Peklo / Binghamton Devils / Kouč Binghamtonu pevne verí, že sa Brett Seney môže stať úspešným profesionálom

Kouč Binghamtonu pevne verí, že sa Brett Seney môže stať úspešným profesionálom

Mark Dennehy prišiel do organizácie New Jersey Devils len nedávno a ešte nemal dostatok času na spoznanie všetkých talentovaných mladíkov farmárskeho celku z Binghamtonu, ktorých bude viesť od ďalšej sezóny. Našťastie, na farme bude hráč, ktorého pozná veľmi dobre.

50-ročný odborník sledoval z prvej rady, ako sa Brett Seney postupne zlepšuje a naberá správny smer do sveta profesionálneho hokeja. Dennehy totiž viedol tím Merrimackej univerzity, kde ostatné štyri roky pôsobil aj prospekt Devils.

Seney podpísal s tímom nový kontrakt, aby stihol pár zápasov v drese farmárskeho tímu, keď si za Binghamton Devils odkrútil 12 zápasov so ziskom 8 bodov (3+5). 16. marca/března uzavrel s mužstvom dvojročný nováčikovský kontrakt. Následne prišiel v lete do Binghamtonu aj jeho bývalý kouč Dennehy, ktorý po 13 rokoch opustil lavičku Merrimackej univerzity a rozhodol sa pre ďalší krok vo svojej profesionálnej kariére.

Po tom, čo Dennehy videl Seneyho ako mladučkého nováčika na univerzite a jeho následný hladký prechod do juniorskej súťaže, pevne verí, že Diabli získali presne typ hráča, ktorého chceli.

Na Bretta som najviac hrdý za to, že je neskutočne súťaživý,“ povedal Dennehy. „Tom (Fitzgerald) mi pri našom spoločnom rozhovore spomenul, čo presne vedenie mužstva vyhľadáva a ja vyhľadám to isté. Brett hrá vždy naplno a na doraz a vždy sa snaží hrať rýchlo. Je neuveriteľne dynamický a počas letnej prestávky naozaj popracoval na fyzickej sile.

Seney viedol produktivitu tímu na univerzite v každej zo štyroch odohraných sezón predtým, ako sa v rýchlosti rozhodol podpísať novú zmluvu s Devils na konci štvrtého roku na univerzite, a tak stihol odohrať za farmu Devils dovedna 12 stretnutí. Dennehy sa rozhodol, že svojho bývalého zverenca bude sledovať aj u profesionálov, naplánoval si v predošlej sezóne pár ciest na zápasy farmárskeho celku. Vtedy ešte nemal potuchy o tom, že sa práve on stane novým koučom Binghamtonu.

Dennehy si rýchlo uvedomil, že je Seney v dobrých rukách a okamžite postrehol vplyv trénerov Binghamtonu na Seneyho hre. Rick Kowalsky aj Sergej Brylin odviedli dobrú prácu pri jeho aklimatizovaní vo farmárskom tíme a Dennehy očakáva, že Seney bude aj naďalej vstrebávať všetky dostupné informácie, ktoré dostane na profesionálnej úrovni.

Už počas zápasov minulej sezóny predvádzal dve alebo tri veci, na ktoré som ho upozorňoval celé štyri roky na univerzite,“ zhodnotil Dennehy. „Musí to byť tým, že teraz už naozaj chápe, že toto je práve jeho príležitosť a Brett patrí k hráčom, ktorí pre úspech spravia všetko, čo bude potrebné urobiť.


zdroj: Chris Ryan (nj.com)

zdroj obrázku: The Hockey Writers

Čtěte také

Devils 4-2 Blues