Peklo / Sezona 2018/2019 / Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.

Team Stevens se na startu turnaje potýkal s menším problémem. Brankář Cam Johnson onemocněl, a tak musel do branky backup goalie Gary Biggs. I přes tento problém se mladíci dostali do finále, v týmu zářili hlavně Michael McLeod a Joey Anderson. Ve finále ovšem prohráli s týmem Eliáš 2:8.

Ten měl ve svých řadách sedmnáctku letošního draftu a nadějného ofenzivního beka Tya Smithe, který zatím předvádí skvělé výkony a trenéři si jej chválí. Právě hráč s číslem 48 na zádech přijal trofej od Kena Daneyka, legendy Devils a aktuálně komentátora stanice MSG+.

Součástí vítězného týmu byl také švédský centr Fabian Zetterlund, jenž byl draftován ve třetím kole roku 2017 a aktuálně absolvuje druhý kemp v řadě. „Jsem nadšený, že tu mohu být a vidět, co mě Devils mohou naučit. Dřu tvrdě každý den a je to zábava,“ pronesl stále osmnáctiletý rodák z Karlstadu, jenž v posledním ročníku hrál za Färjestad a kde by měl pokračovat i v letošním ročníku.

Oči se upíraly na Tya Smitha, který je volbou Devils v prvním kole letošního draftu. Na Development kempu zatím září. „Rozhodně si myslím, že hra v NHL se posouvá směrem k rychlosti a dobrému bruslení. Devils hrají rychle. Tohle jsou body, které k mojí hře patří. Věřím, že do týmu zapadnu, pokud dostanu příležitost,“ odpovídal sebevědomě na otázky Mikea Morrealeho.

Smith se v poslední sezóně stal druhým nejproduktivnějším bekem WHL (73 bodů, 69 utkání). Zároveň byl se sedmadvaceti body druhým nejproduktivnějším hráčem týmu (Spokane Chiefs) v přesilových hrách. „Hokejové IQ, bruslení a přihrávky jsou mými největšími přednostmi,“ zhodnotil své výhody kanadský bek.

Ofenzivní bek patřící New Jersey byl zároveň pozván do Kamloops, kde se v termínu mezi 28. červencem a 4. srpnem uskuteční World Junior Summer Showcase. Zde hráči bojují o místo v národním týmu do dvaceti let na juniorský šampionát. „Pozvánka je skvělá a těším se. Tohle je první krok,“ hodnotil nominaci rodák z Lloydminsteru.

Team Brodeur: Perrone – Kim, Walsh, Bernard – Speers, Boqvist, Hoelscher, Andreev
Team Eliáš: Schmid – Smith, Groleau, Sissons – Veronneau, Seney, Zetterlund, Talvitie
Team Niedermayer: Senn – Hammond, Davies – Bastian, Quenneville, Šarangovič, Päkillä, Carpenter
Team Stevens: Johnson (Biggs) – White, Chainey – McLeod, Anderson, Studenič, Edwardh, Schmelzer

Ty Smith s pohárem pro vítěze turnaje 3 na 3

Development kempu přihlíží také hvězdy Devils. Zleva: Andy Greene, Cory Schneider a Kyle Palmieri

Komentáře

Čtěte také

Zkušenosti, které získám na MS, mi pomohou i v New Jersey, věří John Hynes

John Hynes míří na třetí akci se seniorským národním týmem USA. Po mistrovství světa v roce 2016 a Světovém poháru v další sezoně zaujme letos roli asistenta kouče Jeffa Blashilla na šampionátu na Slovensku. Ačkoliv by pochopitelně vedl raději Ďábly v boji za Stanley Cupem, je ze šance být opět na MS nadšený. „Ta příležitost …