Peklo / Hlavní zprávy / Trenér John Hynes už má nové asistenty!

Trenér John Hynes už má nové asistenty!

Trenérský štáb Johna Hynese po odchodu Warda a Clowea rozšiřují noví členové. K dosavadnímu asistentovi trenéra Alainu Nasreddineovi a koučovi brankářů Rolandu Melansonovi se připojují Mike Grier s Rickem Kowalskym. Pojďme si je lehce představit…

RICK KOWALSKY

46letý trenér působil celkem osm let jako hlavní kouč farmy New Jersey (Albany, později Binghamtonu). V sezoně 2015/2016, kdy dovedl tým ke 46 vítězstvím a 102 bodům, získal ocenění pro nejlepšího trenéra AHL. Celkově v AHL zaznamenal bilanci 281 výher, 249 porážek a 82 proher v prodloužení či na nájezdy.

Svou trenérskou kariéru započal v ECHL v sezoně 2006/2007, čtyři sezony působil jako lodivod střídačky týmu Trentonu, kde v roce 2009 získal cenu Johna Brophyho pro nejlepšího kouče ligy. Jako hráč pak nastupoval také v AHL či v ECHL.

Rick Kowalsky má se svou ženou Debbie tři děti – Dylana, Syndey a Ryana.

„Rick si tuto šanci zaslouží, pro náš tým bude velkou posilou,“ věří John Hynes. „Máme spolu skvělý vztah, který jsme si vybudovali za poslední tři roky. Ve výchově našich mladých hráčů odváděl skvělou práci. Rick je nadšený trenér, který tvrdě dře, skvěle komunikuje a je to výborný taktik. Pro hru má velký cit,“ pokračuje Hynes ve chvále.

Po dlouhé práci s farmou v AHL si tuto velkou šanci zasloužil. V Binghamtonu tak nyní budou hledat nového trenéra.

MIKE GRIER

Novým členem organizace se pak stal Mike Grier. Rodák z amerického Detroitu má na kontě 1 060 odehraných zápasů v NHL, kde působil v Edmontonu, Washingtonu, Buffalu a San Jose. Svou hráčskou kariéru ukončil 1. prosince 2011.

Hráč tmavé pleti reprezentoval USA na mistrovství světa 2004 v České republice, kde s týmem vybojoval bronzovou medaili. V NHL ve zmíněných 1 060 duelech posbíral 383 bodů (162+221), v play off poté odehrál dalších 101 zápasů s bilancí 14+14.

V posledních čtyřech sezonách působil v organizaci Chicaga Blackhawks, kde zastával roli skauta profesionálních hráčů. Trenérské role si vyzkoušel ve školském týmu St. Sebastian’s High School v americkém Needhamu, kde i jako mladík hrál. Trénoval také Boston Junior Terriers.

Mike má se svou ženou Anne tři děti – syny Jaydena a Tristana a dceru Brooklyn.

„Jsme rádi, že se Mike připojuje k naší organizaci,“ pochvaluje si Hynes. „Odehrál přes 1 000 zápasů v NHL, takže své zkušenosti může využít pro ostatní hráče. Byl opravdu respektovaným spoluhráčem a své příkladné chování, zkušenosti a osobnost přenášel i na ostatní. Tyto schopnosti budou užitečné při komunikaci a vychovávání našich hráčů, snažíme se zde vybudovat silnou kulturu,“ uzavírá kouč Devils.

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …