Peklo / Sezona 2018/2019 / Syn legendy Devils plný úžasných příhod bojuje o místo v týmu

Syn legendy Devils plný úžasných příhod bojuje o místo v týmu

Tréninkového kempu New Jersey Devils se zúčastnil také Bobo Carpenter. Syn Bobbyho Carpentera, jenž vyhrál s Devils všechny Stanley Cupy v historii týmu. Jednadvacetiletý borec popisuje zážitky po výhře v roce 2003 i popisuje svou budoucí cestu.

Když bylo mladému Bobovi Carpenterovi sedm let, vyhráli Devils Stanley Cup a on společně s rodinou slavil titul na ledě legendární Meadowlands Arény, která je známá také jako Continental Airlines Aréna. Mladý Bobo se na žádné fotce se Stanley Cupem nesmál, osobně věří, že tento fakt jednou změní.

„Stále si na ten moment vzpomínám. Přichází každou chvilku,“ vzpomíná jednadvacetiletý útočník, jenž letos hrál za Bostonskou univerzitu. „Poté, co se vyhrál Stanley Cup, jsem byl s tátou v kanceláři trenéra Pata Burnse. Seděl jsem v jeho křesle, otáčím se a říkám: Fajn, kdy je další kolo?“

„Pat Burns se nikdy nesmál takhle intenzivně a můj táta tento příběh vždycky vypráví. Byli velice blízkými přáteli,“ vzpomíná americký křídelník či centr na úsměvný moment z dětství.

Carpenter senior naznačoval, že zmatek v hlavě jeho syna byl z cestování mezi New Jersey a Anaheimem. Obě Bobbyho děti, Bobo a Alex se mohli zúčastnit každého utkání. A když byla jejich matka Julie příliš unavená, aby se vydala ze svého domu v Albany, byl nápomocen brankář Devils Martin Brodeur, jenž vše zařídil.

Bobby Carpenter, legenda Devils a nynější kouč čínského celku z KHL, Kunlunu Red Star má ještě lepší příběh se svým synem. Marty Brodeur v šestém utkání pustil pět branek v Anaheimu a série šla do nejúžasnějšího vyvrcholení sezony. Brodeura v brance vystřídal Corey Schwab, jenž si často s dětmi Carpenterovi hrával. Utkání dochytal a Devils padli 2:5.

„Pat Burns říká: Hele, tvoje rodina se blíží. Bobby Carpenter reaguje: Ale ne, nesmí být blízko nás. Louovi (Lamoriellovi) se to líbit nebude. Sakra, podívej se na něj, on se směje! Lou nás zabije. Na to reaguje legendární GM Devils: Proč se smějete? Prohráli jsme,“ nahazuje další příběh Carpenter, jenž oslavil před pár dny narozeniny.

„Sedmiletý Bobbo reaguje: Jo, já vím, ale Schwabby má shutout.“

V tento okamžik Lamoriello a zbytek týmu zapomněl na výkon Martina Brodeura a uvědomil si, že není konec světa. Prostě Martymu nevyšlo utkání. Bobby naznačil, že jim sedmiletý borec dal jiný pohled na věc, potřebný pohled. Devils v sedmém utkání porazili Mighty Ducks 3:0 a slavili třetí Stanley Cup.

Výsledek obrázku pro Bobo Carpenter

Bobo Carpenter byl pozván na kemp New Jersey Devils i New Yorku Islanders (Kde vládne Lou Lamoriello). Jednadvacetilý borec hrál v posledním roce v NCAA za Boston Uni, stal se nejlepším střelcem (20 branek) a byl asistentem kapitána.

„Oba celky (Devils i Islanders) hledají dříče. Myslím si, že to tak je v celé lize. Devils se mě dotkli kvůli bratrství v týmu, což je opravdu všechno pro mě. Každý večer jdete do války. Takhle se mi to líbí,“ chválil náladu a filozofii v organizaci syn legendy New Jersey Devils.

Otec Bobby Carpenter hrál v New Jersey celkem šest (1993-1999). Byl součástí prvního Stanley Cupu ve zkrácené sezóně. Pohár v roce 2000 a 2003 vyhrál jako asistent trenéra. „Zkouška v New Jersey je speciální. Lehce divné je to, když vidím všude po stěnách fotky se mnou,“ pokračuje borec, jenž vyrostl v Massachusetts. „Chtěl bych jít v tátovo stopách a doufám, že bych mohl vyhrát nějaké Stanley Cupy, čímž bych mu splatil laskavost, kterou pro mě obětoval,“ směřoval svá slova ke svému otci.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …