Peklo / Hlavní zprávy / Hall má Hartovu trofej, Boyle vyhrál Mastertona! Oceněni byli i další

Hall má Hartovu trofej, Boyle vyhrál Mastertona! Oceněni byli i další

NHL Awards – večer, kdy jsou předávány individuální ceny těm nejlepším z nejlepších. Ďáblové jich v poslední době moc neposbírali, o to více si mohou vážit toho, co se stalo dnes v noci. Odnesli si totiž jednu z nejcennějších individuálních trofejí…

Jde o Hartovu trofej (Hart Trophy). Ta je udělována hráči, který byl pro svůj tým nejužitečnější. A to byl podle mnohých odborníků Taylor Hall. V 76 zápasech základní části dal 39 branek a na dalších 54 přihrál, posbíral tak neskutečných 93 bodů. Druhý nejproduktivnější Ďábel, Nico Hischier, jich měl o 41 méně. Ano, o čtyřicet jedna!

Stal se prvním hráčem v historii New Jersey Devils, kdo tuto cenu získal. V hlasování obdržel 1 264 bodů, druhý Nathan MacKinnon jich dostal 1 194 a třetí Anže Kopitar 551. „Největší podíl na mé výhře mělo číslo 13 v našem týmu (Nico Hischier) a důvěra, kterou do mě vložili Ray Shero s Johnem Hynesem,“ poděkoval Taylor Hall. „Chtěl bych všem fanouškům Devils poděkovat za předešlé sezony. Je čest hrát před vámi všemi,“ dodal skromný chlapík.

Trofej Billa Mastertona, která je udělována hráči, který spojuje své mistrovství s příkladnou oddaností a věrností hokeji, si odnesl Brian Boyle. Ten se musel vypořádat s bojem s rakovinou, aby mohl nadále hrát hokej. Dokázal to, a pomáhal Ďáblům do prvního play off po šesti letech. Před 18 lety si tuto trofej odnesl třeba takový Ken Daneyko.

„V srdci si toho hluboce vážím, je to něco obrovského,“ neskrýval svou radost přímo na pódiu. „Gratuluji Brianovi a celé jeho rodině! Nemohli vybrat nikoho lepšího,“ vzkázal mu spoluhráč Stefan Noesen. „Brian a jeho rodina si to moc zaslouží,“ dodal Keith Kinkaid.

„Celý rok mi hrozně otevřel oči. Viděl jsem, jak obrovskou podporu všude mám, jak za to mohu být vděčný. Je to něco neuvěřitelného,“ váží si Brian Boyle podpory všech hráčů, zaměstnanců ale i fanoušků.

Do All-Star týmu sezony se dostal i Taylor Hall. Byl tam zvolen vedle Pekky Rinneho (Nashville), Victora Hedmana (Tampa Bay), Drewa Doughtyho (Los Angeles), Nikity Kučerova (Tampa Bay) a Connora McDavida (Edmonton).

Do nejlepšího týmu nováčků byl zvolen obránce Will Butcher. Společně s ním se zde objevili Juuse Saros (Nashville), Charlie McAvoy (Boston), Clayton Keller (Arizona), Brock Boeser (Vancouver) a Mathew Barzal (NY Islanders).

V pořadí Calder Trophy, tedy nejlepších nováčků, se v první desítce umístili dva Ďáblové. Na sedmém místě byl Nico Hischier se 111 body, na deváté pozici skončil Will Butcher se 37 body. Absolutním vítězem se stal Mathew Barzal z New York Islanders.

Trenér John Hynes skončil v hlasování o majitele Jack Adams Trophy (kouč roku) na šesté pozici s 39 body, za sebou nechal třeba bývalého trenéra Devils Petera DeBoera. Ocenění zcela suverénně vyhrál Gerard Gallant z týmu nováčka Vegas Golden Knights.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …