” povedal Shero. “Predovšetkým chceme vyriešiť čo najrýchlejšie podpis novej zmluvy s Taylorom Hallom, ktorý prednedávnom podstúpil operáciu. Vtedy končí zmluva aj Hischierovi a mohol by sa stať obmedzeným voľným hráčom. Preto musíme byť opatrní pri každom kroku, ktorý urobíme. Musíme sa postarať o to, aby sme si dávali najbližšie dva roky veľký pozor.

Rozhovor reportéra Mikea Morrealea (nhl.com) s GM Rayom Sherom:

Na konci sezóny 2016/17 ste sa rozprávali s Taylorom Hallom. Išlo o dlhý rozhovor, ktorý trval približne štyri hodiny. Hovorili ste o jeho úlohe v tíme, ale aj o vašich očakávaniach. Mali ste podobný rozhovor aj tento rok?

Pravdepodobne to nebol rozhovor, ako v prípade Taylora, ale po tejto sezóne som mal konverzáciu medzi štyrmi očami s brankárom Corym Schneiderom. Išlo o úprimný rozhovor, kde som mu povedal, že od neho vždy očakávam lepšie výkony a rovnako sa na túto situáciu pozerá aj on. Keď sa po sezóne rozhodol pre operáciu bedrového kĺbu, tak mal u mňa po celý čas veľkú podporu. Každé zranenie, ktoré bráni hráčovi podať najlepší výkon, je problém, ale my potrebujeme, aby bol lepší a vie to aj Cory. V žiadnom prípade sa naňho nehnevám, ani nič podobné. Je to ale niečo, čo treba vylepšiť. Záleží len na ňom, či sa pokúsi o zmenu v letnej príprave alebo skúsi niečo podobné. Hráči, ktorí majú nad 30 rokov, musia upraviť niektoré zaužívané veci, ktoré dovtedy fungovali. Výborný príklad je Lee Stempniak. Rok pred príchodom do New Jersey (2015/16) skúsil Pilates, cvičil to po prvý raz v živote a po jednom roku zhodnotil, že mal oveľa viac energie ako v predchádzajúcich sezónach. Nikdy nemal problém s kondičkou, ale nebol úplne spokojný, a tak sa rozhodol pre zmenu. Cory sa môže spoľahnúť, že sa v tíme vždy stretne s maximálnou podporou od každého z nás. Všetci ho chceme vidieť v jeho najlepšej forme. Verím, že operácia vyšla na výbornú. Myslím, že náš rozhovor bol úprimný a efektívny.

Prejavili ste záujem o Iľju Kovaľčuka, ktorý sa stal voľným hráčom a konečne sa môže vrátiť späť do NHL?

Nekomunikoval som s jeho agentom ani so samotným hráčom. Nepočul som, že by bol z ich strany nejaký záujem. Takže tak.

Traja hráči Devils podstúpili operáciu hneď po skončení tejto sezóny – Taylor Hall, Cory Schneider a Patrick Maroon. Viete o ich zdravotnom stave niečo nové?

Kevin Morley (kondičný tréner Devils) mi pri krátkom rozhovore povedal, že všetci traja hráči si vedú dobre. Kevin sa stretol s Corym, ktorý ho uistil, že je v poriadku. Nedokážem povedať, či Schneider stihne úvod letného kempu, kým nebude koniec leta, aby sme videli jeho stav pred prípravou. Som rád, že išiel na operáciu – Pekka Rinne bol na rovnakej operácii v roku 2013 a v tejto sezóne je jedným z finalistov na Vezinovu trofej. Okrem toho ide o začiatok letného kempu, nejde o situáciu, že by sme mali za sebou polovicu sezóny, a tak nebudeme v jeho prípade zbytočne riskovať. Kouč Hynes navštívil Halla a povedal, že všetko ide tak, ako má. Mal by byť pripravený na začiatok letného kempu. Maroon príde do New Jersey už o pár dní, aby sa ukázal a uistil seba aj nás, že aj v jeho prípade prebieha všetko podľa plánu.

Geoff Ward odišiel na lavičku Calgary Flames, kde sa dohodol na 3-ročnej spolupráci ako asistent trénera. Rozprávali ste sa už s ostatnými trénermi tímu a začali hľadať riešenie tejto situácie?

Som rád, že dostal takúto príležitosť. Určite by sme boli radi, ak by pokračoval v našom tíme, kde sme rátali s jeho službami v budúcej sezóne. S Hynesom sme sa už o tom rozprávali. Momentálne náš ešte čaká stretnutie s asistentom trénera Ryanom Cloweom. Budeme šťastní, ak zostane na palube. Páči sa nám práca, ktorú odviedol za ostatné dva roky. Nebudeme teraz príliš tlačiť na pílu, ale začneme sa tým vážnejšie zaoberať v priebehu budúceho týždňa. Chceli by sme si ešte vypočuť názory hráčov a ostatných členov tímu, aby sme vedeli, na čom sme. Čaká nás niekoľko telefonátov, ale zatiaľ sme sa nerozhodli pre žiadnu konkrétnu možnosť.

Máte už predstavu o tom, aký typ hráča by ste chceli získať zo 17. miesta na blížiacom drafte?

Preberal som túto tému s naším riaditeľom amatérskeho skautingu Paulom Castronom a jeho asistentom Gatesom Orlandom hneď po skončení všetkých rozhovorov s hráčmi na Draft Combine. Vymenili sme si medzi sebou zopár názorov a zaujímavostí o niektorých hráčoch a budeme to konzultovať počas najbližších týždňov.

Všetci by chceli urobiť výmenu, aby sa dostali na vyššie miesto na drafte, až kým si to nerozmyslia a budú mať minimálny záujem vyjednávať. Zistíte to až na mieste. Žiadny tím by neprišiel s výmenou, ktorá by zahŕňala aj posun na nižšie priečky pred samotným štartom draftu. Stále máme dostatok času. Ostatné tímy ho využijú rovnakým spôsobom ako my, naštudujú si hráčov a vyberú si z nich najvhodnejších kandidátov. Na Draft Combine neboli prítomní všetci hráči, takže prebehnú ďalšie rozhovory, ktoré majú veľký vplyv pri rozhodovaní. Máme však v hľadáčiku pár hráčov, ale veci sa môžu ľahko zmeniť.


zdroj: NHL.com

zdroj obrázku: NHL.com

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …