Peklo / Hlavní zprávy / V týmu se uvolňují místa pro prospekty, kteří cítí šanci

V týmu se uvolňují místa pro prospekty, kteří cítí šanci

Mezi některými fanoušky panuje kvůli nepříliš velké aktivitě na trhu volných hráčů panika. Zbytečná. Ano, v týmu se sice odchodem hráčů jako jsou Michael Grabner, Patrick Maroon a Brian Gibbons uvolňují místa, to ovšem neznamená, že musí být nahrazena volnými hráči.

Práce Raye Shera nebyla směřována na trh volných hráčů 2018. Práce Raye Shera byla směřována na dlouhodobou vizi, proces, kde nejdůležitější kroky jsou při draftu či výměnách hráčů. A tím, že se uvolňují místa, dostávají šanci prospekti. Ti, které draftoval Sherův tým skautů. V následujících sezonách se ukáže, jak kvalitní odvedli práci.

Velký potenciál vidí Ďáblové v americkém forvardovi Joeym Andersonovi. „Vedení už nám říkalo, že se na soupisce uvolnila místa. Nyní je to na nás. Do týmu se dostane ten, kdo bude připravený,“ uvědomuje si Anderson.

„Myslím si osobně, že se zlepšuji. Chci ukázat, že to tak je. Až bude v září hlavní kemp, tak budu muset být ještě lepší. Chci, aby viděli, že to všechno myslím vážně,“ slibuje Anderson, že ze sebe vydá to nejlepší.

Od té doby, co se John Hynes stal trenérem New Jersey (rok 2015), dostávali prospekti mnoho šancí. Blake Speers odehrál v 19 letech před dvěma roky některá utkání, Jesper Bratt byl v týmu celou uplynulou sezonu, a to šlo o hráče draftovaného v šestém kole! Zkrátka, když se na kempu ukážeš dobře, dostaneš šanci. Prostor v týmu je.

O další šanci může zabojovat i John Quenneville. „Je to kemp hráčů NHL, takže ať už to jsou hráči pod smlouvou nebo bez smlouvy, všichni bojují o své místo. Tak to bylo vždycky, prostě se sejde strašně hladových hráčů. Několik z nich se mnou hrálo v minulé sezoně v Binghamtonu,“ říká útočník, který se účastní již pátého kempu nováčků.

Prozatím jeho vývoj nebyl tak rychlý, jak si management představoval. V čem se tedy Quenneville musí zlepšit? „Pracuji na své fyzičce a síle,“ odpovídá sám. „Jako každé léto se toho snažíte hodně změnit, samozřejmě k lepšímu. Zaměřuji se i na bruslení, střelbě a všech ofenzivních taktikách. Pracuji prostě na všem, ale tak to mají všichni,“ dodává.

Jak jsme zmiňovali na začátku – i když Ďáblové na letošním trhu získali pouze čtveřici hokejistů, se kterými se počítá na pomezí AHL/NHL (Gabriel, Ramage, Gryba, Jakovlev), není třeba panikařit. Proč kritizovat vynikajícího manažera, který se prokázal několika skvělými kroky? Draftoval kvalitní prospekty, udělal super-výhodné trejdy… Trpělivost, dámy a pánové :-)

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …