Peklo / Hlavní zprávy / Kdo uspěje v tréninkovém kempu a zajístí si NHL?

Kdo uspěje v tréninkovém kempu a zajístí si NHL?

Ray Shero jako generální manažer New Jersey Devils se již několikátou sezonu snaží o vybudování stabilního týmu. Tento plán byl demonstrován minulý týden v průběhu nováčkovského kempu Devils. Poté, co Ďáblové zůstali pozadu v podepisování volných hráčů na trhu, bude organizace počítat s některými z nováčků a pokusí se je nasadit rovnou do hlavního týmu. Zde je šest hráčů, kteří se v září budou snažit o to, aby mohli hrát nejvyšší hokejovou ligu, NHL.

John Quenneville (útočník)

Volba Devils v prvním kole draftu 2014, Quenneville, letos potvrdil, že to byl jeho pravděpodobně poslední novačkovský kemp. V roce 2017 nováčkovský kemp vynechal a měl by být vedoucím kandidátem v tréninkovém kempu, který by mu zajistil místo v hlavním týmu. Po loňské sezoně plné zklamání, i kvůli zraněním, Quenneville tohle léto tvrdě dřel a je to na něm hodně vidět.

„Určitě pracuji na mé kondici a na mé fyzičce,“ řekl Quenneville. „Každé léto celkově přestavíte svůj tréninkový plán. Pracuji na svém bruslení, střelbě a na mé ofenzivní taktice. Pracuji prostě na všem. Každý hráč na tom musí pracovat.“

I přes to, že odehrál jen 43 zápasů, získal Quenneville v sezóně 2017-18 celkem 34 bodů (včetně 26 primárních bodů) za Binghamton Devils (AHL). To by ho dostalo až na 60 bodů v plné 76zápasové sezóně v AHL. Není pochyb o tom, že Ďáblové by mohli využít jiného hráče s útočnou schopností, a Quenneville má úžasný cit pro hru. Pokud se mu podaří tréninkový kemp a odehraje dobře předsezónní zápasy, měl by být schopen v říjnu do NHL vstoupit.

Michael McLeod (útočník)

Dvanáctá celková volba v roce 2016, Michael McLeod, zahájí svou první plnou sezónu v září. V ročníku 2017-18 byl trochu omezen kvůli zranění (roztrhaný meniskus), které si přivodil ještě před sezónou. Jakmile se vrátil do Mississaugy (OHL), dosáhl 44 bodů v 38 zápasech. Konec sezóny odehrál v Binghamton Devils, kde si připsal jednu asistenci v šesti utkáních.

Po odehrání sezóny v OHL, kam musel jako mladík, by McLeod mohl mít motivaci díky odehraným zápasům v AHL. Ďáblové mají kvalitní centry jako Nico Hischier, Pavel Zacha a Travis Zajac. McLeod bude mít šanci se prosadit, ale také může začít jako pravé křídlo. Ďáblové tam potřebují kvalitní hráče a s McLeodem by mohli jen získat.

Ty Smith (obránce)

Smith byl před měsícem draftován v prvním kole, ale byl jedním z nejpůsobivějších nováčků minulý týden na kempu. Mladý obránce ukázal svou bruslařskou schopnost, stejně jako v přesném rozhodování při hře s pukem. Testování nových tváří uzavřel hattrickem v zápase červených proti bílým.

Tým by mohl poskládat obranu s levákem, jako je Ty Smith. Pokud se Will Butcher přesune o jeden pár nahoru, Devils by mohli Smithe použít stejně jako Butchera v minulé sezóně. Ten byl nasazován v útočných situacích a držen mimo oslabení, což by hodně prospělo Smithovi.

Kanadský rodák si bude muset získat své místo na seznamu Devils. Ještě je před námi dlouhá cesta před úvodním utkání nové sezóny, takže není potřeba spěchat. Na kempu nováčků se předvedl v tom nejlepším světle a pokud by se mu zadařilo i na tréninkovém kempu a v přípravných zápasech, bude mít pravděpodobně cestu do NHL otevřenou. Přinejmenším, Devils by mu mohli dát devět zápasů za hlavní tým, než ho vrátí zpět do Spokane hrající WHL.

Joey Anderson (pravé křídlo)

Anderson vytvořil impozantní stopu za své působení v organizaci. Na jaře získal národní titul s týmem University of Minnesota-Duluth hrající NCAA, kde odehrál 75 zápasů se ziskem 64 bodů. Také má zlaté a bronzové medaile z juniorských světových šampionátů s týmem USA z ročníků 2016-17 a 2017-18.

Devils mají na pravém křídle jedno nebo dvě místa, což by mělo dát Andersonovi dobrou šanci se dostat na soupisku. Joey umí hrát jak centra, tak křídlo, což je něco, co na svých hráčích hledá trenér Devils John Hynes. Pokud se Anderson nedostane do základní sestavy pro zahajovací zápas sezóny, nemělo by trvat příliš dlouho, než ho uvidíme v NHL.

Brett Seney (levé křídlo)

Seney tolik nezáří jako Smith, McLeod a Quenneville. Nicméně to neznamená, že byste se na něj neměli zaměřit. Volba šestého kola draftu v roce 2015 ukončila kariéru v NCAA se 115 body ve 139 zápasech za tým Merrimacké university. Poté, co Brett v březnu podepsal nováčkovskou smlouvu, nastoupil do Binghamtonu Devils (AHL), kde získal osm bodů ve 12 zápasech.

Ne příliš velký hráč, vynahradí svůj handicap silnými bruslařskými schopnostmi. Devils mají na levém křídle velmi silné hráče, Taylor Hall, Marcus Johansson, Blake Coleman a Miles Wood jsou jistotou. To by mohlo donutit Seneyho, aby hrál na postech, kde mají Devils mezery. Na nováčkovském kempu byl hodně vidět a pravděpodobně o něm uslyšíme během přípravných zápasů. Seney může být černý kůň pro zahajovací zápas, ale může to být zaké první volba Ďáblů z AHL, pokud se zraní jeden či dva hráči. Nemělo by být překvapením, že ho někdy v sezóně 2018-19 uvidíme v NHL.

Blake Speers (pravé křídlo)

Ve třetím kole v roce 2015 si jej vyhlédli skauti Devils. Účastnil se tréninkového kempu v roce 2016 a hrál ve třech zápasech před návratem do OHL. Má zkušenosti s juniorským mistrovstvím světa, kde získal stříbrnou medaili s Kanadou v sezóně 2016-17.

Navzdory obdivu se Speers v první sezoně v Binghamtonu dostal jen na 19 bodů v 62 zápasech. Přiznal se trenéru Binghamtonu Rickovi Kowalskymu, že přechod z OHL do AHL byl mnohem těžší, než očekával. „První věc, kterou mi řekl: Neměl jsem ponětí, jak těžká je tato liga,“ řekl Kowalsky. „Doslova jsem si myslel, že přijdu do AHL, dva týdny nebo měsíc tu pobudu a pak budu NHL hráč.“

Speers se dobře představil na nováčkovském kempu a bude se jistě hodně snažit o místo na soupisce. Nemusí být elitní útočník, ale může poskytnout podporu jako záložní pravé křídlo. Speers, spolu s Quennevillem, Andersonem, McLeodem a Seneyem, se budou snažit o omezené množství příležitostí postupovat vpřed. Pokud se jim podaří vše překonat, získají si své místo na soupisce pro úvodní zápas.

A jak vidíte šance nových tváří vy?

zdroj: NHL.com, thehockeywiters.com, twitter.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …