Peklo / Hlavní zprávy / Soupiska na nováčkovský kemp odhalena. Kdo všechno dorazí?

Soupiska na nováčkovský kemp odhalena. Kdo všechno dorazí?

Od 10. července do 14. července se trenérům poprvé ukáže hned několik nováčků. Na tzv. development campu, který se bude konat opět v RWJ Barnabas Health Hockey House (tréninková hala), nebudou chybět všichni z letošního draftu a také několik hráčů na zkoušku.

Hráči na nováčkovském kempu 2018

B – Mackenzie Blackwood
Volba Devils ve druhém kole draftu 2015 působí v organizaci již dva roky. Blackwood v minulé sezoně odchytal 5 duelů v ECHL (92% úspěšnost zákroků) a 32 duelů v AHL (88,2% úspěšnost zákroků). V NHL se dosud představil pouze na střídačce jako náhradní gólman, do zápasu účastník mistrovství světa U20 ze sezony 2015/2016 zatím nezasáhl.

B – Cam Johnson
Johnson až do závěru uplynulého ročníku působil na univerzitě v Severní Dakotě, mezi profesionály poprvé nahlédl v AHL v dresu Binghamtonu, kde nastoupil do tří utkání. Nyní ho čeká první ročník, který na tomto poli zahájí, organizace si od něj slibuje stabilitu v AHL.

B – Akira Schmid
Osmnáctiletého talenta draftovali Ďáblové letos v pátém kole na 136. pozici. Švýcarský mládežnický reprezentant působil v týmech Langnau, kde už od 16 let trénuje s kategorií U20. Profesionální debut si odbyl v této sezoně v dresu regionálního týmu EHC Thun, pár tréninků absolvoval také s týmem z nejvyšší švýcarské ligy SCL Tigers.

B – Gilles Senn
Jeho o čtyři roky starší krajan už má zkušeností značně více. V profesionálním hokeji se plně pohybuje od sezony 2014/2015, kdy působí ve slavném Davosu. Vydařila se mu především letošní sezona, v níž se jeho úspěšnost zákorků vyšplhala nad 90 %. I proto byl nominován na mistrovství světa dospělých, kde však nenastoupil. Nyní zabojuje o šanci v zámoří.


O – Michael Kim
Třiadvacetiletého beka Ďáblové nedraftovali, byl pozván tzv. do počtu a na zkoušku. Rodák z Toronta působil na univerzitě v Bostonu, kde navíc v ročníku 2017/2018 zastával funkci kapitána. Celkově v lize NCAA odehrál 101 zápasů, dal 11 branek a přidal 36 asistencí. Nyní se může ukázat před trenéry z NHL a z AHL.

O – Ty Smith
Letošní celková sedmnáctá volba (a první u Ďáblů) v kempu pochopitelně nemůže chybět. Smith, jehož některé renomované servery předpovídaly na umístění v nejlepší desítce, je svou hrou přirovnáván k hráčům jako jsou Scott Niedermayer či Drew Doughty. V této sezoně posbíral ve WHL 73 bodů v 69 zápasech, 7 z nich pak stihl v jednom zápase! Obdržel trofej Daryla K. Seamana pro hráče, který nejlépe skloubí studijní a sportovní výsledky.

O – Reilly Walsh
Amerického obránce draftovalo New Jersey vloni ve třetím kole na 81. pozici. Walsh během této sezony udělal velký herní progres, začal hrát za univerzitní tým na Harvardu a ve 33 zápasech nasbíral 20 bodů (7+13). Na univerzitě by měl ještě zůstat, nyní má však možnost zapůsobit na trenéry a získat si dobré renomé již na startu své kariéry.

O – Xavier Bernard
Bernarda draftovali Devils letos na svém druhém místě, celkově byl 110. V této sezoně odehrál v QMJHL za Drummondville 66 zápasů s bilancí 11+24, mezi nejlepší v lize se pak zařadil ve statistice plus/mínus s +35. Tvrdý bek je zároveň skvělým a rychlým bruslařem – souboje o puk jsou jeho.

O – Tariq Hammond
24 let starý Kanaďan nebyl draftován a ani nemá smlouvu s New Jersey, ovšem po dostudování univerzity v Denveru na konci minulé sezony zamířil do Binghamtonu, kde stihl odehrát pět utkání. Měl by zde působit i v příštím ročníku, nyní si zkusí vybojovat NHL smlouvu.

O – Colton White
Od volby ve 4. kole draftu 2015 si tým skautů Devils hodně slibuje. Po čtyřech vydařených letech v OHL ho v minulé sezoně čekal start profesionální kariéry. Naskočil do 11 duelů v ECHL (2+2) a do 47 zápasů v AHL (2+7). Svou hru chce zlepšit, šanci zapůsobit dostává již nyní na nováčkovském kempu.

O – Jérémy Groleau
Groleau je osmnáctiletý nedraftovaný bek, který má z sebou tři sezony v dresu Chicoutimi Saguenéens v QMJHL. Celkově zde odehrál 164 zápasů s bilancí 8+23. Jedná se spíše o defenzivního beka, který však díky svým parametrům dobře bruslí a může podpořit i ofenzivu.

O – Colby Sissons
Na tohoto beka je mnoho fanoušků i členů organizace natěšeno. Sissons má za sebou totiž výjimečnou sezonu ve WHL za tým Swift Current Broncos, když v 72 zápasech základní části vstřelil 13 branek a přidal neskutečných 58 asistencí. V play off vše pokračovalo s 23 body získanými ve 26 zápasech, není tedy divu, že spolu s týmem celou soutěž ovládl a dostal se na Memorial Cup. Tam ve 3 zápasech získal 4 body (1+3). Skvělá sezona, nyní nastává přechod k profesionálům.

O – Bobo Carpenter
Syn bývalého Ďábla Bobbyho Carpentera přichází na zkoušku, nebyl draftovaný a New Jersey nijak nepatří. Momentálně studuje bostonskou univerzitu, kde by měl od příští sezony dělat kapitána. V té poslední ve funkci asistenta kapitána nasbíral 35 bodů za 20 branek a 15 asistencí ve 40 zápasech. Nejlepší střelec USHL ze sezony 2014/2015 bude mít velkou motivaci se ukázat.

O – Jocktan Chainey
Osmnáctiletý kanadský bek byl Devils vybrán v sedmém kole draftu 2017 po vydařené účasti na MS U18. Třetím rokem hraje v QMJHL, tento ročník byl z jeho pohledu nejvydařenější, v 66 zápasech totiž získal 40 bodů (7+33). V příští sezoně by měl ve svém růstu v Halifaxu Mooseheads pokračovat, pakliže výjimečně nezaujme.

O – Jérémy Davies
Davies byl taktéž draftován v sedmém kole, ovšem o rok dříve. Jednadvacetiletý Kanaďan má za sebou dva ročníky na Severovýchodní univerzitě, kde by měl působit i v následující sezoně. Davies reprezentoval tým Kanady na letošním Spengler Cupu. V lize NCAA získal v této sezoně 35 bodů ve 36 zápasech, což je velice slušný počin.


Ú – Max Veronneau
22letý nedraftovaný kanadský útočník strávil poslední tři ročníky na univerzitě v Princetonu, kde si počínal velice dobře. S týmem uplynulou sezonu vyhrál, navíc se dostal i do all-star týmu. Ve 36 zápasech totiž zaznamenal 55 bodů (17+38)! Veronneau má šanci vybojovat si kontrakt mezi dospělými.

Ú – Michael McLeod
Volbu Devils v prvním kole draftu roku 2016 čeká třetí účast na nováčkovském kempu. Poslední dva roky působil v týmu Mississaugy v OHL jako kapitán, na konci sezony 2017/2018 začal hrát v AHL za Binghamton. Ve svých prvních šesti profesionálních zápasech získal jednu asistenci. Podruhé za sebou se také účastnil mistrovství světa U20. McLeod bude chtít jistě zabojovat o první tým.

Ú – Nathan Bastian
McLeodův bývalý spoluhráč a velký kamarád už má za sebou první profesionální sezonu, celý ročník 2017/2018 odehrál totiž v AHL v dresu Binghamtonu. V 68 zápasech vstřelil 10 branek a přidal 8 asistencí. Bastian ví, že na své hře musí hodně zapracovat. Čeká ho důležitý kemp.

Ú – Blake Speers
Speerse jsme již v NHL měli možnost vidět, a to ve třech zápasech na startu sezony 2016/2017, než zamířil zpět do OHL. Posléze se účastnil i MS U20. Poslední ročník odehrál celý v Binghamtonu v AHL, na své konto zapsal 19 bodů (12+7) v 62 zápasech. V organizaci věří, že výkony 21letého forvarda pouze porostou.

Ú – John Quenneville
Volbu v závěru prvního kola draftu 2014 čeká účast již na pátém nováčkovském kempu! Quenneville si vyzkoušel 14 zápasů v NHL, dal v nich 1 gól a na 3 přihrál. V minulém ročníku nastoupil vedle dvou zápasů v nejlepší lize světa také do 43 zápasů v AHL, dal v nich 14 branek a přidal 20 asistencí. Quenneville bude mít letos platný poslední rok nováčkovské smlouvy, je tedy v jeho zájmu se ukázat v co nejlepším světle.

Ú – Joey Anderson
Americký talentovaný útočník vstupuje mezi profesionály po letech na univerzitě. Má za sebou také dvě účasti na MS U20, dařilo se mu především na tom posledním, kde v 7 zápasech získal 7 bodů za 4 góly a 3 asistence. A to v roli kapitána. Anderson dostává možnost zabojovat o NHL, pokud by to nevyšlo, bude moci v této snaze pokračovat v AHL za Binghamton.

Ú – Brett Seney
Seney byl před třemi lety draftován v šestém kole, po dostudování Merrimack College už začal hrát v AHL za Binghamton, kde ve 12 zápasech získal 8 bodů (3+5). První zápasy mezi profesionály se mu tak poměrně povedly, nyní musí ve svém progresu pokračovat.

Ú – Brandon Gignac
Celkově osmdesátá volba draftu 2016 si debut v AHL odbyl v sezoně 2016/2017. V posledním ročníku odehrál za Binghamton 21 zápasů, dal 2 branky a přidal 1 asistenci. Úplně dobrá sezona to tedy v jeho podání nebyla, uvidíme, jak na tom bude letos.

Ú – Jesper Boqvist
Boqvist byl vloni draftovaný ve druhém kole na 36. pozici. Talentovaný švédský forvard, kterého jsme mohli v sezoně 2017/2018 vidět skórovat na MS U20, odehrál už celkově 47 zápasů v SHL s bilancí 3+17. K tomu nastoupil také do 20 utkání play off nejvyšší švédské ligy. Vše v dresu Brynäs IF. Boqvist se pokusí zabojovat o přechod do zámoří.

Ú – Jegor Šarangovič
Dvacetiletý rodák z Minsku odehrál celou uplynulou sezonu v KHL, ve 47 zápasech vstřelil 4 góly a na dalších 8 přihrál. Má za sebou dvě účasti na mistrovství světa dospělých, zároveň si také třikrát zahrál na MS U20. Držitel ocenění Nováček týdne v KHL zaujal hlavně na letošním světovém šampionátu, kdy byl herně jedním z nejlepších v týmu Běloruska. Zaujme a začne hrát v USA?

Ú – Mitchell Hoelscher
Velký dříč byl stejně jako Šarangovič draftován letos – celkově na 172. pozici. Hoelscher odehrál tuto sezonu v OHL v týmu Ottawa 67’s, kde symbolicky nastoupil do 67 zápasů. Dal 10 branek a přidal 18 asistencí. Jeho výkony šly rapidně nahoru hlavně ve druhé polovině ročníku.

Ú – Fabian Zetterlund
Švédský křídelník byl vybrán ve třetím kole loňského draftu. Forvard Färjestadu má za sebou účasti na MS U18 i MS U20. V ročníku 2017/2018 nastoupil ve Färjestadu do 35 zápasů, dal 3 góly a přidal 4 asistence. V 18 letech začíná hrát pravidelně nejvyšší švédskou ligu, což je pro jeho progres výborné.

Ú – Eetu Päkkilä
Osmnáctiletý křídelník původem z Oulu působí již od 17 let v kategorii U20 tamního Kärpätu, v této sezoně si také odbyl debut za dospělý tým. Päkkilä byl v říjnu 2017 vyhlášen nejlepším hráčem juniorské ligy. Ve Finsku velice pravděpodobně zůstane, musí ještě posílit a posbírat potřebné zkušenosti.

Ú – Marián Studenič
Slovenský útočník má za sebou velmi vydařenou sezonu. S Hamiltonem vyhrál OHL, když si sám v 62 zápasech základní části připsal 48 bodů (20+28). V play off pak bodoval 15krát ve 21 zápasech, na následném Memorial Cupu vstřelil dvě branky. Studenič nyní bude přecházet do profesionálního zámořského hokeje a nejen slovenští fanoušci Ďáblů mu budou držet palce, aby to zvládl.

Ú – John Edwardh
23leté pravé křídlo je v organizaci Devils od závěru uplynulé sezony, kdy se po dostudování UMass-Lowell dostal do Adirondacku v ECHL. Následoval jeden zápas v AHL za Binghamton (ve kterém Edwardh bodoval asistencí), s nímž posléze podepsal smlouvu. Nyní se rodák z Calgary pokusí zabojovat o NHL smlouvu.

Ú – Aarne Talvitie
Finský forvard má v plánu přechod do zámoří. Loňská volba v šestém kole nastupovala ve Finsku v mládežnických kategoriích za Espoo Blues. Především poslední sezona se mu v roli kapitána vydařila – 58 bodů ve 41 zápasech (34+24). Získal ceny Teemua Selänneho pro nejlepšího hráče finské juniorské ligy a Kariho Jalonena pro nejproduktivnějšího hráče finské juniorské ligy. Od příštího ročníku by měl nastupovat na univerzitě Penn State.

Ú – Maxim Andrejev
Synovec Sergeje Brylina hraje v zámoří již tři roky. Začal v New York Bobcats v EHL, pokračoval v New Jersey Junior Titans v NAHL a poslední sezonu odehrál za Central Illinois Flying Aces v USHL. Nyní by měl rodák z Moskvy nastoupit na univerzitu Cornell, kde bude hrát v NCAA.

Ú – Ryan Schmelzer
Jedním z nejstarších hráčů na kempu bude Ryan Schmelzer, který nebyl draftovaný. Po dostudování Canisius College, kde působil rok jako kapitán, zaujal v ECHL. Za Adirondack v závěru poslední sezony nastoupil do 7 zápasů a připsal si i stejný počet bodů (2+5). Podepsal tedy AHL kontrakt s Binghamtonem.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …