Peklo / New Jersey Devils / Na co si nechává Ray Shero obrovské místo pod platovým stropem?

Na co si nechává Ray Shero obrovské místo pod platovým stropem?

Každý krok, který uděláte nebo neuděláte, má svoje vysvětlení. Pokud tedy zrovna nejste Peter Chiarelli. Ray Shero letos možná sklidil naprosto neoprávněnou kritiku za to, že nepodepsal nějakou velkou hvězdu. Zde je hned několik důvodů, proč tomu tak bylo.

Devils jsou v přestavbě a je naprosto zbytečné, možná až trošku amatérské podepisovat vysloužilé hráče na x let za x milionů. Organizace Calgary Flames se nyní přihlásí. Je to zbytečné, když vám do dvou let končí hned několik důležitých hráčů. Na to si Ray Shero nechal zkušeně pořádné místo, Devils mají aktuálně nejvíce místa pod platovým stropem.

Prodloužení Taylora Halla
Číslo devět v organizaci Devils načne třetí sezonu. Během těch dvou stihl být dvakrát nejproduktivnějším hráčem Devils, vyhrát Hart Trophy a posbírat 152 bodů. Slušný, co? Kontrakt kanadskému borcovi končí v sezóně 2019/20 a aktuálně bere šest miliónů ročně. Dá se čekat vyšší odměna a Devils se na tuto možnost dost dobře připravují, prodloužení by mohlo přijít již v létě 2019.

Co se dá očekávat? Při aktuálních cenách, které byly letos v létě nastavené, se jeho kontrakt může naprosto klidně blížit k deseti milionům za rok. Taylor Hall je o rok mladší, než John Tavares a oba hráči se dají porovnat. Nový přírůstek v rodině Maple Leafs bere 11 miliónů ročně.

Prodloužení Samiho Vatanena
O jeho trejdu do Devils se toho řeklo a napsalo dost, aby ne, když byl vyměněn za největšího oblíbence tribun. Finský bek se ale parádně zařadil do sestavy Devils a z jeho práce profitoval nejen Taylor Hall, ale i další hráči. Jeho práce na přesilovkách byla skvělá.

Sedmadvacetiletý bek má smlouvu také do roku 2019/20, aktuálně pobírá necelých pět milionů. I u jeho jména se dají očekávat brzké jednání o novou smlouvu a i on by si teoreticky mohl přilepšit. Právě Vatanen je jeden z nejdůležitějších hráčů v přestavbě New Jersey Devils.

Prodloužení Nica Hischiera
To bude další úkol pro Raye Shera a jeho tým. Švýcarský rychlonohý borec v první sezóně v NHL nasbíral přes padesát bodů a letos bude ještě lepší. Jeho kontrakt vyprší až za dvě sezony a bude klasicky chráněným volným hráčem. Taylor Hall například prohlásil, že bez Hischiera by nedokázal to, co v posledním ročníku dokázal.

Nový kontrakt by mohl být podepsán už během druhého roku smlouvy, jako to například bylo u Connora McDavida či Jacka Eichela. Dá se očekávat dlouhodobá smlouva na minimálně šest milionu ročně.

Další volní hráči…
Není to jen o trojici klíčových hráčů pro Devils. Smlouvy končí i dalším důležitým hráčům v sestavě Devils. Marcus Johansson je po příští sezóně nechráněným volným hráčem, švédský útočník se ovšem zatím moc neukázal. Více jak polovinu poslední sezóny byl zraněn.

Dvouletý kontrakt vyprší také Keithu Kinkaidovi, jenž je skvělou dvojkou v brankovišti Devils. Ray Shero si jej bude chtít udržet ve stejné pozici, aktuálně americký reprezentant pobírá necelý milion a půl. Mezi chráněné volné hráče půjde Pavel Zacha a Will Butcher. Především druhý jmenovaný bude něco stát. Pokud tedy naváže na poslední sezónu.

Zkušenější hráči, kterými jsou Brian Boyle a Ben Lovejoy budou taktéž volní. Zde se dá pouze spekulovat. U Bena Lovejoye by to mohla být letos poslední sezóna v dresu Devils, u Briana Boylea se to nedá určit, ale osobně si myslím, že si jej bude chtít Shero pohlídat. Oba budou nechránění.

Co bude k dispozici?
Příští rok nabídne trh zajímavější jména, než tomu bylo letos. Volný bude Erik Karlsson, u kterého není reálné, že s Ottawou prodlouží smlouvu. Smlouvy končí ale také Marku Stoneovi, Tyleru Seguinovi či Jordanu Eberlemu. Nějaké podpisy se ale nejspíše neočekávají, na prvním místě budou smlouvy pro opory celku z Newarku.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …