Peklo / Hlavní zprávy / Redaktori webu tipujú: Ako bude vyzerať zostava Devils?

Redaktori webu tipujú: Ako bude vyzerať zostava Devils?

Štart novej sezóny je stále pomerne ďaleko. Na úvodný zápas Devils v ročníku 2018/2019 budeme čakať ešte minimálne ďalšie dva dlhé mesiace. Napriek tomu sme sa rozhodli pozrieť na to, ako by mohlo teoreticky vyzerať zloženie útokov a obranných dvojíc v ďalšej sezóne.

Súpiska prvého tímu je takmer hotová, o miesto v zostave zabojujú mladíci

GM Devils Ray Shero pokračuje v práci, ktorú začal pred tromi rokmi. Mužstvo prešlo za tú dobu výraznou zmenou a urobilo veľký krok vpred. Na trhu s voľnými hráčmi sa tento rok našlo pár zaujímavých mien, ale od jeho prvého dňa na manažérskom poste dáva jasne najavo, že to nie je spôsob, ktorý by Shero preferoval pri skladaní mužstva. Priviedol hráčov na posilnenie farmárskeho celku, ktorí sa môžu pochváliť skúsenosťami z NHL. Kouči ich môžu použiť ako dočasnú náhradu, ak by prišlo zranenie hráča v prvom tíme alebo by šlo o taktický ťah. Okrem toho čaká na večne usmiateho Shera zopár domácich úloh pred štartom prípravného kempu – obmedzení voľní hráči Miles Wood a Steven Santini naďalej čakajú na novú zmluvu. Podpis týchto hráčov je momentálne najdôležitejšia vec, ktorú musí manažment vyriešiť.

V tomto momente môžme s určitosťou povedať, že po podpise spomenutej dvojice bude mať kouč John Hynes k dispozícii celkovo 20 hráčov, ktorí majú pevné miesto v zostave Devils. Na súpiske tímu NHL musí byť zapísaných 23 hráčov, čo dáva veľkú šancu mladíkom zo systému na získanie miesta v prvom tíme. Ako príklad stačí uviesť príbeh Jespera Bratta, ktorý zaujal trénerov počas minuloročného kempu a každý z vás si asi spomenie, aké veci predvádzal Bratt na ľade v minulom ročníku. Podarí sa niektorému mladíkovi zopakovať podobný úspech aj tento rok? Na to budeme poznať odpoveď až po prípravných zápasoch Devils..

Hráči, ktorí majú isté miesto na súpiske prvého tímu Devils

Ktorí hráči by nemali chýbať v otváracej zostave sezóny a na ktorých sa bude najviac spoliehať kouč Hynes?

Brankári (2): Cory Schneider, Keith Kinkaid.

Cory Schneider podstúpil v lete operáciu, a tak ho v úvode ročníka nahradí na poste jednotky Keith Kinkaid. Chrbát mu bude kryť Eddie Läck.

Obrancovia (7): Andy Greene, Sami Vatanen, Damon Severson, Will Butcher, Ben Lovejoy, Steven Santini, Mirco Müller.

V obrane je niekoľko nevyriešených otázok – trénerov a fanúšikov bude najviac zaujímať, ktorý hráč dostane väčšiu zodpovednosť a posunie sa do druhého obranného páru. John Moore odišiel, a tak je potrebné nájsť najlepšiu alternatívu.

Útočníci (11): Taylor Hall, Nico Hischier, Kyle Palmieri, Travis Zajac, Pavel Zacha, Marcus Johansson, Miles Wood, Stefan Noesen, Blake Coleman, Brian Boyle, Jesper Bratt.

Shero by mohol získať posilu pomocou trejdu, ale skôr ako začne sezóna je nejaká výmena viac ako nepravdepodobná. O voľné miesta sa pobijú talentovaní hráči, ktorých si na drafte zvolili skauti a vedenie Diablov. V príprave bude veľa súťaživosti a talentu a bude zaujímavé sledovať výkony týchto hráčov.

Ktorým mladíkom veria fanúšikovia najviac?

Každý priaznivec tímu z Newarku má svojich favoritov a vlastné dôvody, prečo je práve ten a ten hráč najlepším riešením situácie. Najväčší tlak zo strany publika určite pocítia Michael McLeod, Joey Anderson, John Quenneville, ale napríklad aj Nick Lappin. Samozrejme, na kempe sa predstavia aj iní, rovnako zaujímaví hráči.

Predpokladané zostavy našich redaktorov:

BellySchneider (Kinkaid); Greene, Vatanen, Müller, Severson, Butcher, Santini – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zacha, Bratt – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Boyle, Anderson

V útoku o první lajně není třeba debatovat. Hodně jsem přemýšlel, jestli dát na centra druhé formace Zajaca nebo Zachu. Ani jeden není moc produktivní, oba ale mají výborný backchecking. Nakonec jsem upřednostnil Zachu, ale ne proto, že by byl z této dvojice lepší, ale proto, že Zajacovi podle mě více seděla spolupráce s Noesenem, který je zase spíše hráč do třetí lajny. Bratt doufám ve druhé lajně bude tentokráte hrát celou sezonu ve formě. Čtvrtá lajna je tvořená z dvou očekávaných jmen a jednoho nováčka, který by mohl prorazit do NHL již nyní. Pokud ne, je připravenej jeden z top střelců v AHL Lappin. První rok mezi profíky čeká McLeoda, který bude o šanci v NHL hodně bojovat. A zřejmě poslední šanci už má Quenneville, na toho jsem také zvědavý.

Bufky – Schneider (Kinkaid); Greene, Vatanen, Butcher, Severson, Müller, Santini – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zajac, Bratt – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, Lappin

První lajně velmi věřím a určitě bude dobrá. Obavy mám u pravých křídel, kdy Brattovi moc nevěřím, měl dobrý začátek, ale myslím si, že letos to tak dobré nebude. Doufal jsem v trade či nějaký podpis, ale nestalo se… Boj bude asi i o pozici druhého centra, kde bych raději viděl zkušeného Zajaca než Zachu. Uvidíme, jak na tom ještě Zajíc bude. Čtvrtá lajna může být hodně nadprůměrná, uvidíme. Obrana je jasná, Lovejoy možná bude bojovat se Santinim. A v bráně bych rád viděl KK, Schneider se mi nelíbil a pokud se zase zraní, tak není o čem. Ale je to spíše má otázka sympatií a vím, že to tak nebude.

PannySchneider (Kinkaid); Greene, Vatanen, Butcher, Santini, Severson, Müller – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zacha, Bratt – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Boyle, Anderson

Věřím v průlomovou sezonu u Zachy a Andersona. Anderson ukázal vůdčí schopnosti v juniorské reprezentaci. Uplne si nemyslím, že dokáže Jesper Bratt navázat na úspěšnou sezonu a letos to bude mít hodně těžké. Roli jedničky podle mého udrží Schneider a Kinkaid bravurně zaskočí, když bude potřeba. A mám takový pocit, že se během sezóny muze dostat do NHL někdo z farmy a dost překvapit. Talentovaných prospektu tam je dost..

Frosty – Schneider (Kinkaid); Greene, Vatanen, Müller, Severson, Butcher, Santini (Jakovlev) – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zacha, Palmieri – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Boyle, Quenneville (McLeod)

Myslím si, že by to mohlo vyzerať takto, ale uvidí sa ako ešte dopadne predsezónny kemp a či príde ešte niekdo z voľných hráčov na skúšku. Je veľmi pravdepodobné, že medzi prvou a druhou formáciou sa bude točiť Bratt a Palmieri. V obrane očakávam, že by sa mohol presadiť Jakovlev, ale uvidíme ako zvládne prechod na menšie klzisko a ako sa prispôsobí hre v NHL. Schneider je momentálne po operácii a nestihne začiatok sezóny, ale myslím si, že spraví všetko pre to, aby sa stal brankárom číslo jeden. Začiatok sezóny bude teda na Kinkaidovi a Läckovi. Na prvý zápas podľa mna pôjde do brány Läck, aby sa mohol ukázať pred švédskymi fanúšikmi.
Honis – Schneider (Kinkaid); Greene, Vatanen, Butcher, Müller, Severson, Santini – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zacha, Palmieri – Wood, Zajac, Anderson – Coleman, Boyle, Noesen (Quenneville)
Nevím, zda se Quenneville a Anderson dostanou do sestavy, ale dost tomu veřím. Hynes mladíkům důvěřuje (viz Hischier, Bratt a Butcher). Johansson určitě taky bude chtít ukázat potenciál, ale myslím, že ten neodehraje celou sezonu. V obraně bude velký tlak, ale určitě díky zdravým náhradníkům se dostanou talenti do hry. Věřím Smithovi a Jakovlevovi. To je budoucnost. Severson časem vypadne a Greene je už taky v pokročilém věku. V obraně bude hodně změn.
Marty – Schneider (Kinkaid); Greene, Vatanen, Butcher, Severson, Müller, Lovejoy (Santini) – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zacha, Palmieri – Wood, Zajac, Noesen – Coleman, Boyle, Quenneville (Anderson/Lappin)
Schneider exceloval v play off a keď sa po operácii bude cítiť dobre, je pre mňa jasnou jednotkou tímu. Faktom zostáva, že Kinkaid odviedol bravúrnu prácu a vďaka nemu Diabli postúpili do play off, ale očakávam, že zostane dvojkou. Kouč Hynes ho ale bude nasadzovať oveľa častejšie a pravdepodobne odchytá 30+ zápasov. V obrane nastal čas na posunutie Butchera do druhého defenzívneho páru a rovnako by mohol byť pripravený Santini na úlohu v top6 a na oslabeniach. Tréneri budú mať veľa práce pri posudzovaní nováčikov. Čaká ich náročná úloha – vybrať jedného, možno dvoch z talentovaných hráčov, ktorí sa prebojujú do prvého tímu. Možno už nadišla chvíľa, keď to bude práve Quenneville, zamiešať karty by mohol ale aj Joey Anderson.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …